Üye Girişi


BEYİN SİSİ

/ Mike Dow
Kitap Adı : BEYİN SİSİ  
Çevirmen : Gamze Bulut
Orjinal Adı : The Brain Fog Fix (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ekim 2019
ISBN : 9786052997413
Sayfa : 320
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

3 Haftada Dağınık Zihninizi Toplayın, Hafızanızı, Odaklanma Yetinizi ve Neşenizi Geri Kazanın

Stres, hayatınızdan keyif almanızı engelliyor mu?
Gitgide unutkanlaştığınızı ve dikkatinizi toplamakta zorlandığınızı mı düşünüyorsunuz?
Karşılaştığınız sorunlar yaşam sevincinizi tüketiyor mu?

Yeni bir salgın, dünyayı kasıp kavuruyor. Bazıları buna “DEHB”, “zihin dağınıklığı” ya da “bilinç bulanıklığı” diyor. İnsanlar hiç olmadığı kadar kötü hissediyor ve sağlıklı düşünemiyor. Neden mi? Çünkü beynimiz bizi enerjik, sakin, dikkatli, iyimser ve heyecanlı kılan önemli kimyasalları üretmek için ihtiyaç duyduğu desteği edinemiyor. Aslında çoğumuz, sanki beyin kimyamızı ve sağlığımızı bozmak için kasten tasarlanmış bir yaşam biçimini seçmiş gibiyiz.

Neyse ki bunun bir çözümü var: Beyin Sisi beynimizin serotonin, dopamin ve kortizol adlı üç önemli hormonunu doğal yollarla eski haline getirmemiz için tasarlanmış, uygulaması kolay, üç haftalık bir program. Bu kimyasalları yeniden dengelemek, beynimizin diğer kimyasallarının da optimum düzeye ulaşmasını sağlayacak. Bunun sonucunda daha net düşünebildiğinizi, daha iyi hatırlayabildiğinizi, daha çabuk öğrenebildiğinizi ve yaratıcılığınızı açığa çıkarabildiğinizi göreceksiniz. Dahası, kendinizi daha iyimser, sakin, enerjik ve neşeli hissedeceksiniz.

“ Tedavi ettiğim binlerce insandan öğrendiğim bir şey varsa, o da amaç daha sağlıklı düşünmek ve iyi hissetmek olduğunda insanları birer bütün olarak ele almanız gerektiğidir. ”
Dr. Mike Dow


“Bilinç bulanıklığını önleyebilen, hatta tersine çevirebilen yaşam tarzı seçimleri konusunda önemli, bilimsel bir rehber.”
Dr. Daniel G. Amen, Beyninizi Değiştirin Hayatınız Değişsin’in yazarı

“Muazzam beyninize yapışıp kalan toksik çöplere veda edin. Bu müthiş program için teşekkürler, Mike! Sayende herkes hiç olmadığı kadar mutlu, sağlıklı ve zinde hissedecek.”
Kris Carr

“Enerjinizi artırmak ve duygudurumunuzu iyileştirmek istiyorsanız, Dr. Dow’un programı size doğru yolu gösterecek.”
Jackie Warner

“Şeker ve hareketsizlik yalnızca bel çevresinin genişlemesine neden olmaz, beyne de zarar verir. Dr. Dow’un programı, okurların hayatlarını yeniden şekillendirmelerine yardım edecek.”
Jorge Cruise

“Beslenme tarzının hem bilinç bulanıklığını tetikleme hem de önleme konusundaki rolüne dair aydınlatıcı bir rehber.”
J. J. Virgin

“Ani kan şekeri artışı diyabete, depresyona, demansa ve Alzheimer hastalığına yol açabilir. Beyin Sisi size hastalıklardan kaçınmanın ve beyninizi korumanın basit yollarını öğretecek.”
Dr. Jorge Rodriguez

“Dr. Dow beyin kimyamızı daha iyi anlamamızı sağlayarak bizi güçlendiriyor. ‘Kötü beyin’den kaçınmak ve beyin kimyamızın yarattığı duygusal gelgitlerden kurtulmak isteyen herkes bu kitabı okumalı. Bu yirmi bir günlük programı uygulayın ve çok daha büyük bir yaşam sevincine ve enerjiye sahip olun!”
Dr. Andrea Pennington

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler