Üye Girişi


Hoyrat Rodrigo ve Yaveri Bücür

/ Michael Ende
Kitap Adı : Hoyrat Rodrigo ve Yaveri Bücür  
Çevirmen : Anıl Alacaoğlu
Orjinal Adı : Rodrigo Raubein und Knirps, sein Knappe (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ağustos 2020
ISBN : 9786052998076
Sayfa : 208
Ebat : 13,5 x 21
Kitabı İncele

Kitap Hakkında

Michael Ende tarafından yazılmaya başlanmış, Wieland Freund tarafından tamamlanmış modern bir klasik.

Bücür, içinde gerçek bir soyguncu şövalyenin yattığını düşünüyordu. Bu yüzden de Soyguncu Şövalye Hoyrat Rodrigo’nun yaveri olmalıydı. Rodrigo ise ondan cesaretini kanıtlaması için bir testi geçmesini istemişti. Heyecan içindeki Bücür bunun üzerine bir prenses kaçırmaya karar verdi, sonuçta prensesi kaçırmaktan daha büyük bir suç olabilir miydi ki? Ancak Bücür’ün, kendisinden çok daha amansız bir suçlunun da prensesin peşinde olduğundan haberi yoktu.

“Michael Ende’nin kitapları okuru için olağanüstü kahramanlar, ülkeler ve diyarlardan oluşan bir evren yaratıyor.”

Süddeutsche Zeitung“Çocuklara olduğu kadar yetişkinlere de keyif verecek eğlenceli ve komik bir hikâye…”

1001 Buch“Michael Ende’ye bir saygı duruşu niteliğinde sevgi dolu bir peri masalı.”

Kronen Zeitung“Korkular, yalanlar ve hikâye anlatıcılığına dair orijinal, komik ve ustaca kurgulanmış bir roman.”

Rheinische Post“Wieland Freund, Michael Ende’nin yarım bıraktığı bu hikâyeyi yüksek bir espri anlayışı, ince bir zekâ ve renkli bir dille ele alarak tamamlamış. Çocuklar için daha keyifli bir kitap düşünülemez.”

Studio 9 , Deutschlandfunk Kultur“Michael Ende’nin bu kitaba nasıl bir son tasarladığını bilmiyoruz ama Wieland Freund, Ende’nin Rodrigosu’nu sevgi dolu, neşeli ve eğlenceli bir kahramana dönüştürerek büyük küçük herkesin okuması gereken bir roman yaratmış.”

Frankfurter Allgemeine Zeitung“Okuduğunuzda keşfettiğiniz dünyayla yüzünüze bir gülümseme yerleştirecek büyüleyici bir çocuk kitabı!”

World of Books and Dreams


“Macera dolu, komik ve fantastik bir peri masalı. Wieland Freund usta yazarlığı sayesinde Michael Ende’nin yarım bıraktığı romana muhteşem bir son yazmış. Kitap boyunca heyecanlanıp gülümsedim ve Regina Kehn’in güzelim çizimlerinden gözlerimi alamadım. Hoyrat Rodrigo ve Yaveri Bücür hem çocukların hem de yetişkinlerin okuması gereken bir macera.”

Die Bücherwelt von Corni Holmes


“Tuhaf ve sevimli kahramanları, şaşırtıcı hikâye ilerleyişi ve muhteşem çizimlerle Hoyrat Rodrigo ve Yaveri Bücür,Michael Ende geleneğinin en iyi örneklerinden, sürükleyici bir macera.”

Gelnhäuser Neue Zeitung“Michael Ende’nin bu öyküyü nasıl bitirmeyi tasarladığını bilmiyoruz ama Wieland Freund’un tasarladığı son övgüyü hak ediyor.”

Ausburger Allgemeine

Michael Ende , 1929 yılında Almanya’da dünyaya geldi. II. Dünya Savaşı’ndan sonra bir drama okuluna gitti, aktörlük yaptı, skeçler ve kısa oyunlar yazdı, tiyatro yönetmenliği ve film eleştirmenliği yaptı. Çocuk ve gençlik kitaplarının yanı sıra yetişkin kitapları, tiyatro eserleri ve şiir kitapları da yazan Ende’nin ilk büyük başarısı, çocuklar için yazdığı Cim Düğme ve Lokomotifçi Lukas’tı. 1973 yılında yazdığı Momo’ysa büyük ses getirdi. 1979 tarihli fantastik romanı Bitmeyecek Öykü’yle de dünya üzerindeki milyonlarca insanı büyüledi. Kırktan fazla dile çevrilen Ende’nin eserleri uluslararası alanda pek çok prestijli ödüle layık görüldü.Wieland Freund 1969’da doğdu, on yaşındayken Bitmeyecek Öykü’yü okudu. Alman Dili ve Edebiyatı ile İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitimi gördü ve Michael Ende’ye sadık kaldı. Kendisini Almanya’da üne kavuşturan çocuk kitapları yazdı. En son Krakonos romanıyla Rattenfänger Edebiyat Ödülü’nü kazandı ve Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne aday gösterildi.Regina Kehn 1962’de Hamburg’da doğdu, iletişim tasarımı eğitimi aldı ve 1989’dan beri farklı yayınevleri için serbest çizer olarak çalışıyor. Kocası ve iki kızıyla birlikte Hamburg Am Stadtrand’da yaşıyor.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler