Üye Girişi


FATIMA’NIN ELİ

/ Ildefonso Falcones
Kitap Adı : FATIMA’NIN ELİ  
Çevirmen : Pınar Gökpar
Orjinal Adı : La Mono de Fátima (İspanyolca)
Yayın Tarihi : Mart 2013
ISBN : 978-605-4456-18-5
Sayfa : 944
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

16. YÜZYIL ENDÜLÜSÜ’NDE, İKİ DİN VE İKİ AŞK ARASINDA KALAN MÜSLÜMAN BİR GENCİN HİKÂYESİ

İki kültür ve iki aşk arasında kalan bir adam seçim yapmak zorundadır… Yıl 1564, Granada Krallığı. Yıllar süren Hıristiyan baskısının ardından Endülüs Müslümanları efendilerine karşı ayak- lanır ve Sierra Nevada’nın beyaz atlarını kurbanlarının kanlarıyla lekelerler. Müslüman bir kadınla ona tecavüz eden Hıristiyan bir rahibin oğlu olan Hernando ise arada kalmıştır. Lekeli kanı yüzünden üvey babası ve kasaba halkı tarafından hor görülen Hernando’yu aşkı ve halkının özgürlüğü için mücadele edeceği sıra dışı bir kader beklemektedir.
İyi ve kötü, aşk ve nefret, yıkılan hayaller ve yeniden kazanılan umutlar üzerine muhteşem bir roman olan Fatima’nın Eli, Müslüman-Hıristiyan çatışmasını tarihî detaylar ve unutulmaz karakterlerle taçlandırıyor. Roman, yazarı Ildefonso Falcones’in zengin tarihî detaylara olan tutkusunu ve öykü anlatmaktaki ustalığını sergiler nitelikte.

“Etkileyici, güçlü ve alt sınıftan kahramanlarıyla, aşkla örülmüş bir roman.”
La Repubblica

“Çağdaş, yeni tarihî roman türünün mükemmel bir örneği olan, sayfalar dolusu tarih ve macera.”
Ttl, La Stampa

Görkemli, aşk dolu bir macera romanı. Muhteşem kurgusu ve hızlı ritmiyle okurun merakını uyanık tutmayı başarıyor.”
Corriere della Sera

“Savaşlar, aşk, inanç, yaşam mücadelesi ve intikam üzerine nefes kesici bir roman. Okurlar olağanüstü anlatımın tutsağı olacak...”
Il Sole 24 Ore

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Evli ve dört çocuk babasıdır. Asıl mesleği avukatlık olan Falcones, Barselona’da yaşamaktadır. İlk romanı Deniz Katedrali dünya çapında daha önce görülmemiş bir başarı elde etmiş, tam 40 ülkede yayımlanmıştır. Eser ayrıca 2006 Euskadi de Plata En İyi İspanyolca Roman Ödülü’ne layık görülmüştür. Bu ödülün yanı sıra 2006 yılında Que Leer En İyi İspanyolca Kitap Ödülü’nün ve 2007’de İtalya’nın prestijli ödüllerinden Giovanni Boccaccio En İyi Yabancı Eser Ödülü’nün de sahibi olmuştur. Falcones’in kitapları 40 dile çevrilmiş ve tüm dünyada yaklaşık 12 milyon satmıştır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler