Üye Girişi


Ayna İmparatorluğu - Dünya Yıkıcı Efsanesi 1

/ Kameron Hurley
Kitap Adı : Ayna İmparatorluğu - Dünya Yıkıcı Efsanesi 1  
Çevirmen : Doğukan Bal
Orjinal Adı : The Mirror Empire (İngilizce)
Yayın Tarihi : Kasım 2020
ISBN : 9786052999165
Sayfa : 568
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Karanlık Bir Yıldız Tüm Dehşetiyle Raisa Gezegeninin Üzerinde Yükseliyor… Tüm Hükümdarlar ve Halkları Tehdit Altında.İki bin yılda bir bazı ulusları yok eden ve kıtaları yeniden şekillendiren bir felaketin arifesinde başı belaya girmiş öksüz bir kız, ölümden ve kölelikten kıl payı kurtularak kanlı geçmişini keşfetmeye koyulur… Bu sırada dünya kendisiyle bir savaş halindedir.Donmuş Saiduan İmparatorluğu’nda başka bir âlemden gelen istilacılar tüm şehirleri yok ediyor, arkalarında toz ve kalıntılardan başka bir şey bırakmıyordur. Tüm bu savaşın tam ortasında pasifist Dhai halkı vardır, bir zamanlar Saiduanlar tarafından köleleştirilmiş ve şimdi, önceki efendileri tarafından sinsice ilerleyen düşmanlara karşı mücadele etmeleri için kullanılıyorlardır.Gayrimeşru bir hükümdar iç savaşla parçalanan bir ülkeyi bir arada tutmakla görevlendirilmiştir, genç bir savaşçıdan kendi hayatını kurtarmak için ailesine ihanet etmesi istenmiştir ve yarı Dhai bir başkomutan, babasının halkına soykırım uygulamak ile yabancı İmparatoriçe’ye olan sadakati arasında bir seçim yapmalıdır. Gergin ittifaklar ve sarsıcı ihanetler arasında Dhai ülkesi ve müttefikleri durdurulamaz gibi görünen bir güce karşı koymaya çalışıyor, düşman ülkeler evrenin kendisi kadar eski bir dünyalar buluşması için hazırlanıyordur. Sonunda bir dünya yükselecek, birçoğu yok olacaktır.Issız tundradan yarı tropikal diyarlara uzanan, yarı bilinçli bitkilerle dolup taşan bu epik hikâyede kan büyücüleri, paralı askerler, hükümdarlar ve suikastçılar büyük bir yıkımın eşiğinde olan bir dünyayı kurtarmak için birleşmelidir.

“Ayna İmparatorluğu kelimenin her anlamıyla efsanevi. Hurley kozmolojinin, büyünün, tarihin, dinin, politikanın ve ön yargının kritik roller oynadığı bir dünya –hayır, dünyalar– yaratmış. Kendinizi yarı bilinçli bitkilere, gerçekliğin kumaşındaki gediklere ve yıldızlarla birlikte parlayıp sönen inanılmaz güçlere hazırlayın. Kalıplara sıkışmış, geleneksel fantastik hikâyeleri unutun; bu

kitapta o kadar fazla güzel malzeme var ki Hurley hepsini sığdırmak için birden fazla evrene ihtiyaç duymuş.”

Brian Staveley“Ayna İmparatorluğu’nda geleneksel epik fanteziye uyarıda bulunan güçlü fakat zarif bir vahşilik var; açılın, yol verin, hikâyeciliğin sarhoş edici yeni bir karışımı çıktı ortaya. Bu sayfalardan dikkatinizi alamayacaksınız.”

Bradley Beaulieu“Kameron Hurley eşsiz bir vizyonu olan cesur, gözü kara, gerçekten özgün bir yazar; kurguları beyninize ve kalbinize kazınıyor.”

Jeff VanderMeer“Ayna İmparatorluğu epik fantezilerdeki ataerkiye şöyle bir bakıyor ve hayalarına sert bir tekme savuruyor… Son zamanlarda okuyacağınız en önemli kitaplardan biri olacak.”

Ristea’s Reads“Hurley’nin evren inşa etme becerisi olağanüstü... Irk, sınıf, din ve cinsiyet gibi ustalık gerektiren konuların, aksiyondan ödün vermeden rahatlıkla üstesinden geliyor.”

Publishers Weekly“Bu roman, fantastik türün ulaşmaya çalıştığı en önemli şeyi başarıyor: Bizlere daha önce gördüklerimize hiç benzemeyen bir dünya ve bunun yanı sıra hoş olmayan, provokatif ve şoke edici teşhisler sunuyor.”

Gary K. Wolfe“Ayna İmparatorluğu epik fantezi türünde yeni, enerjik ve sürükleyici bir seri. Diğer tüm ağır sıklet serilerden hiçbir şekilde geri kalmıyor. Bu romanı ne kadar övsem az.”

SF Revu

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Kameron Hurley, en iyi yeni yazar dalında Sydney J. Bounds Ödülü ve en iyi ilk roman dalında Kitschy Ödülü sahibidir. Hurley iki kez Hugo Ödülü kazanmıştır, aynı zamanda Nebula Ödülü ve Locus Ödülü finalistidir. Ayna İmparatorluğu en iyi fantezi roman dalında 2015 Locus Ödülü ve David Gemmell Morningstar Ödülü’ne aday gösterilmiştir. Hurley şu anda ABD’nin Ohio eyaletinde yaşamaktadır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler