Üye Girişi


15 Günde Dahi Beyin

/ Dr. Daniel G. Amen
Kitap Adı : 15 Günde Dahi Beyin  
Çevirmen : Anaca Uysal
Orjinal Adı : Making a Good Brain Great (Türkçe)
Yayın Tarihi : Haziran 2020
ISBN : 9786052998250
Sayfa : 400
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Optimum Zihinsel Performansı Elde Etmek ve
Sürdürmek İçin Amen Klinikleri Programı

Daha İyi Bir Beyin İçin 15 Gün

Beyin konusunda dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olan Dr. Daniel G. Amen’in size bir haberi var: Beyniniz yaptığınız her şeyde rol oynar. Ona doğru bir şekilde nasıl bakacağınızı öğrenirseniz, on beş gün gibi kısa bir sürede daha zeki, daha sağlıklı ve daha mutlu olursunuz!

Muhtemelen vücudunuzun formunu korumak için koşuya çıkıyor, ağırlık kaldırıyor ya da yoga yapıyorsunuz. Cildinizi korumak için güneş kremi ve losyonlar sürüyorsunuz. Ama büyük ihtimalle beyninizi göz ardı ediyor ve işini iyi yapacağına inanmakla yetiniyorsunuz. İnsanlar bilinçsizce beyinlerini tehlikeye atıyor ya da beyinlerine zarar veriyorlar: Aşırı tempolu bir yaşam sürerek ve uykusuz kalarak beyinlerini strese sokuyorlar ve yeterince beslemiyorlar. Üstüne üstlük kafein, alkol ve uyuşturucularla beyinlerini kirletiyorlar. Beyin disfonksiyonu insanların okullarında, iş yerlerinde ya da ilişkilerinde başarısız olmasının bir numaralı sebebidir. Beyin öğrenme, çalışma ve sevme organıdır; hayatımıza yön veren bir süper bilgisayardır. Aslında temel ilke çok basittir: Beyniniz doğru çalıştığında siz de doğru çalışırsınız, beyninizde sıkıntı varsa yaşamınızda da sıkıntı çekersiniz.

Neyse ki hiçbir zaman çok geç değildir. Beynin değişme kapasitesi vardır ve beyninize iyi baktığınızda harika sonuçlar elde edersiniz. 15 Günde Dâhi Beyin size beyninizin gücünü optimize etmek ve bu süreçte sağlığınız ile hayatınızı iyileştirmek için ihtiyaç duyduğunuz araçları sunuyor. Son nörobilim araştırmalarına ve binlerce insanın deneyimlerine dayanan bu kitaptaki ilkeler ve egzersizler, mümkün olan en iyi beyne nasıl sahip olacağınız konusunda sizi yönlendirecek pek çok pratik bilgi içeriyor. İşte bu kitapta öğreneceklerinizden bazıları:

• Doğru düşünmek için düzgün beslenmek
• Beyni hasar görmekten ve toksik maddelerden korumak
• Beyni vitaminlerle besleyip zihinsel egzersizlerle güçlendirmek
• Fiziksel egzersizin kritik bileşeni ve en çok işe yarayan egzersiz türleri
• Beyni olumsuz düşüncelerden kurtarmak, stresle daha iyi baş etmesini sağlamak ve çok daha fazlası

Dr. Amen’in deneyimlerine dayanan teşvik edici hikâyelerle dolu olan 15 Günde Dâhi Beyin, en kıymetli varlığınız olan beyninizi iyileştirmek ve zenginleştirmek için pozitif ve pratik bir yol haritası sunuyor.


“Daniel G. Amen’in kitapları başka hiçbir yerde bulunamayacak özel bilgiler sunmakla birlikte genel olarak bilinen faydalı
bilgileri de tek bir çatı altında topluyor. Bu kitap pek çok yeni bilginin yanı sıra harika öneriler sunuyor. Çok faydalı ve anlaşılması kolay bir eser.”
Dr. Edward Hallowell

“15 Günde Dâhi Beyin gerçek bir vizyonerin uzun zamandır beklenen sentezi. Kişisel gelişimle ilgilenenlere, özellikle de ebeveynlere ve çocuk bakımıyla uğraşan kişilere şiddetle öneriyorum. Bu kitap sağlıklı çocuklar yetiştirmek isteyenler için
biçilmiş kaftan.”
Michael Gurian

“Paylaşmamız gereken en önemli armağan bilgidir. Bu zamansız eserde Dr. Amen bize dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilmemiz için dâhi bir beyne sahip olmanın sırrını anlatıyor.”
Dr. Dharma Singh Khalsa

“Zekâları sayesinde yaşamlarını sürdürenler mutlaka okumalı.”
Dr. Dennis B. Alters

“Dr. Amen akıl sağlığı disiplinlerine ve belki de insanlar olarak deneyimlerimiz ile beyin fonksiyonlarımız arasındaki ilişkinin daha iyi anlaşıldığı yeni bir çağa liderlik ediyor.”
Dr. Bart Main

“Dr. Amen’in doğumdan yirmi beş yaşına kadar beyne proaktif bir şekilde bakmanın ve beyni korumanın önemini vurguladığını hepimiz biliyoruz ama bu kitabı ebeveynler ve büyükanneler ile büyükbabalar da mutlaka okumalı!”
Dr. J. Michael Uszler

“15 Günde Dâhi Beyin beyninizin tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olacak, etkisi kanıtlanmış adımlarla ideal beyin fonksiyonunu elde etmenizi sağlayacak. Dr. Amen yalnızca yetenekli ve başarılı bir doktor değil, aynı zamanda bütün hastalarının hayatı dolu dolu yaşamalarına yardımcı olmayı tutkuyla isteyen bir hekim. Bu kitabı bütün aile fertlerinize ve arkadaşlarınıza hediye ederek kendi değişim ve dönüşüm yolculuklarına başlamalarına yardımcı olmanızı öneriyorum!”
Dr. Earl R. Henslin

“Dr. Amen yine birçok farklı kaynaktan bilgileri toplayıp eşsiz bir yolla bir araya getiriyor. Bu da klinisyenlerin ve okurların kendilerine ön yargılı bir pencereden değil, pozitif bir şekilde bakmalarını mümkün kılıyor. Beyin kimyası, beslenme, egzersiz, sağlıklı yaşam ve gerektiğinde kullanılan ilaçları bir araya getirerek doğru bir karışım yapıyor. Hastaların kendi sağlık bakımlarında aktif bir rol oynamalarına müsaade ediyor.”
Dr. Mark Kosins


DR. DANIEL G. AMEN doktor, psikiyatrist, öğretmen ve sekiz kez New York Times çoksatanı unvanı almış bir yazardır. Beyin görüntüleme bilimini klinik psikiyatri pratiğine uygulamada dünyadaki en önemli uzmanlardan biri olarak kabul edilir. Kurul sertifikalı çocuk ve yetişkin psikiyatristi ve Amerikan Psikiyatri Derneği’nin seçkin bir üyesidir. Amerika’da pek çok şubesi bulunan Amen Klinikleri’nin tıp direktörüdür. Amen Klinikleri, doksan ülkeden gelen yaklaşık seksen bin hastaya ait dünyanın en büyük fonksiyonel beyin taramaları veri tabanına sahiptir. Kiliseleri fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak sağlıklı kılmak için oluşturulan elli iki haftalık bir program olan Saddleback Kilisesi Daniel Planı’nın başmimarlarından birisidir. Elli profesyonel makalenin yazarıdır ve çalışmaları Newsweek, Parade, New York Times Magazine, Men’s Health ve Cosmopolitan’da yayımlanmıştır. Aralarında
Beyninizi Değiştirin Hayatınız Değişsin, Her Yaşta Mükemmel Beyin, Beyninizi Değiştirin Vücudunuz Değişsin’in de bulunduğu otuz kitabın yazarıdır.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

http://www.amenclinics.com/dr-amen/about-dr-amen 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler