Üye Girişi


Zahmetsiz İyileşme: Hastalıklardan Korunmanın, Fazla Kiloyu Önlemenin ve Vücudun

/ Joseph Mercola
Kitap Adı : Zahmetsiz İyileşme: Hastalıklardan Korunmanın, Fazla Kiloyu Önlemenin ve Vücudun  
Çevirmen : Dilek Parsadan
Orjinal Adı : Effortless Healing: 9 Simple Ways to Sidestep Illness, Shed Excess Weight, and Help Your Body Fix Itself (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ekim 2020
ISBN : 9786052999004
Sayfa : 336
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Bırakın Bedeniniz Kendi İşini Yapsın!

Bacağınız yaralandığında ona iyileşmesini söylüyor musunuz? Ya da akciğerlerinize havayı içine çekmesini? Peki vücudunuza aç olduğunu siz mi haber veriyorsunuz? Hayır. Vücudunuz tüm bunları otomatik olarak, zahmetsiz bir şekilde gerçekleştiriyor. Sağlıklı olmak tamamen sizin elinizde; tek yapmanız gereken, aradan çekilmek.

Sağlık konusunda önde gelen isimlerden biri olan, doğal tıp savunucusu, çoksatan kitapların yazarı Dr. Joseph Mercola, Zahmetsiz İyileşme’de daha sağlıklı ve daha zayıf olmanızı sağlayacak 9 basit sırdan bahsediyor. Sonuçlar muhteşem ve bahsettiği adımları yerine getirmek çok kolay, mesela:
• Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmek için ekşi lahana turşusu (ve diğer fermente besinleri) tüketmek
• Suyunuzu daha “yapılandırılmış” hale getirmek için içine buz küpleri atmak
• Kilo almanıza sebep olabileceğinden kahvaltıyı atlamak
• İdeal bir sağlığa kavuşmak, kalp krizi riskini azaltmak ve kanseri önlemek için günlük kalorinizin %75’ini yağdan almak
• Bazı kırmızı et ve balık türlerinden uzak durmak ve tereyağı tüketmek
• Tüm vücudunuzda oluşabilecek enflamasyonu azaltmak için (ve size kendinizi harika hissettirdiği için) çimlerde çıplak ayakla yürümek
• Yeterince gülmek: Kan damarlarınız üzerinde en az 15 dakikalık egzersiz kadar etkilidir.

Zahmetsiz İyileşme, Dr. Mercola’nın yıllardır süregelen deneyimlerinden ve modern tıbba dair bilgilerinden oluşuyor. Onun bilgeliğinden faydalanarak ve kendi vücudunuzu tanıyarak sağlığınızı, kilonuzu ve hayatınızı zahmetsiz bir şekilde en ideal haline getirebilirsiniz.


“Zahmetsiz İyileşme, sağlığınızda devrim yaratacak. Dr. Mercola’nın çalışmalarının yıllardır hayranıyım ve bu kitap onun bilgeliğinin bir sentezi; kendinizi anında daha iyi hissetmenizi sağlayacak.”
Daniel G. Amen, Beyninizi Değiştirin Hayatınız Değişsin kitabının yazarı

“Dr. Mercola çeyrek yüzyıldır sağlık konusunda önde gelen eğitmenlerden biri ve bu kitapta, uzun yıllardır edindiği birikimlerini hayranlık uyandırıcı bir titizlikle özetleyip onlardan faydalanmamızı sağlıyor. Bu kitabı okuma ayrıcalığına erişenler uzun ve sağlıklı bir yaşamla ödüllendirilmiş olacak.”
Dr. Ron Rosedale

“Daha sağlıklı olmak istiyorsanız Dr. Mercola’nın basit ama etkili önerilerine kulak verin. Tıp dünyasının çok daha ilerisinde ve yaklaşımları somut, en güncel bilimsel verilere dayanıyor.”
Dr. Richard Johnson, Colorado Üniversitesi tıp profesörü

“Zahmetsiz İyileşme, sadece halk için değil, bu kitaptaki tavsiyelerin önemini hastalara aktarabilecek sağlık çalışanları için de okumaya değer. İnsanlar kitaptaki kolay uygulanabilir tavsiyelere uyarsa obezitenin ve çoğu kronik hastalığın büyük ölçüde azalacağına inanıyorum. Zahmetsiz İyileşme’yi okuyun, içerisindeki bilgileri uygulayın, böylece zindeliğin ve uzun ömrün kapıları size açılsın!”
Dr. W. Lee Cowden, Bilimsel Danışma Kurulu (SAB) yönetim kurulu başkanı

“Dr. Mercola doğal sağlık ve organik hareket konusunda önde gelen isimlerden biri. Zahmetsiz İyileşme, sağlık konusunda bilinçlenmek isteyen herkes için mutlaka okunması gereken bir kitap; kendi kendimizi iyileştirmek ve toplum sağlığını yeniden canlandırmak için ihtiyaç duyduğumuz bilgileri bize aktarıyor.”
Ronnie Cummins, Organik Tüketiciler Derneği (OCA) kurucusu ve yöneticisi

“Düşünce özgürlüğünü savunan ve gerçek bir vizyoner olan Dr. Mercola, dünyanın dört bir tarafından milyonlarca insana kendi sağlıklarının kontrolünü ele almaları için mantıklı önerilerde bulunuyor. Sadece daha bilinçli tercihlerde bulunarak güvenle, etkili bir şekilde ve doğal bir biçimde iyileşmenin ve sağlıklı kalmanın mümkün olduğunu herkesin kolayca anlamasını sağlıyor.”
Barbara Loe Fisher, Ulusal Aşı Bilgi Merkezi’nin (NVIC) kurucu ortağı ve başkanı

“Zahmetsiz İyileşme, yemek tercihlerimizin ve sağlığımızın karşı karşıya olduğu zorluklar ve son yenilikler hakkında tüm toplumun farkındalığının artmasını sağlıyor. Dr. Mercola birbiri ardına çok değerli tıp bilgilerini paylaşıyor, bunları detaylarıyla anlatıyor ve verdiği tavsiyelerin daha sağlıklı olmamız için nasıl fazla çaba harcamadan geliştirilebileceği ve kolaylıkla uygulanabileceğini aktarıyor.”
Dr. Doris J. Rapp, çevre tıbbı ve pediatrik alerji uzmanı

“Modern beslenmenin öncüsü Dr. Mercola, Zahmetsiz İyileşme’de hastalıkların üstesinden gelmenizi ve kendi sağlığınızın kontrolünü ele almanızı sağlayacak, pratik, uygulaması kolay ve evet, çok çaba harcamanızı gerektirmeyecek bir rehber sunuyor. Hızlıca kilo vermek, zamanı geri sarmak ya da sadece daha fazla sebze tüketmek istiyorsanız bu kitap hedeflerinize ulaşmanıza, ideal sağlığınıza ve en iyi formunuza kavuşmanıza yardımcı olacak pek çok kapsamlı bilgi içeriyor.”
J. J. Virgin

“Konu sağlığınızı güçlendirmek olduğunda dünyanın önde gelen isimlerinden biri olan Dr. Mercola, sağlığınızın kontrolünü elinize almanızı sağlayacak, kolayca uygulanabilir, kanıtlara dayalı bir yol haritası sunuyor.”
Dr. Kelly Brogan

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Dr. Joseph Mercola, doğal tıbbın tutkulu bir savunucusu, sağlık konusunda önde gelen isimlerden biri ve şu anki sağlık hizmetleri sisteminde ihtiyaç duyulan değişiklikleri hayata geçirmeye devam eden bir vizyonerdir. 25 yıllık doktorluk kariyerinde, Chicago civarındaki kendi sağlık merkezinde binlerce hastayı tedavi etmiş, 1997’de kendi doğal sağlık sitesini kurmuştur. New York Times çoksatan yazarı Mercola, aynı zamanda CNN, Fox News gibi ulusal haber kanallarına ve The Dr. Oz Show’a konuk olarak katılmıştır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler