Üye Girişi


Büyücü Varis - Varis Serisi 2

/ Cinda Williams Chima
Kitap Adı : Büyücü Varis - Varis Serisi 2  
Çevirmen : Sefa Emre İlikli
Orjinal Adı : The Wizard Heir (İngilizce)
Yayın Tarihi : 08 Mayıs 2017
ISBN : 9786053439851
Sayfa : 400
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Eşsiz yeteneğinin dışında kaybedecek hiçbir şeyi ve hiç kimsesi olmayan genç bir adam...
Kötülüğün ve efsanenin ötesinde büyü dünyasına hükmeden gizemli ve
tehlikeli bir güç...

On altı yaşındaki Seph McCauley son üç yılını seçkin özel okullardan atılarak geçirmiştir. Sorun davranışlarında değil, talihsizliklerin peşini bırakmamasındadır. Seph bir büyücüdür, eğitimsizdir ve güçleri kontrolden çıkmaya başlamıştır. Üstelik başına bela sihirli kazalar artarken bir de ebeveynlerinin ölümü hakkında bildiği her şeyin yalan olduğunu öğrenir; güvendiği insanlar ona hayatı boyunca yalan söylemiştir.
Sonunda Havens adlı, ücra bir liseye gönderilen Seph, burada güvenebileceği ve sihir becerilerini geliştirebilecek insanlarla karşılaştığını düşünse de çok geçmeden eğitimin ağır bir bedeli olduğunu ve etrafındaki herkesin sır sakladığını öğrenir. Canlı çıkacağı belirsiz bir savaşın ortasına düştüğünde nereye sığınacaktır?


“İyi ve kötünün destansı karşılaşması.”
School Library Journal

“Chima sihir ve sıradanlığın çarpışmasını edebi bir dehayla hayata geçiriyor.”
Children's Literature

“Savaşçı Vâris'in takipçileri serinin bu muhteşem ikinci kitabına bayılacak. Chima kalemini sihirli değnek gibi kullanıp inanılmaz zenginlikte bir ağ örmüş.”
VOYA

“Bu devam romanında ilk kitaptaki olaylar daha da heyecanlı bir hal alarak sonunu merak eden hayranları sabırsızlandırıyor.”
Kirkus Reviews

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Cinda Williams Chima, halen öğretim görevlisi olarak çalıştığı Akron Üniversitesi'nden mezundur. Bağımsız bir yazar olarak yerel ve ulusal medyada yayımlanan yüzden fazla kitap eleştirisi, makale ve deneme yazmıştır. Beslenme hakkındaki köşe yazıları, The Plain Dealer, gazetesinde düzenli olarak yayımlanmaktadır. Chima, Ohio'da yaşamaktadır. Savaşcı Varis, ilk gençlik romanıdır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler