Üye Girişi


TAHIL BEYİN YEMEK KİTABI

/ David Perlmutter
Kitap Adı : TAHIL BEYİN YEMEK KİTABI  
Çevirmen : Nur Yener
Orjinal Adı : The Grain Brain Cookbook (Türkçe)
Yayın Tarihi : Şubat 2020
ISBN : 9786052998359
Sayfa : 360
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Sağlık Durumunuzu İyileştirip Hayatınızı Değiştirecek 150’den Fazla Glutensiz Tarif

İdeal Sağlık ve Zihinsel Berraklık İçin Devrim Niteliğindeki Tahıl Beyin Diyetini Mutfağınıza Getirin

Dr. David Perlmutter’in çoksatan Tahıl Beyin adlı eşsiz eseri buğday, şeker ve karbonhidratlara maruz kalmanın beyinde yarattığı yıkıcı etkileri gözler önüne sererek sağlığımız hakkında düşünme biçimimizde devrim yarattı. Artık doğru yiyecekleri tüketerek beyninizde yeni beyin hücrelerinin üretimini teşvik edebilir ve “zeki genler”inizin kontrolünü elinize alabilirsiniz.

Tahıl Beyin Yemek Kitabı beyninizin etkinliğini ve enerjisini korumanızı sağlarken insanı elden ayaktan düşüren nörolojik hastalıklara da daha yaygın, sıradan sağlık sorunlarına da yakalanma riskinizi azaltan 150’den fazla leziz tarif içeriyor. Kahvaltı, öğle yemeği ve ara öğün olarak lezzetli pek çok seçenek sunan Dr. Perlmutter sağlıklı, leziz ve yapımı kolay yemeklerle glutensiz beslenme yolunda sağlam adımlarla ilerlemeniz için ihtiyacınız olan bütün stratejileri anlatıyor.

Sağlığınızı ve tükettiğiniz yiyecekleri önemsiyorsanız, bu kitaba ihtiyacınız var.


“Beyninizi güçlendirmek, hafızanızı korumak, ruh halinizi iyileştirmek, enerjinizi artırmak ve hastalıklardan kurtulmak
istiyorsanız Dr. Perlmutter’in sözlerine kulak verin. Bu kitap size beyninize nasıl bakacağınızı ve onu nasıl beslemeniz gerektiğini anlatan bir kılavuz!”
DR. MARK HYMAN, KAN ŞEKERİ DİYETİ KİTABININ YAZARI

“Perlmutter bizi sözde sağlıklı tam tahılların beynimiz üzerindeki yıkıcı etkilerini gözlemleyebileceğimiz bir tura çıkarıyor. Modern buğday başta olmak üzere tahıllar kalp krizleri, trafik kazaları ve kafa travmaları nedeniyle zarar gören beyinlerin toplam sayısından daha fazla beyne zarar veriyor. Dr. Perlmutter beyin sağlığının ve işlevinin korunması veya beyinde iyileşme sağlanması için buğdaysız beslenmenin benimsenmesi gerektiğini ikna edici bir dille anlatıyor.”
DR. WILLIAM DAVIS, BUĞDAY GÖBEĞİ KİTABININ YAZARI

“Dr. Perlmutter en hassas organımız olan beynimizi yenilikçi bir yaklaşımla ele alıyor. Kendisi nörolojik hastalıkların tedavisinde alternatif ve geleneksel yaklaşımlardan faydalanma konusunun tartışmasız lideridir. Ona yönlendirdiğim hastalar harika sonuçlar aldı. Gelişmelere öncülük eden Perlmutter tıbba bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olabilir.”
DR. MEHMET ÖZ

“Bunama ve diğer pek çok beyin hastalığı ne kaçınılmazdır ne de genetik. Bu hastalıklar tahıl ve şeker yönünden zengin bir beslenme şeklinin tercih edilmesiyle doğrudan bağlantılıdır. Tahıl Beyin yalnızca bunu kanıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda size beyninizi veya sevdiklerinizin beynini korumak için bilmeniz gereken her şeyi sunuyor.”
DR. CHRISTIANE NORTHRUP


DR. DAVID PERLMUTTER, kurul onaylı bir nörolog ve Amerikan Beslenme Akademisi üyesidir. Florida’nın Naples kentindeki Perlmutter Sağlık Merkezi ile Perlmutter Hiperbarik Merkezi’nde tıp direktörü ve Fonksiyonel Tıp Enstitüsü’nde yardımcı eğitmen olarak hizmet vermektedir. Beyin ve Bağırsak, Daha İyi Bir Beyin ve Tahıl Beyin gibi çoksatan kitapların ve çok sayıda makalenin yazarıdır. 2002 yılında Linus Pauling Ödülü’ne ve Denham Harman Ödülü’ne layık görülmüştür. Ayrıca 20/20, The Faith Daniels Program, Larry King Live, CNN, Fox News, Fox & Friends, The Today Show, The Oprah Winfrey Show ve CBS’in The Early Show’u da dâhil olmak üzere birçok ulusal radyo ve televizyon programına konuk olmuştur.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Florida’daki Perlmutter Sağlık Merkezi’nin başkanı olan yazar, aynı zamanda da Perlmutter Beyin Vakfı’nın yöneticisi ve kurucu ortağıdır. Aralarında Amerikan Beslenme Koleji tarafından verilen Yılın Yardımseveri Ödülü’nün ve Linus Pauling Ödülü’nün de bulunduğu pek çok ödüle layık görülen Perlmutter, Dr. Oz Show’da Tıbbi Danışma Kurulu üyelerindendir. Sık sık konferanslar vermekte ve Huffington Post’a yazılarıyla katkıda bulunmaktadır. The Better Brain Book, Raise a Smarter Child by Brain kitaplarının yazarıdır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler