Üye Girişi


ETKİN HIZLI OKUMA

/ Ord. Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan
Kitap Adı : ETKİN HIZLI OKUMA  
Yayın Tarihi : NİSAN 2010
ISBN : 978-9944-326-76-6
Sayfa : 192 Sayfa
Ebat : 13,5 x 21
Fiyatı : 12.00 TL

Kitap Hakkında

Artık 300 Sayfayı 2 Saatte Tam Anlayarak Okuyacaksınız
"Ben zamana çok önem veriyorum; çünkü okumak çok önemli ihtiyacımız. Etkin Hızlı Okuma'dan, çok faydalandığımı söylemeliyim... Çok kısa zamanda, ciddi bir etkinlik, ciddi bir dikkat ve okuduğunuzu süratli bir şekilde okuduğunuz için, dışarıdaki etkenlerden daha az etkileniyor, daha konsantre ve daha odaklı okuduğunuz için de daha iyi bir anlamayla karşılaştığınızı görüyorsunuz; ben çok etkilendim; herkese tavsiye ederim."
-- Muzaffer Akpınar, Turkcell CEO'su (2001-2006)
"Etkin Hızlı Okuma , gözümün yazı üzerinde kayarken algıladığı alanı genişletmeyi öğretti. Eskiden bir bakışta bir - iki kelime görür ve her satırı kelime kelime okurken, şimdi bir satırı sadece üç parçaya ayırarak blok halinde okuyabiliyorum. Bu bana neredeyse üç kat daha hızlı okuyabilme olanağı sağlıyor. Ayrıca 'Ön Okuma' ve 'Amaç Saptama' gibi taktiklerle daha bilinçli ve amaca yönelik okuyabiliyorum. Metnin geneli hakkında fikir sahibi olunca detaya inmek çok daha kolaylaşıyor."
-- Sibel Üney, Levi's Genel Müdürü
"Gerçekten de artık metinlere çok daha konsantre olup, romanın içine çok daha çabuk girebiliyorum. Sonuçlardan çok memnun kaldım.'' -- Teoman, Sanatçı

Okuma hızım iki katına çıktı. Tabii burada kast ettiğim anlayarak okuma... Gözün hızını artırdıktan sonra, kelimeler yerine kelime bloklarını algılamaya başlamak kolayca olur. Okunacak metne önce öğretilen teknikle bir göz atmak, fikir sahibi olmanızı sağlıyor. Daha sonrasında ise her an metinden ne aldığınızı sorgulayarak devam ediyorsunuz. Metinle konsantre bir iletişim kuruyorsunuz ve bu otomatikleşiyor. Ben şimdi artık bilgisayardaki metinleri bile daha hızlı okuyorum ve okumayı daha çok seviyorum..." --Mustafa Kalkandelen; Metro Cash & Carry Genel Müdür Yrd.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler