Üye Girişi


Hafıza Kutusu

/ Eva Lesko Natiello
Kitap Adı : Hafıza Kutusu  
Çevirmen : Sevinç Seyla Tezcan
Orjinal Adı : The Memory Box (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ağustos 2020
ISBN : 9786052999356
Sayfa : 368
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Diyelim ki kendinle ilgili çok büyük bir sırrın var. Yıllar önce bu korkunç sırrı zihninde bir kutuya koyup en derinlere gömdün. Ve sonra kendin bile unuttun. Ama o gün geldi ve artık kutunun kapağı açıldı.
Sen gerçekte kimsin Caroline?

Caroline Thompson kendini eşine ve iki kızına adamış, mutlu bir evliliği olan ve yeni taşındıkları kasabada sakin bir hayat süren genç bir kadındır. Bir gün kızlarını okula bırakmaya gittiğinde bazı annelerin, Google’da diğer anneleri aratarak kendilerine dedikodu malzemesi çıkardıklarını fark eder. Eve gidip sırf meraktan kendi adını da Google’a yazar. Fakat işe yarar hiçbir şey bulamaz. Ancak bu kasabada onun evlenmeden önceki soyadını kimse bilmemektedir: Caroline Spencer. Bir de o şekilde aratır kendisini. Ve karşılaştığı şey tüm hayatını allak bullak eder. İkiz kız kardeşinin yıllar önceki ölüm ilanını bulmuştur. Oysa Caroline, kız kardeşi JD’nin yaşadığına emindir. Üstelik Caroline’ın öğrenecekleri bununla da kalmayacaktır.

Hangisi gerçektir: geçmiş mi, bugün mü? Tüm bu okudukları doğru mudur yoksa koca bir yalanın parçası mıdır? Kendisinin hiç hatırlamadığı bu Caroline Spencer kimdir? Caroline’ın aklını oynatmaması için tüm sorularını cevaplayacak, güvenebileceği bir dosta ihtiyacı vardır.


“Kasaba masalına hoş geldiniz, dümene geçin ve aklınızı kaçırmadan tüm bu engelleri aşmayı umut ederek yolculuğunuza başlayın. Eva Lesko Natiello ikilik yaratma konusunda sınırların ötesine ulaşarak müthiş bir yetenek sergiliyor.”
San Francisco Book Review

“Psikolojik gerilim türüyle ilgili bildiğiniz her şeyi unutturacak bir kitap bu. Tam da zirveye ulaştığını düşündüğünüz anda ters köşe yapıp sizi Kayıp Kız gibi koltuğunuza mıhlıyor.”
Bustle

“Hafıza Kutusu, edebiyatta nadir bulunan bir eser niteliğinde: karmaşık ve özgün karakterlerle dolu ve güçlü bir hayal gücünün ürünü. Caroline Thompson’ın kendisini Google’da aratmaya cesaret ettiği an merak ve gerilim dozu tırmanmaya başlıyor. Okurun elinden bırakamayacağı bir gizem.”
Sidney Offit

“Tüyler ürpertici… Gillian Flynn’in Kayıp Kız’ından bile daha etkileyici. Son kelimeyi okuduktan sonra derin bir nefes almak zorunda kaldım ve sırtımdan aşağı inen ürpertiyi geçirmek için yavru kediler, kirpiler gibi sevimli şeyler düşündüm.”
Sally Allen, Hamlethub

“Hafıza Kutusu bitti ama ben hâlâ şaşkınım…”
onlinebookclub

“Elimden bırakamadım.”
Jessica Collins, Books, Ink’s

“Etkileyici ilk kitabı Hafıza Kutusu’nda Eva Lesko Natiello, anıları birleşince hiç tanımadığı birine dönüşen ve korkunç bir sırrı ortaya çıkaran bir kadının hikâyesini anlatıyor.”
John Biguenet

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Eva Lesko Natiello, SUNY Albany’de psikoloji eğitimi almış ödüllü bir yazardır. İlk kitabı Hafıza Kutusu, Houston Writers Guild Taslak Ödülü’nü alan yazarın The Wordsmith isimli kısa öyküsü de The Writer Magazine 2012 En İyi Kısa Öykü yarışmasında finale kalmıştır. Natiello, gerilim romanları yazmadığı zamanlarda hiciv ve mizah türünde şeyler yazmaktan keyif alıyor ve bunları kendi sitesinde ve The Huffington Post’ta yayımlıyor. Onunla iletişime geçen, yorumlar yazan ve kitabını tavsiye eden hevesli okurlarına özellikle minnettar. New York, Yonkers’ta doğan yazar şimdilerde ailesiyle birlikte New Jersey’de yaşıyor ve halen bir sonraki kitabının üzerinde çalışıyor. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler