Üye Girişi


BEYNİNE GÜÇ VER: AYDINLANMA NÖROBİLİMİ

/ David Perlmutter
Kitap Adı : BEYNİNE GÜÇ VER: AYDINLANMA NÖROBİLİMİ  
Çevirmen : Meriç Selvi
Orjinal Adı : Power Up Your Brain (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ekim 2019
ISBN : 9786052997628
Sayfa : 264
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

İnsan beyninin bir sınırı var mı?
Zihinsel potansiyelimizin çok küçük bir kısmını kullandığımız doğru mu?
Dünyanın dört bir yanında insanların mucizevi bir şekilde şifa bulduğu vakaların ardında yatan gerçek ne?

Aydınlanma arayışı binlerce yıldır insanoğlunun zihnini kurcalıyor. Meditasyon minderlerinde oturan bilgelerin, diz çökmüş dua eden din görevlilerinin, evrenle iletişim kuran şamanların betimlemelerine bakıldığında bu erişilmesi zor seviyeye ancak seçilmiş bir azınlık ulaşabilirmiş gibi görünüyor. Ancak nörolog David Perlmutter ile medikal antropolog ve şaman Alberto Villoldo, aydınlanmayı herkes için mümkün kılmak amacıyla iş birliği yaparak kendi uzmanlık alanlarının ortak noktalarını keşfe çıkıyor.
Uzun zaman önce birbirinden ayrılan bilim ve spiritüalizm dünyasını bir araya getirirken Dr. Perlmutter heyecan verici nörojenez fenomeni ve mitokondri sağlığını izah ediyor, Dr. Villoldo ise şamanik ve spiritüel uygulamalar konusundaki derin bilgi birikimini ortaya koyuyor. Yazarlar bu iki disiplinin en güçlü araçlarını kullanarak yarattıkları çığır açan, beş haftalık Beyne Güç Verme Programı’yla beyni aydınlanmaya hazırlıyor.
Beynine Güç Ver kitabıyla,
• Alzheimer, Parkinson ve kanser gibi yıkıcı hastalıklara yakalanma riskinizi nasıl azaltacağınızı,
• acı verici anıları nasıl aşacağınızı ve sağlıksız duygu ve davranış örüntülerini nasıl kıracağınızı,
• iç huzuru, yaratıcılığı ve aydınlanmayı deneyimlemek için düşüncelerinizi nasıl netleştireceğinizi ve bunların hepsini reçeteli ilaçlar kullanmadan nasıl başarabileceğinizi öğreneceksiniz!
Programda sunulan beslenme tavsiyeleri, gıda takviyeleri, oruç ve fiziksel egzersiz yalnızca beyninizin stresten etkilenmiş kısımlarını onarmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda yeni beyin hücrelerinin oluşmasına elverişli bir ortam yaratacak ve ömür uzunluğundan, bağışıklığın güçlenmesinden ve beyin fonksiyonlarının gelişmesinden sorumlu genleri aktif hale getirmenizi sağlayacak. Şamanik uygulamalar ile meditasyon yöntemleri de huzur, merhamet, yenilikçilik ve neşenin doğal olarak açığa çıkmasına izin veren beyin bölgelerini devreye sokacak.
Beyne Güç Verme Programı’na uymak zihninizi arındırıp vücudunuzu iyileştirmenizi, ayrıca iç huzura, derin içgörülere ve aydınlanma deneyimini şekillendiren sıra dışı bir yaratıcılığa kendinizi açmanızı sağlayacak.


“Okuduğum en önemli kitaplardan biri. Modern bilimsel bilgiyi ve şamanik uygulamaları birleştirerek, beyin sağlığının hücresel düzeyde nasıl geri kazanılabileceğini net bir şekilde açıklıyor.”
Dr. David R. Hamilton

“Ben nadiren ‘harikulade’ kelimesini kullanırım ama bu kitap gerçekten öyle. Beynimizin kullanılmayan potansiyeli konusunda farkındalığımızı artırıyor, modern nörobilimi açıklıyor ve onlarca yıldır aktif olarak klinik hekimlik yapan iki uzman tarafından yazıldı. Dr. Perlmutter’in benim kişisel nöroloğum ve akıl hocam olmasının nedenini siz de anlayacaksınız.”
Naomi Judd

“Dr. Perlmutter ve Dr. Villoldo, bizi insanlar olarak diğer canlılardan ayıran beyin bölümlerine erişmemize yardımcı olmak için uzun zaman önce birbirinden ayrılmış olan bilim ve spiritüelliği bir araya getiriyor. Bu kitap, modern bilimi aydınlanma arayışımıza uyguluyor ve bize esenliğe kavuşmamızı sağlayacak özel beslenme ve yaşam tarzı önerileri sunuyor.”
Dr. Andrew Weil

“Şaman ve hekim denen insanlar, bilim uğruna ayrıştırıldıkları on dokuzuncu yüzyıldan önceki binlerce yıl boyunca aynı kişilerdi. Şimdi Dr. Villoldo ve Dr. Perlmutter, onları yirmi birinci yüzyıl biliminin bakış açısıyla yeniden bir araya getirerek fiziksel ve metafiziksel enerjimizi birbirine bağlayan ağı aydınlatıyor. Beynine Güç Ver bedensel veya ruhsal enerjisini kaybettiğini hisseden herkese enerjilerini yenilemeleri ve canlandırmaları konusunda rehberlik edecek.”
Dr. Mark Hyman, Kan Şekeri Diyeti’nin yazarı

“İşte beklediğimiz kitap! Dr. Villoldo ve Dr. Perlmutter, modern yaşam öyküsündeki ‘kayıp bağlantı’ olan beyin sağlığımızın ruhsal deneyimimizin kalitesindeki rolünü ortaya çıkarmak için anlaşılır ve çığır açıcı bilgilerle yirmi birinci yüzyıl bilimi ile kadim bilgeliği ustaca birleştiriyor. Ayrıca bize hayatımızı hemen güçlendirmek için kullanabileceğimiz pratik yöntemler sunuyor! Bu, aydınlanmanın ne olduğuna ve aydınlanmaya nasıl erişilebileceğine dair geleneksel görüşlerin ötesine geçmekle gerçekten ilgilenen herkesin okuması gereken bir eser.”
Gregg Braden

“Bu kitap bir hazine. Yazarların bilgeliği ve deneyimleriyle dolu bir aydınlanma rehberi. Bilimin pratik yönlerini yaşamın doğasının manevi ve mistik gerçekleriyle ilişkilendiriyor. İnsan olarak potansiyelimizin ne olduğunu aydınlığa kavuştururken potansiyelimize ulaşmak ve hepimiz için erişilebilir olan şifa enerjisini kullanmak için atmamız gereken adımlar konusunda bizi yönlendiriyor.”
Dr. Bernie S. Siegel


DAVID PERLMUTTER, kurul onaylı bir nörolog ve Amerikan Beslenme Koleji üyesidir. Florida’nın Naples kentindeki Perlmutter Sağlık Merkezi ile Perlmutter Hiperbarik Merkezi’nde tıp direktörü ve Fonksiyonel Tıp Enstitüsü’nde yardımcı eğitmen olarak hizmet etmektedir. Beyin ve Bağırsak, Daha İyi Bir Beyin ve Tahıl Beyin gibi çoksatan kitapların ve çok sayıda makalenin yazarıdır. 2002 yılında Linus Pauling Ödülü’ne ve Denham Harman Ödülü’ne layık görülmüştür. Ayrıca 20/20, The Faith Daniels Program, Larry King Live, CNN, Fox News, Fox & Friends, The Today Show, The Oprah Winfrey Show ve CBS’in The Early Show’u da dâhil olmak üzere birçok ulusal radyo ve televizyon programına konuk olmuştur.

ALBERTO VILLOLDO, psikoloji ve tıbbi antropoloji eğitimi almıştır ve yirmi beş yıldan uzun süredir Amazon ve And Dağları şamanlarının şifa uygulamaları üzerinde çalışmaktadır. San Francisco Eyalet Üniversitesi’nde misafir profesörken, zihnin psikosomatik sağlığı ve hastalığı nasıl yarattığını incelemek için Biyolojik Otokontrol Laboratuvarı’nı kurmuştur. Şimdilerde aydınlanma nörobilimini araştırdığı ve uyguladığı Şili’deki Enerji Tıbbı Merkezi’ni, ayrıca ABD ve Avrupa’daki insanlara şamanik enerji tıbbını öğrettiği Four Winds Society’yi yönetmektedir.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Florida’daki Perlmutter Sağlık Merkezi’nin başkanı olan yazar, aynı zamanda da Perlmutter Beyin Vakfı’nın yöneticisi ve kurucu ortağıdır. Aralarında Amerikan Beslenme Koleji tarafından verilen Yılın Yardımseveri Ödülü’nün ve Linus Pauling Ödülü’nün de bulunduğu pek çok ödüle layık görülen Perlmutter, Dr. Oz Show’da Tıbbi Danışma Kurulu üyelerindendir. Sık sık konferanslar vermekte ve Huffington Post’a yazılarıyla katkıda bulunmaktadır. The Better Brain Book, Raise a Smarter Child by Brain kitaplarının yazarıdır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler