Üye Girişi


Rüzgarlar Tapınağı (Kısım 1) – Doğruluk Kılıcı Serisi 4

/ Terry Goodkind
Kitap Adı : Rüzgarlar Tapınağı (Kısım 1) – Doğruluk Kılıcı Serisi 4  
Çevirmen : Ferhan Ertürk
Orjinal Adı : Temple of the Winds (Türkçe)
Yayın Tarihi : Haziran 2020
ISBN : 9786052998762
Sayfa : 488
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

“Kızıl Ayda Ateş Fırtınası Gelecek. Kılıca Bağlı Olan Kişi, Halkının Ölmesini İzleyecek... Yangın Felaketini Durdurmak İçin O, Rüzgârda Deva Aramalı…”Marlin isimli bir büyücü, Aydindril’e gelir ve D’Hara Hükümdarı Richard Rahl’ı öldürme niyetini açıkça duyurur. İtirafçı Ana Kahlan ve Richard’ı koruyan üç Mord-Sith’ten biri olan Cara, Marlin’i derhal yakalar. Fakat Marlin sandıkları gibi sıradan bir büyücü değildir; İmparator Jagang, Marlin’in bedenini ele geçirmiştir. Kahlan ve Cara’ya, bir kehaneti uyandırdığını ve bu kehanetin kanıtının kızıl ayla geleceğini haber verir.

Kısa süre sonra iki sürpriz misafirle daha tanışırlar: Biri Batı Diyar’dan gelen, Richard’ın çocukluk arkadaşı Nadine, diğeri ise Richard’ın, varlığından yeni haberdar olduğu erkek kardeşi, şifacı Drefan Rahl’dır. Nadine cadı kadın Shota tarafından Richard’la evleneceğine inandırılmıştır.

Bu esnada Aydindril’de ölümün tohumları ekilmiş, korkunç bir veba salgını başlamıştır. Rüzgârların peşine düştüğü Richard, halkını bu kâbustan kurtarabilmek için kehanetin anlamını araştırmaya koyulur.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler