Üye Girişi


GÜNDELİK HAYATTA AYDINLANMA

/ Gyalwang Drukpa
Kitap Adı : GÜNDELİK HAYATTA AYDINLANMA  
Çevirmen : Ekin Duru
Orjinal Adı : Everyday Enlightenment: Walking the Path to Happiness in the Modern World (İngilizce)
Yayın Tarihi : 31 Mart 2017
ISBN : 9786052991398
Sayfa : 184
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

“Modern dünyayı çok seviyorum; cömert olmak ve birbirimize ilham vermek için o kadar çok fırsatımız var ki...”

Eski Budist öğretilerinin günümüz dünyasına uyarlandığı bu sade ve etkili kitapta, içimizdeki cömertliği ve ilham kaynağını bulmamız için çeşitli yollar var. Önümüze serilmiş olan güzelliklerin farkına bile varmadan koskoca bir ömür geçirmeyelim diye gündelik hayatımıza küçük dokunuşlar yapmamız öğütleniyor ve hayatımızı daha anlamlı kılmamız sağlanıyor.

“Yavaşlamak, dünyayı gerçekten gözlemleyebilmemize ve anlayabilmemize yardımcı olur.”

Drukpa'nın mesajı, hayat manzarasını minnet duyarak seyredebilmek için küçük adımlar atmak, zor zamanlarda korkusuz olmak için alçak gönüllülüğümüzü ve yüreğimizdeki sevecenliği artırmaktır. Hayatın yorucu temposunda kısa bir an için bile olsa durup sakinleşmek, ne istediğimizi daha net görmemizi sağlayacaktır.

“Küçük adımlar atın, kalbinize giden yolu bulacaksınız.”

Özgürlük ya da mutluluk gibi bir duygudan ziyade boşa çıkan beklentiler ve hayal kırıklıkları hissettiren “başarı” için sonu gelmek bilmeyen mücadeleler vermeye lüzum yoktur. “Mükemmel” olmaya ya da bu yükü başkalarının omuzlarına bindirmeye de gerek yoktur. Yeterince iyi olduğumuzun farkına varmak bizi korkudan uzaklaştırır ve yaşamımızdaki aşırılıklardan kurtulmamızı sağlar. Gönlümüzü mutlulukla doldurmanın en iyi yolu budur.

“Seçtiğimiz yol, birçok yaşam boyu sürecek, alışılmadık bir yolculuktur. Nihai mutluluğa ve özgürlüğe götüren bu zorlu yolu keşfetme şansına sahip insan sayısı pek fazla değil. Hep birlikte yürürken söylediklerim size yol arkadaşlığı etmek için buradalar.”
Gyalwang Drukpa

“O kadar hareketli bir dünyada yaşıyoruz ki içsel dünyamıza bakmaya vakit ayırmamız çok güç fakat bir an için durup bedenen ve zihnen yatışmamız, etrafımızdaki dünyayla aramızda kurduğumuz bağlantının daha fazla farkında olmamız gerek. Budist felsefenin öğretilerinden yararlanan Gündelik Hayatta Aydınlanma, size modern toplumda insan olmanın gündelik zorluklarıyla başa çıkabilmeniz için pratik çözümler sunuyor.”
Cameron Diaz

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler