Üye Girişi


Aşık Beyin: Aşk ve Cinsel Hayatınızı Değiştirecek 12 Ders

/ Dr. Daniel G. Amen
Kitap Adı : Aşık Beyin: Aşk ve Cinsel Hayatınızı Değiştirecek 12 Ders  
Çevirmen : İstem Erdener
Orjinal Adı : The Brain in Love: 12 Lessons to Enhance Your Love Life (Türkçe)
Yayın Tarihi : Haziran 2020
ISBN : 9786052998267
Sayfa : 304
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Daha güçlü ilişkiler, derin bağlar ve daha fazla yakınlığın anahtarı elinizde!Herkes aşk hayatını nasıl iyileştireceğini öğrenmek ister ama çok az kişi beynin cinsel çekimde oynadığı, partnerimizle paylaştığımız heyecanı korumamızı ve güçlü bir bağ hissetmemizi sağlayan bütünleyici rolünü anlar. Dr. Daniel Amen’in son nörobilim araştırmalarına dayanan Âşık Beyin, anlayışla ve beyin fonksiyonunuzu geliştirerek aşk hayatınızı zenginleştirmenize yardımcı olacak on iki ders içeriyor. Nasıl daha kalıcı ve tatmin edici ilişkiler kuracağınız konusunda pratik öneriler ve bilgilerle dolu Âşık Beyin’de öğreneceklerinizden bazıları:• Duygusal ve fiziksel yakınlık kalp hastalığını önlemeye, hafızayı iyileştirmeye, kanseri defetmeye ve bağışıklık sistemini

güçlendirmeye nasıl yardımcı olur?

• Kadın ve erkek beyni arasındaki farklar algılarınızı ve cinselliğe ilginizi nasıl etkiler?

• Bilime göre ayrılık acısının bu kadar yoğun hissedilmesinin nedeni nedir ve acıyı hafifletmek için neler yapabilirsiniz?

• Depresyon, PMS, DEB gibi, çatışmaları körükleyen yaygın sorunlara çözüm getirecek sağlam ve kullanılması kolay teknikler nelerdir?

• Kendinizi partneriniz için nasıl unutulmaz kılabilirsiniz?Âşık Beyin beynin aşk ve cinsellikteki rolüyle alakalı her şeyi açıklıyor ve size ihtiyaç duyduğunuz duygusal ve fiziksel yakınlık konusunda rehberlik ediyor.

“Tatmin edici bir aşka yelken açma konusunda sıcak, samimi bir rehber. Dr. Amen sanki çiftin salonunda oturup anlatıyormuş gibi yazıyor. Bir bilim insanı, âşık ve ebeveyn olarak Dr. Amen çift olarak durumumuzu anlıyor ve en iyi âşıklar ile dostlar olabilmemize yardım ediyor.”

Michael Gurian“Dr. Amen büyülemeye devam ediyor! Beyin durumumuzun ilişkilerimizi ve cinselliğimizi nasıl etkilediğini zekice açıklıyor. Hem kendi davranışlarımızı hem de (potansiyel) partnerimizinkileri nasıl anlayacağımız, ilişkilerin kötü yanlarından nasıl kaçınacağımız ve gerçekten istediğimiz hayatı nasıl yaratacağımız konusunda müthiş tavsiyeler vermeye devam ediyor!”

Dr. Hyla Cass“Dr. Amen cinsel çekim nörobilimini, şeker dükkânına girmiş bir tur rehberi gibi ele alıyor.”

Los Angeles TimesÖzgün Adı: The Brain in Love: 12 Lessons to Enhance Your Love Life

Çeviri: İstem Erdener

Tür: Sağlık / Cinsellik / Psikoloji / Kişisel Gelişim / İlişkiler / Nörobilim / Nöropsikoloji

Sayfa: 304

Boyut: 13.5 x 21

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

http://www.amenclinics.com/dr-amen/about-dr-amen 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler