Üye Girişi


Büyü Okulu ve Diğer Öyküler

/ Michael Ende
Kitap Adı : Büyü Okulu ve Diğer Öyküler  
Çevirmen : Saffet Günersel
Orjinal Adı : Die Zauberschule und andere Geschichten (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ağustos 2020
ISBN : 9786052998083
Sayfa : 272
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Çocuklar ve yetişkinler için eşine az rastlanır bir okuma deneyimi: Michael Ende’nin tüm hikâye ve masalları aynı kitapta.İstekler Ülkesi’nin nerede olduğunu biliyor musun? Ya tuhaflıklarla dolu Saçmalıklar Ülkesi’ni? Belki de Rüyayiyen ya da Küçük Soytarı Kuklası gibi eğlenceli kahramanlarla tanışmak istiyorsundur.

İster yavaş ama emin adımlarla ilerleyen Sakin Tosbağa Ağıraksakgil, ister Çıplak Gergedan Norbert Kalıngerdan, Filemon Derisikatlı ya da Küçük Soytarı kuklası olsun, Michael Ende’nin tüm öykülerinde sıradışı kahramanlar bize büyü dolu ve yabancı diyarlardan öyküler anlatır. Michael Ende’nin öykülerinin ve masallarının tümünü içinde barındıran bu antoloji hem çocukların hem de yetişkinlerin tekrar tekrar okuyacağı ve yıllarca elinden bırakamayacağı büyüleyici bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Michael Ende , 1929 yılında Almanya’da dünyaya geldi. II. Dünya Savaşı’ndan sonra bir drama okuluna gitti, aktörlük yaptı, skeçler ve kısa oyunlar yazdı, tiyatro yönetmenliği ve film eleştirmenliği yaptı. Çocuk ve gençlik kitaplarının yanı sıra yetişkin kitapları, tiyatro eserleri ve şiir kitapları da yazan Ende’nin ilk büyük başarısı, çocuklar için yazdığı Cim Düğme ve Lokomotifçi Lukas’tı. 1973 yılında yazdığı Momo’ysa büyük ses getirdi. 1979 tarihli fantastik romanı Bitmeyecek Öykü’yle de dünya üzerindeki milyonlarca insanı büyüledi. Kırktan fazla dile çevrilen Ende’nin eserleri uluslararası alanda pek çok prestijli ödüle layık görüldü.Regina Kehn 1962’de Hamburg’da doğdu, iletişim tasarımı eğitimi aldı ve 1989’dan beri farklı yayınevleri için serbest çizer olarak çalışıyor. Kocası ve iki kızıyla birlikte Hamburg Am Stadtrand’da yaşıyor.

Özgün Adı: Die Zauberschule und andere Geschichten

Resimleyen: Regina Kehn

Çeviri: Saffet Günersel

Tür: Edebiyat / Öykü / Kurgu

Sayfa: 272

Boyut: 13,5 x 21

Baskı Tipi: Karton Kapak

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler