Üye Girişi


Büyükelçinin Görevi - Hain Casus Üçlemesi 1

/ Trudi Canavan
Kitap Adı : Büyükelçinin Görevi - Hain Casus Üçlemesi 1  
Çevirmen : Özber Çin
Orjinal Adı : Ambassador’s Mission (The Traitor Spy Trilogy - 1) (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ağustos 2021
ISBN : 9786254100130
Sayfa : 480
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

ŞEHİRDEKİ HIRSIZLARIN YARISI ÖLMÜŞTÜR…

Şehrin kurtarıcısı merhum Yüksek Lord Akkarin ile eskilerin sokak çocuğu, şimdilerin Kara Büyücüsü Sonea’nın oğlu olan Lorkin, yazgılı olduğu kahramanlık macerasına atılmak üzeredir. Böylece Lord Dannyl, Sachaka’nın Lonca Büyükelçisi olunca Lorkin de bu dünyada bir iz bırakmak için gönüllü olarak Dannyl’in asistanlığını üstlenir.

Lorkin’in tehlikede olduğu anlaşılınca Sonea kara büyücülerin şehirden çıkmasını yasaklayan kanun yüzünden oğlunun kurtuluşu için Dannyl’e bel bağlamak zorunda kalır. Üstelik eski dostu Cery’nin onun yardımına her zamankinden daha fazla ihtiyacı vardır: Bir suikastçı, hırsızları öldürmektedir ve Cery, ailesini de hedef alan Hırsız Avcısı’nın büyü yaptığına dair kanıtlar bulmuştur.

Hırsızları teker teker öldüren kişi ya Lonca’dan biridir ya da Imardin sokaklarında yine pervasız bir büyücü türemiştir. Üstelik bu seferki, bütün güçlerini kontrol edebilmekte ve önüne çıkanı büyüyle öldürmektedir.
KAN.
Önce buz kesti, sonra korkusundan güç alarak yabancıyı ve Tyvara’yı üstünden atıp kenara kaçtı. Onları üstünden atmasıyla Tyvara’nın eli yabancının ağzının üstünden kaydı, kız az kalsın yatağın kenarından yuvarlanıp düşecekti. Yabancı kız yuvarlanıp yan dönünce Tyvara’yla göz göze geldi.

“Sen! Ama onun ölmesi gerekiyordu. Sen...” Ağzından kan akıyordu. Öksürdü, sonra böğrünü tuttu. İyice güçten düşmüştü ama bakışları nefretle doluydu. “Halkına ihanet ettin,” dedi tükürür gibi.

“Onu öldürmene izin vermeyeceğimi söylemiştim. Uyarıma kulak verip gitmeliydin.”
Kız cevap vermek için ağzını açtıysa da kaslarına giren krampla kasılıp kaldı. Tyvara onun kolunu tuttu.

Ölüyor, dedi Lorkin içinden. Ne olup bittiğini bilmiyorum ama ölmesine izin veremem. Yaptığı büyüyle Tyvara’nın elini kolunu bağlayıp onu kenara ittikten sonra, yatağın üstünde ölümle cebelleşen kızın yanına koştu.


“Canavan olay örgüsünü o kadar dengeli kurmuş ki hem büyücüler ile elçilerin uğraştığı politik ilişkileri hem de kederli hırsızı ustaca kaynaştırmış.”
Publishers Weekly


TRUDI CANAVAN, ilk öyküsünü 1999 yılında yayımlamış, bu öyküyle En İyi Kısa Fantastik Hikâye dalında Aurealis Ödülü almıştır. Kara Büyücü serisiyle uluslararası bir başarıya imza atan yazar, daha sonraki fantastik roman serileriyle de Sunday Times’ın en çok satanlar listesine girmiştir. Eşiyle Avustralya-Melbourne’de yaşayan Trudi Canavan boş zamanlarını örgü örme, resim yapma ve yazma uğraşıyla değerlendiriyor.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler