Üye Girişi


Balıklarla Konuşan Dedektif

/ William Ritter
Kitap Adı : Balıklarla Konuşan Dedektif  
Çevirmen : Gamze Bulut
Orjinal Adı : Jackaby (Türkçe)
Yayın Tarihi : Haziran 2020
ISBN : 9786052998809
Sayfa : 296
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Jackaby düşünceli bir şekilde, “Marlowe iyi bir adam,” dedi, “ama sadece ejderhaların nasıl öldürüleceğini biliyor. Bu dünya ejderha avcılarıyla dolu. Bizim ihtiyacımız olan şey bir balığı dinleyemeyecek kadar gururlu olmayan birkaç insan daha.”

2014 Kirkus Reviews En iyi Gençlik Kitabı

2015 Pacific Northwest Kitap Ödülü

2015 YALSA En İyi On Gençlik Kitabı Listesi

2015-2016 Georgia Peach Ödülü Adayı

1892 yılında, New England’ın New Fiddleham şehrine varan Abigail Rook iş ararken R. F. Jackaby’yle karşılaşır. Jackaby açıklanamayan olayları araştıran, gözünden sıradışı şeylerin yanı sıra doğaüstü olaylar da kaçmayan bir dedektiftir. Abigail ise sıradan ama önemli detayları yakalama yeteneğine sahiptir ki bu da onu Jackaby için ideal bir asistan yapmaktadır. Abigail daha ilk iş gününde kendisini heyecanlı bir davanın içerisinde bulur. Şehre bir seri katil musallat olmuştur. Jackaby cinayetlerden, Charlie Cane adlı, genç ve yakışıklı bir dedektif hariç tüm polis teşkilatının varlığını kesin bir biçimde inkâr ettiği bir yaratığın sorumlu olduğundan emindir. Acaba katili yakalayabilecek midir?“Bu ilk kitabın zengin dünyası devam kitaplarını hak ediyor.”

Kirkus Reviews

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

William Ritter Balıklarla Konuşan Dedektif ’i oğlu henüz bebekken bir gece yarısı yazmaya başlar. Kalkıp oğluyla ilgilendikten sonra uyanık halde uzanırken hayaller kurar ve zengin bir dünya yaratır... New Fiddleham gibi. Springfield, Oregon’da yaşamakta ve öğretmenlik yapmaktadır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler