Üye Girişi


Gölgede Bir Buluşma - Sihrin Tonları 2

/ Victoria Schwab
Kitap Adı : Gölgede Bir Buluşma - Sihrin Tonları 2  
Çevirmen : Tuğçe Kayıtmaz
Orjinal Adı : A Gathering of Shadows (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ekim 2020
ISBN : 9786052998946
Sayfa : 528
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Gizemli Paralel Evrenlerde Tehlike Kol Gezerken Bir Londra Yükseliyor, Bir Diğeri İse Çökme Tehdidiyle Savaşıyor. Bu Masalsı Dünyada Heyecan Bir An Durmak Bilmiyor.Gizemli obsidiyen taşın Kell’in eline geçmesinin üzerinden dört ay geçmiştir. Delilah Bard ile yollarının kesişmesinden bu yana dört ay... Prens Rhy’ın yaralanmasından, Beyaz Londralı Dane ikizlerinin ölümünden, ölmek üzere olan Holland’ın taşla beraber Siyah Londra’ya atılmasından bu yana dört ay…Kaçakçılığı bıraktıktan sonra bir türlü huzur bulamayan Kell geceleri rüyalarında tuhaf sihirli olaylar görmekte, gün boyunca da limanda gözden kaybolan Lila’yı düşünmektedir. Kırmızı Londra, komşu ülkelerle kurulmuş bağları koruma amacıyla düzenlenen debdebeli bir uluslararası sihir müsabakası olan Element Oyunları’nın son hazırlıklarını tamamlarken limana eski dostları taşıyan bir korsan gemisi yanaşır.Kırmızı Londra heyecanla oyunları beklerken bir başka Londra hayata gözlerini açmaktadır. Ne de olsa geceleyin gözden kaybolan gölgeler gündüzleri yeniden ortaya çıkmaktadır. Fakat sihrin güç dengesi hep tehlikeli olmuştur ve bir şehrin zenginleşebilmesi için bir başka Londra’nın çökmesi gerekmektedir.“Sihirle dolup taşan şaşaalı bir şehri her açıdan ele alan zengin detaylar ve katmanlı karakterlere evrilen ilgi çekici kişilikler... Karakterler, heyecanlı final ve Schwab’ın hareketli kurgusu sayesinde serinin devamını dört gözle bekleyeceksiniz.”

Entertainment Weekly“Schwab muazzam bir yazar ve bu kitap da son derece sürükleyici. İnsanın kendisini kaptırması çok kolay olan bu dünya ve ziyaret etme fırsatı bulduğumuz dört Londra göz kamaştırıcı. Oldukça canlı ve ilginç detaylarla dolu. Hikâyedeki dünyanın inşa tekniği o kadar iyi ki sırf bu sebepten bile okumaya değer. (Kitabın kapağı da apayrı güzellikte.) Serinin televizyon dizisine dönüştürülmesi planlanıyor; iki kitap da bunun için ideal. Fantezi türü tam olarak bu şekilde yazılmalı.”

Publishers Weekly“Sihir, entrika, macera, aldatmaca ve biraz da korsanlıkla dolu bu kitap hem genç hem de yetişkin fantezi okurlarını kendisine çekecek.”

Booklist

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Tam bir gezi tutkunu Victoria Schwab, Paris sokaklarına musallat olmadığı ve İngiltere tepelerinde yürüyüş yapmadığı zamanlarda Nashville'deki bir kafede çay içip zihninde canavarlar canlandırırken bulunabilir. Victoria'yı www.victoriaschwab.com adresinde ziyaret edebilirsiniz. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler