Üye Girişi


ÇUVALLADIN!

/ Erik Kessels
Kitap Adı : ÇUVALLADIN!  
Çevirmen : İbrahim Şener
Orjinal Adı : Failed It! (İngilizce)
Yayın Tarihi : 20 Nisan 2017
ISBN : 9786052991442
Sayfa : 168
Ebat : 12 x 17,8

Kitap Hakkında

Hataları İyi Fikirlere Dönüştürmeniz ve Çuvallarken Başarılı Olmanız İçin Öneriler

Haydi artık yüzleşelim; hepimiz çuvalladık. Belki büyük ölçekte çuvallamadık ama şu ya da bu şekilde, öyle ya da böyle işleri elimize yüzümüze bulaştırdık.

İster küçük bir bozgun söz konusu olsun, ister tam bir felaket, ister ikisinin arasında sayılabilecek bir talihsizlik, hata yapmanın her türlüsünü başarısızlıktan sayarız. Eğer bir iş başarısızlıkla sonuçlanmışsa birilerinin başı dertte demektir.

Fakat başarısızlığa giden yolda yapılan hatalar aslında başarının ilk adımları olabilir.

Bu kitap size hata yapma cesaretini göstermeniz ve gerçek anlamda eşsiz bir şey yaratabilmek için rezil olmayı göze almanız gerektiğini öğretiyor. Kısacası hatalardan ilham almak gerekir, pişman olmak değil.

Sadece bakış açınızı değiştirin ve sizi ne tür harikaların beklediğini görün. Sonuçlar herkesi şaşırtacak çünkü gerçek yaratıcılık asla tahmin edilemez. Böylece sonuç ne olursa olsun siz günün sonunda ellerinizi ensenize yaslayacak, ayaklarınızı uzatacak ve şöyle diyeceksiniz:

“Vay canına, başardım...
hem de ÇUVALLAYARAK!”


“Kessels'ın hatasız olanı zerre kadar umursamadığı ortada. Bunun yerine ahenksizliğin, banalliğin, en önemlisi de ritüel halini alan uyumu bozmanın peşinde... ”
Time

“Kessels büyük fikirlerin adamı. Zihnindeki fikirler öyle bir hızla akıyor ki onları nasıl kontrol edebildiğini merak ediyorum.”
Martin Parr

“Reklamcı, yaratıcı yetenek, galerici, editör, koleksiyoncu ve eşsiz tarzıyla usta bir sanatçı. Kessels'ın sanata yaklaşımı modern bir antropoloğunkine benzetilebilir... ”
Vogue (İtalya)

“Kessels hiçbir kategoriye dâhil edilemeyecek türden yaratıcı bir profesyonel. Hollandalı sanatçının ilgi alanına günlük hayatın tuhaflıkları ve absürtlükleri giriyor. Kessels o tuhaflıkları ve absürtlükleri dikkat çekici reklam kampanyalarına ve başarılı yayıncılık projelerine nasıl dönüştüreceğini çok iyi biliyor.”
TypoTalks, Berlin

“Kessels bize hataları fikirlere, başarısızlığı başarıya dönüştürmenin yollarını gösteriyor.”
Financial Times Weekend

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Yaratıcılık sektöründe yirmi beş yılı aşkın tecrübeye sahip olan Erik Kessels, uluslararası çapta faaliyet gösteren ve sıra dışı tarzıyla tanınan KesselsKramer adlı iletişim ajansının kurucu ortaklarındandır ve ajansın kreatif direktörlüğünü yapmaktadır. Amsterdam, Londra ve Los Angeles'taki ofisleriyle KesselsKramer, aralarında Diesel, Citizen M, Heineken, Nike, MTV, Hans Brinker Budget Hotel, Greenpeace ve The Standard Hotel gibi tanınmış marka ve kuruluşların da bulunduğu çok sayıda müşterisi için küresel çapta ikonik reklam kampanyaları hazırlamıştır. Birden fazla alanda ortaya koyduğu çalışmalar Kessels'ın sanat yönetmeni, sanatçı, küratör, koleksiyoncu, ezber bozucu, anarşist reklamcı, grafik tasarımcı ve fotoğrafçı olarak anılmasını sağlamış ve ona sayısız ödül kazandırmıştır. Kessels 2012'de Hollanda'nın yaratıcılık alanında en etkili ismi seçilmiştir. Sanatçı, küratör ve fotoğraf koleksiyoncusu Kessels'ın, “bulduğu” fotoğrafları bir araya getirdiği ve 2003 yılında KesselsKramer Publishing tarafından yayımlanan kitaplarından, Guardian'da “absürt ve komik parçalardan oluşan bir hazine” şeklinde bahsedilmiştir. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler