Üye Girişi


KENDİNİ KUSURLARINLA SEV (Ciltli)

/ Haemin Sunim
Kitap Adı : KENDİNİ KUSURLARINLA SEV (Ciltli)  
Çevirmen : Sevinç Seyla Tezcan
Orjinal Adı : Love for Imperfect Things (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ocak 2020
ISBN : 9786052997086
Sayfa : 272
Ebat : 12,7 x 17,8

Kitap Hakkında

KUSURSUZLUK İÇİN ÇABALAYAN BİR DÜNYADA
KENDİMİZİ OLDUĞUMUZ GİBİ KABULLENMEK

“Önce kendine, sonra başkalarına karşı iyi ol…”

Çoğumuz hayatın zorlukları karşısında içimize kapanıp sorunları görmezden geliyoruz ve bu bazen anksiyeteye ve depresyona yol açıyor. Bazılarımız ise işte, okulda ya da evde daha çok çalışmanın bizi ve sevdiklerimizi daha mutlu edeceğine inanıyoruz. Peki ya sadece kendimiz olmamız yeterliyse? Tıpkı uçaklarda acil bir durum söz konusu olduğunda oksijen maskesini önce kendimize takmamız gerektiği gibi, etrafımızdaki dünyayla barışık olmak için de önce kendimizle barışık olmamız gerekir.

Haemin Sunim tüm dünyada milyonlarca okuyucunun kalbini fetheden ilk kitabı Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler’in devamı niteliğinde kaleme aldığı bu kitabında bize kendimizi sevme sanatını öğretiyor. Çünkü eşlerimizle, ailelerimizle ve arkadaşlarımızla şefkat dolu, duygusal açıdan tatmin edici ilişkiler kurabilmemizin tek yolunun, kendimizi, bizi biz yapan kusurlarla kabul etmek olduğuna inanıyor.

Rengârenk illüstrasyonlarla süslenmiş bu güzel kitap hem gözlerimize ve yüreğimize hitap ediyor hem de bize kendimizi, hayatı ve içindeki herkesi sevmeyi öğretiyor.


“Harika spiritüel tavsiyelerle, özlü sözlerle ve bilgelikle dolup taşıyor. Bizi eşsiz kılan şey kusurlarımız olduğu için, kusurlarımızı nasıl kucaklayacağımıza dair hayat dersleriyle bezenmiş.”
Bustle

“Bu kitap bize şifa bulmanın kalbinde şefkatin yattığını öğretiyor, en başta da kendimize duyduğumuz şefkatin.”
Dr. Christiane Northrup

“En aydınlanmış insanın bile kendini sevmesi kolay olmayabilir… Haemin Sunim’in dediği gibi, kendini sevmek bencil olmak anlamına gelmez. ‘Ancak kendimize iyi davranırsak,’ diyor Sunim, ‘diğerlerine de iyi davranabiliriz.’”
The New York Times

“Dünyanın en muhteşem insanı olabilirsiniz ve herkes size baktığında ışık, sevgi ve zekâ pırıltıları saçtığınızı görüyor olabilir ama siz bunun farkında değilseniz başkalarının hayranlığının zerre kadar önemi yoktur. Haemin Sunim size, diğer insanların sizi sevmesi fikrini sevmek yerine önce kendinizi sevmeyi öğretiyor. Arada dünyalar kadar fark var.”
Marc ve Angel Chernoff

“Haemin Sunim bu işin duayeni. Öğretilerinin sadeliği ve güzelliği insanın kalbine işliyor. Bu kitabı yanınızdan ayırmayın; hem daha bilge olmanızı sağlayacak hem de yaşama sevincinizi derinleştirecek.”
Tara Brach, psikolog

“Yüreğinizi ısıtacak, sizi sakinleştirecek basit bir kitap… Sevdiklerimizle ilişkilerimizi dönüştürmek için bize önce kendimizi sevmeyi öğretecek bilgelik ve güçlü gerçeklerle dolu.”
Héctor Garcia

“Muhteşem bir kitap… Zen eğitmeni Haemin Sunim, mükemmeliyetçiliğin boğucu etkisini, insan olarak değerinizi yalnızca nasıl bir performans sergilediğinize bakarak belirlemenin ne kadar yaralayıcı olduğunu son derece berrak bir şekilde tarif ediyor. Sonra da size özgürlüğünüzü ve hayatınızı nasıl geri kazanacağınızı sayfa sayfa gösteriyor.”
Mark Williams, Farkındalık: Çılgın Bir Dünyada Huzur Bulmak kitabının eş yazarı

“Hepimizin nasıl da kusursuz bir şekilde kusurlu varlıklar olduğuna dair güzel ve bilgece görüşler. İşleri akışına bırakma alanında ustalık dersi niteliğinde. ‘Daha iyisini yapmalısın!’ diyerek fırıl fırıl dönen zihnim için, üşümüşken sıcak suyla dolu bir küvete girmek kadar rahatlatıcı.”
Catherine Gray

“Bu bir hazine! Kusursuz olmak zorunda değil miyim? İşte ben haber diye buna derim. Bu kitap bana bir ton ağırlığında bir tuğla yığını gibi çarptı ve bütün anksiyetemi alıp götürdü.”
Neil Pasricha

“Buda her nasılsa isyankâr bir şekilde, uyanışa giden yolumuzun başlangıç noktasının bir tanrı ya da guru değil, kendi kusurlarımız olduğunu söylemiştir. Haemin Sunim’in kendimize şefkat gösterebilmemiz için kendimizle dost olmamıza yardım edecek adımları taze bir sesle dile getirmesi beni çok mutlu etti.”
Dzogchen Ponlop Rinpoche

“Bu kitap bütün kültürlerin ve dinlerin ötesine geçerek tüm insanların kalplerine hitap ediyor çünkü Haemin Sunim de yüreğinin, o en derindeki şefkatli kalbin derinliklerinden konuşuyor.”
David Steindl-Rast

“Hepimiz için paha biçilmez bir armağan… Haemin Sunim derin, kolay anlaşılır bir üslupla faydalı tavsiyelerde bulunarak yine çok iyi iş çıkarmış. Bu kitap herkesin baş ucunda olmalı ki hepimiz yüzümüzde bir gülümsemeyle uykuya dalalım.”
Allan Lokos

“Haemin bu önemli yaşam derslerinin kolayca ve derinden yankı bulabilmesi için çok güzel ve basit bir dille yazıyor.”
Miranda Hart

“Sunim sıcacık bir kucaklamayı anımsatan davetkâr ve yumuşak bir üslupla yazıyor. Çoğu kişisel gelişim kitabı hayatta zafer duygusu elde etmek için bir amaç uğruna mücadele etmeyi överken, Sunim, ‘Hayatın benim için büyük planlarının olduğunu sanmıyorum,’ diyerek bizi şaşırtıyor. Metroda, uyumadan önce ya da sabah rutininizin bir parçası olarak defalarca okunmaya değer bir kitap…”
Booklist

“Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği değerli bir kitap… Zen Budist öğretmen Sunim, görsellerle dolu bu capcanlı kitabında insan olma tecrübesinin önemli ama gündelik yönlerine derin bir bakış sunuyor. Kendi hayatından hikâyelerin yanı sıra insanı düşünmeye sevk eden aforizmalara da yer vermiş. Faydalı hatırlatmalar, bilgece tavsiyeler ve bu koşturmacalı hayatın zorluklarını hafifletmeye yönelik özlü sözler içeren cıvıl cıvıl bir kitap.”
Publishers Weekly

“Günlük hayatta uygulamaya konabilecek bilgelik… Kendimizle ve diğerleriyle empati kurmamızı ve o empatiyi artırmamızı sağlayacak hızlı, basit dersler…”
Library Journal

“Tam bir hazine… Daha iyi, daha nazik olmaya ve hatta bu süreçte daha derin düşüncelerin kilidini açmaya dair çok güzel bir rehber… Hep yakınlarınızda olsun isteyeceğiniz, tutunacağınız ve yatağınızın baş ucunda bulunduracağınız bir eser. Dönüp dönüp tekrar okunabilecek, daha doğrusu okunması gereken bir kitap bu.”
NJ Advance Media

“Huzur bulmanızı sağlayacak nazik, iyi yürekli bir rehber…”
BookPage

“İğneleyici sözlere doyduğumuz şu günlerde Haemin’inki kadar dostça bir sesin bizi çok ünlü bir yıldıza dönüştürebilmesi mutluluk verici… Haemin hayattaki küçük zorluklardan ve bu zorlukların daha büyük, daha sıkıntı verici olanlara göre başa çıkılması daha güç olabileceğinden bahsederken özellikle zarif bir üslup kullanıyor.”
The Guardian

“Bir parça Budizm; modern çağ için farkındalık.”
The Observer

“Birazcık daha sevgi, şefkat ve bilgelik dünyaya kesinlikle iyi gelirdi. Haemin Sunim bu kitabında bize bu üçünü nasıl ekip biçeceğimizi ve kendimiz dâhil, kusursuz olmaktan en uzak şeylerde bile bir güzellik bulmayı öğretiyor.”
Susan Cain

“Budist keşiş Sunim bizimle sevgiye, dostluğa, iş hayatına ve spiritüelliğe dair öğretilerini paylaşıyor.”
Trouw

“Haemin Sunim insanlara sükûneti bulmaları için ilham veriyor. Çünkü ‘dünya hızlı hareket ediyor ama bu bizim de hızlı hareket etmemiz gerektiği anlamına gelmiyor.’”
Happinez

“Kendini Kusurlarınla Sev sizi sürekli düşündürecek, bu kitaptan gerçekten bir şeyler öğrenecek ve öğrendiklerinizi günlük hayatta uygulayabileceksiniz. Son derece pozitif bir kitap.”
Vrouw & Visie

2017 Zihin/Beden/Spiritüalizm Konulu Kitaplar Kategorisinde 1 Numara
Sunday Times Yılın Bestseller Kitabı
Guardian Bestseller
Times Bestseller
Uluslararası Bestseller
Birleşik Krallık’ta 200.000’den, tüm dünyada 3 milyondan fazla sattı
Fearne Cotton gibi yazarlar tarafından övgüyle anıldı

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler