Üye Girişi


ANNE BABALAR İÇİN ÇOCUK BEYNİ

/ Alvaro Bilbao
Kitap Adı : ANNE BABALAR İÇİN ÇOCUK BEYNİ  
Çevirmen : Ceren Kıran
Orjinal Adı : El cerebro del niño explicado a los padres (Türkçe)
Yayın Tarihi : Mart 2020
ISBN : 9786052998397
Sayfa : 288
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Ebeveyn Olarak Çocuğun Düşünsel ve Duygusal Gelişimine
Nasıl Katkıda Bulunursunuz?

Çocuk beyninin hayatının ilk altı yılında bir daha hiç sahip olmayacağı kadar büyük bir potansiyeli vardır. Fakat bu, çocuklarımızı küçük birer dâhiye çevirmek zorunda olduğumuz anlamına gelmez zira bunu yapmak hem imkânsızdır hem de baskı altında kalan beyin ilerlemek yerine tam tersine yolunu kaybeder.

Yıllarca insan beyni üzerine çalışmış olan nöropsikolog ve psikoterapist Álvaro Bilbao, nörobilimin, çocukların tam düşünsel ve duygusal gelişime ulaşmaları için anne babalara ve tüm eğitimcilere sağladığı bilgileri kitabında bir araya getiriyor. Üç çocuğunu yetiştirirken bizzat kendisinin de uyguladığı basit ilkeler, anne ve baba rolünüzü layıkıyla gerçekleştirmenize ama en önemlisi de çocuğunuzla eşsiz ve özel bir bağ kurmanıza yardımcı olacak. Ödül ceza sistemi içinde yaptığımız doğru bilinen yanlışlar, teşvik edici sandığımız ancak aslında özgüveni zedeleyen cümlelerimiz gibi günlük hayattaki rutinimizde küçücük değişiklikler yaptığımızda çocuklarımızın neler başarabildiğini görmek âdeta bir mucize etkisi yaratacak.


“Mutlaka okunması gerek. Anne babalar için dengeli bir beyin gelişiminin nasıl olması gerektiğini gösteren ve biz profesyoneller için de bir destek sağlayacak temel bir rehber niteliğinde.”
Lucía Zumárraga, çocuk nöropsikoloğu, NeuroPed yöneticisi

“Her bir yetişkinin okuması gereken bilgi ve şefkat dolu bir kitap.”
Javier Ortigosa Perochena,psikoterapist ve Interacción Enstitüsü kurucusu

“Kesinlikle herkesin okumasını tavsiye ederim. Bir annenin veya babanın çocuklarına yapabileceği en büyük iyilik bu kitabı
okumak olur.”
Ana Azkoitia, çocuk psikoloğu ve öğretmen

“Her evde bulunmalı. Çocuklarımızı anlamamıza yardım eden ve ebeveyn olmanın zorlukları karşısında yol gösterici pratik araçlar sunan bir kitap. İçindeki her bir bilgi bilimsel araştırmalara dayanıyor ama Bilbao bunları eğlenceli ve basit bir dille aktarıyor.”
Ishtar Espejo, Aladina Vakfı yöneticisi

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Álvaro Bilbao bir nöropsikolog, psikoterapist ve üç çocuk babasıdır. Johns Hopkins Hastanesi ve Kennedy Krieger Enstitüsü’nde nöropsikolog olarak çalıştı ve Dünya Sağlık Örgütü’yle birlikte işler yaptı.Beyin plastisitesinde uzman olan Bilbao, her gün bilgilerini kullanarak ve bir psikoterapist olarak beyin hasarı bulunan insanların entelektüel rehabilitasyonu üzerine çalışmakta. Dünyanın pek çok yerinde verdiği konferanslarda çocuk beyniyle ilgili temel bilgilere sahip olmanın ebeveyn ile çocuk arasında daha güçlü ve anlamlı ilişkiler kurulmasına ne denli yardımı dokunduğunu açıklıyor. Ayrıca pozitif eğitimle ilgili online kurslar veriyor. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler