Üye Girişi


ARŞİV 2 - AZAT

/ Victoria Schwab
Kitap Adı : ARŞİV 2 - AZAT  
Çevirmen : Tuğçe Kayıtmaz
Orjinal Adı : The Unbound (İngilizce)
Yayın Tarihi : 26 Ocak 2017
ISBN : 9786052990797
Sayfa : 400
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

HİÇBİR KARARIN KOLAY OLMADIĞI, AŞKIN VE KAYBIN MADALYONUN İKİ YÜZÜ OLDUĞU ZENGİN BİR DÜNYA

Hepsinin sadece Kütüphanecilerin okuyabildiği, resimlerden oluşan birer öyküsü var. Onlara Tarih deniyor. Son uykularına yattıkları devasa ortamaysa Arşiv.
Geçen yaz, Arşiv’den kaçıp kendilerini kaybetmiş Tarihleri durdurmakla görevli bir Koruyucu olan Mackenzie Bishop, onlardan birinin elinden canını zor kurtarmıştır. Şimdi, Hyde Koleji’nde ilk senesine başlarken hayatını tekrar düzene sokmaya çalışmaktadır. Ama yaşadıkları rüyalarına girerken ardında bıraktıklarını unutmak kolay değildir. Geçmişin geçmişte kaldığını, canını yakamayacağını bilmesine rağmen her şey çok gerçekçi gelmektedir ve kâbusları uyanıkken de hayatına sızmaya başlayınca Mackenzie güvenliğinden şüphe etmeye başlar.
Bu sırada insanlar hiçbir iz bırakmadan kaybolmakta ve tek ortak yanları Mackenzie’ymiş gibi görünmektedir. Mackenzie, Arşiv’in gösterdiğinden fazlasını bildiğinden şüphelenmektedir ama bunu kanıtlayamadan önce baş şüpheli haline gelir. Gerçek suçluyu bulamazsa Koruyuculuk unvanını, anılarını ve hayatını kaybedecektir. Mac paramparça olmadan önce gizemi çözebilecek midir?


“Etkileyici, karmaşık ve derin bir eser. Azat ilk kitabı tekrarlamaktan kaçınmayı başarıyor, bu tuhaf ve ilginç dünyada okunmaya değer bir hikâye yaratıyor.”
Hypable.com

“Okurlara hikâyenin devamını iple çektirecek sürprizlerle dolu.”
Booklist

“Schwab’ın karakterleri çok özel, aralarındaki bağlar özen ve beceriyle işlenmiş.”
School Library Journal

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Tam bir gezi tutkunu Victoria Schwab, Paris sokaklarına musallat olmadığı ve İngiltere tepelerinde yürüyüş yapmadığı zamanlarda Nashville'deki bir kafede çay içip zihninde canavarlar canlandırırken bulunabilir. Victoria'yı www.victoriaschwab.com adresinde ziyaret edebilirsiniz. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler