Üye Girişi


Ölümcül Beyaz - - Cormoran Strike 4

/ Robert Galbraith
Kitap Adı : Ölümcül Beyaz - - Cormoran Strike 4  
Çevirmen : Çağdaş Gümüşoluk
Orjinal Adı : Lethal White (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ekim 2020
ISBN : 9786052999349
Sayfa : 784
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Bir Cormoran Strike Romanı

Hırpani görünümlü, Billy adında bir genç, özel dedektif Cormoran Strike’ın bürosuna gelir ve çocukken tanık olduğu bir cinayetin ortaya çıkarılması için ondan yardım ister. Billy’nin akıl sağlığının yerinde olmadığı ve sözlerinin yanıltıcı olabileceği ortadadır, zaten detayları da doğru düzgün aktaramaz. Fakat Strike, Billy’nin samimi olduğuna ve hikâyesinde doğruluk payı olabilecek ilginç noktalar bulunduğuna inanıp onunla ilgilenir. Ne var ki Strike konuyla ilgili daha fazla detay öğrenemeden Billy hezeyanlı ve panik içinde bir ruh haliyle bürodan kaçar.

Strike ve artık dedektiflik bürosunda onun ortağı olan Robin Ellacott, Billy’nin hikâyesinin peşine düşmeye karar verir. İz sürecekleri dolambaçlı yol onları Londra’nın karanlık arka sokaklarına, Parlamento Binası’nın kapalı kapıları ardında yaşanan entrikalara ve sırlarla dolu bir malikâneye çıkaracaktır.

Diğer taraftan Strike’ın özel hayatının da bir labirenti andıran tüm bu sorgulama sürecinden farkı yoktur. Bir özel dedektif olarak ününün yayılması artık işlerini eskiden olduğu gibi perde arkasında yürütememesine yol açar. Dahası eski asistanı, yeni ortağı olan Robin’le ilişkisi gitgide daha karmaşık bir hal almaya başlamıştır…


“Bağımlılık yaratan, kan kırmızı bir roman.”
Vox

“Uzun yıllardır erkeklerin hükmettiği bu yazın türünde J.K. Rowling rotasında öyle büyük bir ustalıkla ilerliyor ki rakiplerinin yazdıkları gözünüzde laf kalabalığına dönüşüyor.”
Tablet Magazine

“Çağdaş polisiye romanların en ilgi çekici dedektif ikilisine tanıklık ediyoruz…”
Seattle Times

“Bazı anlarda Harry Potter romanlarının verdiği hissi alıyorsunuz. Konu sizi mıknatıs gibi çekiyor, karakterlerin hayatına eşlik etmeye bayılıyorsunuz ve yazarın gözlemlerine ve maharetine hayran kalıyorsunuz… J.K. Rowling’in hayal gücüne ve efsanevi zekâsına kapılmamak imkânsız!”
The New York Times

“Rowling’in şaşırtıcı derecede gelişmiş bir duygusal zekâyla çizdiği ve yaşattığı karakterler asla hikâyenin akıcılığını ve merak duygusunu gölgede bırakmıyor. Üst düzey bir yaratıcılıkla karşılaşmaya hazır olun.”
Publishers Weekly

“Afganistan’da bir bacağını kaybeden Cormoran Strike hikâye boyunca sık sık topallasa da Ölümcül Beyaz’ın kurgusu bir an olsun aksamıyor. Karakterler arasındaki ilişkinin büyük bir zevk verdiği dolambaçlı romanları seviyorsanız Cormoran Strike serisi tam size göre.”
Dallas Morning News

“Yüzyılın hikâye ustasının elinden çıkan son eser…”
Sunday Mirror

“Hikâyenin zekice iniş çıkışları karşısında mest olurken bir yandan da Robin ile Strike arasındaki ilişkinin kimyasına hayran kalıyorsunuz…”
Independent

“Bu kitap büyülü Hogwarts dünyası yerine modern Londra’da geçse de bir Galbraith romanının kapağını açmak da tam olarak sihirli bir geçitten geçip bambaşka bir evrene adım atmak gibi geliyor.”
Bustle

“Sayfaları çevirmeyi bir türlü bırakamayacaksınız.”
People

“Rowling’in büyüleyici yazarlık becerisi Ölümcül Beyaz’da tüm yönleriyle ortaya çıkmış. Bu polisiye serisi gerçek dünyaya sıkı sıkıya bağlı ve bu dünyanın tüm güzellikleri ve çirkinlikleri, yazarın karşı konulamaz kahramanlarıyla daha da ilgi çekici bir hal alıyor.”
USA Today


Robert Galbraith, Harry Potter ve Boş Koltuk kitaplarının yazarı J.K. Rowling’in mahlasıdır.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler