Üye Girişi


Ejderha Yolu - Hançer ve Sikke Serisi 1

/ Daniel Abraham
Kitap Adı : Ejderha Yolu - Hançer ve Sikke Serisi 1  
Çevirmen : M. İhsan Tatari
Orjinal Adı : The Dragon’s Path (İngilizce)
Yayın Tarihi : Kasım 2020
ISBN : 9786052999585
Sayfa : 576
Ebat : 13,5 x 21
Kitabı İncele

Kitap Hakkında

“Dünyayla yüzleşmenin iki yolu vardır: Ya elinde bir kılıçla gidersin ya da bir para kesesiyle.”



Ejderhalar artık yok olmuş, dünyayı kasıp kavuran güçlü büyülerin etkisi sıradan, ucuz numaralara kadar düşmüştür fakat insanlara ait krallıklar hâlâ ayaktadır ve büyük taht savaşları devam ediyordur. Lordlar konuşlandırdıkları orduları ve ticaret kervanlarını silah olarak kullanıyor, servet ve nüfuz kazanmak için türlü hilelere başvuruyordur. Fakat karanlık bir güç yükselmektedir; beklenmedik bir lider, kadim bir müttefikiyle birlikte, daha önce dünyayı harap eden bir deliliği serbest bırakma tehdidi taşıyordur. Gerçeği yalnızca gölgelerden gelen bir adam bilmektedir ve insanlığı zafere ulaştırmalıdır. Dünyanın kaderi bir hançerin ucunda, geleceği ise bir sikkeyle oynanan yazı turanın sonucundadır.





“Bir fantastik kitapta aradığım her şey var.”

George R. R. Martin



“Daniel Abraham’a hoş geldiniz. Onunla yeni tanışıyorsanız size imreniyorum. Olağanüstü bir yolculuğa çıkmak üzeresiniz.”

Junot Díaz, Pulitzer Ödüllü yazar



“Anlatımı akıcı, özenli ve hepsinden önemlisi öngörülemez.”

Patrick Rothfuss



“Abraham, her birinin geçmişten gelen hayaletleri ve kusurları olan bambaşka karakterler yaratmış. Karakter gelişimini maharetle işleyen yazar sahneye inandırıcı, hatalar yapabilen, ilgi çekici oyuncular koymuş… Ejderha Yolu seriyle ilgili büyük beklentiler yaratan, okuması çok keyifli bir kitap.”

SF Signal



“Ustaca ve akıcı bir anlatıma sahip. Abraham çoğu yazarın kanıksadığı fantastik roman dünyası varsayımlarını sorguluyor, onları yeniden keşfederek bizlere eğlenceli ve gerçekten yaratıcı bir macera romanı sunuyor.”

Publishers Weekly



“Ejderha Yolu muazzam bir kitap. Abraham, fantastik türün klasik temel unsurlarını, kendisinden beklenen ve meslektaşları arasında nadiren görülen bir incelikle harmanlamış.”

A Dribble of Ink



“Etkileyici bir ilk roman… Daniel Abraham başlıca fantastik roman yazarlarından biri sayılmalı.”

Locus



“Güçlü, duygusal açıdan acımasız ve heyecan verici bir fantastik hikâye. George R. R. Martin’inkiler gibi türünün ağır sıkletleriyle kıyaslanmayı kesinlikle hak ediyor.”

SFX



“Ejderha Yolu hırslı, ilgi çekici karakterleri ve etkileyici olay örgüsüyle son derece başarılı.”

The Wertzone



“Ejderha Yolu güncel fantastik seriler arasında benim için zirvede yer alan bir serinin harikulade başlangıcı.”

Fantasy Book Critic

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Daniel Abraham eleştirmenlerce beğenilen Long Price Quartet serisinin yazarıdır. Hugo, Nebula ve Dünya Fantastik Edebiyat ödüllerine aday gösterilmiş, Uluslararası Korku Birliği Ödülü kazanmıştır. Abraham aynı zamanda M. L. N. Hanover ve (Ty Franck ile birlikte) James S. A. Corey ismiyle kitaplar yazmıştır. New Mexico’da yaşamaktadır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler