Üye Girişi


Katalizör: Hayatta ve İşte Kazanmak İçin Temel Stratejiler

/ Chandramouli Venkatesan
Kitap Adı : Katalizör: Hayatta ve İşte Kazanmak İçin Temel Stratejiler  
Çevirmen : Öyküm Taner
Orjinal Adı : Catalyst (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ağustos 2021
ISBN : 9786254100116
Sayfa : 192
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

İŞ DÜNYASI VE YÖNETİM ALANINDA 2018 CROSSWORD POPÜLER SEÇİM ÖDÜLÜ SAHİBİ
2018 – AMAZON’UN EN POPÜLER KURGU DIŞI KİTABI

İşte ve hayatta başarı merdivenlerini sağlam adımlarla çıkmak ve zirveye hazır olmak için ihtiyacınız olan yol haritası: Katalizör

İyi bir iş, sıkı çalışma, IQ, EQ ve iyi iletişim becerileri başarılı bir hayatın bileşenleridir. Ancak yalnızca bu bileşenlerin var olması başarıyı garantilemez. Onları uzun vadeli başarıya dönüştürmek için gelişiminizi destekleyecek ya da hızlandıracak belirli uyaranlara ihtiyacınız vardır. Bu güçlü ve etkili kitap, geliştirebileceğiniz çeşitli katalizörleri tespit ediyor, işinizde ve hayatınızda kendinizi ileriye taşımanız için bu katalizörleri nasıl kullanabileceğinizi açıklıyor.

Tüm bunları teoride bilmekle kalmayıp gerçek hayatta tecrübe etmiş biri tarafından kaleme alınmış bu anlaşılır, akıcı ve ilgi çekici kitap, iş yerinizde başarılı olmanız ve her günün her anını en iyi şekilde geçirmeniz için sizi doğru araçlarla donatacak.


“Zamanı deneyime dönüştürmek harika bir içgörü ve başarılı bir kariyer için kesinlikle olmazsa olmaz. Bu kitap, okurun kolaylıkla uygulamaya dökebileceği bilgilerle dolu.”
HARSH MARIWALA

“İnsanlar ve profesyoneller olarak sezgisel bir biçimde gelişiyoruz. Fakat bir öğrenme modeline sahip olmak tam potansiyelimizi gerçekleştirmede bize yardımcı oluyor. Mouli bu konuda pratik tavsiyeler sunuyor ve bu tavsiyeleri özümsemek faydalı olabilir. Spor analojileri, okuma deneyimini daha da ilginç kılıyor. Tüm hırslı yöneticiler için okunması gereken bir kitap.”
Piyush Pandey, Ogilvy & Mather’da (Güney Asya) Yönetim Kurulu Başkanı ve Kreatif Direktör

“Mouli şirketlerde insanların her gün başına gelen olaylara dair gerçek içgörüler yakalamış. Birçok deneyimle kendi kariyerimde karşılaştığım için bağ kurabildim. Bu içgörülerin hepsi verdiği öğütleri bizzat uygulayan birinden geliyor. Kesinlikle okunmalı.”
Anand Kripalu, Diageo India’da Genel Müdür ve CEO, ayrıca Diageo Global Yönetim Kurulu Üyesi

“Kariyer gelişimi ve profesyonel başarı konusunda yazılmış çok sayıda kitap var. Fakat Katalizör gerçekten içgörüyle dolu ve düşündürücü bir kitap. Kitabın her bir bölümü, gelecek vadeden bir profesyonelin kariyer yolunda ilerlerken sürekli başarıya ulaşabilmek için belirlemesi gereken katalizörlerin yeni bir boyutunu ele alıyor. Böylesine karmaşık bir konuyu merak uyandıran bir biçimde ele aldığı için Mouli’ye övgülerimi sunarım. Bu kitap, ‘bilgeliğin kâğıda basılmış hali’. Tüm genç ve gelecek vadeden liderlere ofislerinde bu kitabı bulundurmalarını öneririm.”
Annaswamy Vaidheesh, GlaxoSmithKline İlaç Şirketi’nde Başkan Yardımcısı (Güney Asya) ve Genel Müdür (Hindistan)

“Mouli özgün, içgörü dolu ve düşündürücü kitabında kişisel deneyimlerinden yola çıkıyor. Kariyerinizin hızlı bir tempoda ilerlemesini istiyorsanız bu kitabı okumanız gerek.”
Bharat Puri, Pidilite Industries Limitet Şirketi’nde Genel Müdür

“Godrej grubunun iki yüz elliden fazla ekip üyesi Chandramouli’nin daha iyi bir kariyere ve yaşama nasıl sahip olunacağını konu alan konuşmalarını dinledi. Güvenle söyleyebilirim ki her birimiz inanılmaz derecede ilham aldık. Bu kitap motivasyonel bilgeliğin ve pratik, eyleme dökülebilir içgörülerin harika bir kombinasyonu.”
Vivek Gambhir, Godrej Tüketici Ürünleri Limitet Şirketi’nde Genel Müdür ve CEO

“Sektörde geçirdiğim kırk yılın sonunda bile bu kitabın derin bir içgörü ve öğrenilmesi gereken pek çok ders içerdiğini düşünüyorum. Mouli’nin iyi bir iş lideri ve iyi bir insan olarak kişiliği, gençlerin kariyerlerini ve yaşamlarını şekillendirmelerine yardımcı olacak paha biçilmez fikirleri aydınlığa kavuşturmasını sağlıyor.”
Sam Balsara, Madison World’de Genel Müdür


Chandramouli Venkatesan kurumsal sektörde yirmi altı yılı aşkın sürelik deneyime sahip bir emektardır. Asian Paints, Cadbury/Mondelez, Mirc Electronics/Onida ve Pidilite şirketlerinde çalışmıştır. CEO ve genel müdür de olmak üzere birçok üst düzey pozisyonda görev almıştır. İş hayatında ağırlıklı olarak işletmecilik, kâr ve zarara dayalı liderlik pozisyonlarında çalışmış olsa da Cadbury India’da insan kaynaklarının başında bulunduğu üç yıllık bir dönem vardır ki bu dönem sayesinde insanları neyin mutlu ettiğine dair anlayışı daha da gelişmiştir. Chandramouli koyu bir golf ve spor meraklısıdır, hayatını dengede tutmanın önemine inanmaktadır. Bu inancı değerleriyle ve maneviyat duygusuyla birleştiğinde, onu her insanın topluma olumlu bir etkisi olması gerektiği inancına yönlendirmiştir. Bini aşkın kişinin faydalandığı sayısız seminer vermiş ve daha birçoklarına kariyerlerinde başarılı olmaları için akıl hocalığı ve rehberlik yapmıştır.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler