Üye Girişi


ZAMANIN DÖNÜŞÜMÜ

/ Deborah Harkness
Kitap Adı : ZAMANIN DÖNÜŞÜMÜ  
Çevirmen : Yelda Rasenfos
Orjinal Adı : Time’s Convert (Türkçe)
Yayın Tarihi : Kasım 2019
ISBN : 9786052997192
Sayfa : 568
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Yüzyılları Birbirine Bağlayacak Kadar Kuvvetli Bir Aşk Hikâyesi

Amerikan Devrimi’nin ortasında Matthew de Clermont, dünyanın daha aydınlık bir geleceğin kıyısındaymış gibi göründüğü siyasi bir aydınlanmanın yaşandığı bir dönemde, Massachusetts’li genç bir cerrah olan Marcus MacNeil’la tanışır. Ona ölümsüzlük ve püriten hayatın sınırlarından kurtulma fırsatı sunduğunda Marcus vampir olma fırsatını kaçırmaz. Fakat dönüşümü hiç de kolay olmayacaktır ve de Clermont ailesinin kadim gelenekleri ile sorumlulukları Marcus’un özgürlük, eşitlik ve kardeşlik inancıyla çelişmektedir.
Günümüz Paris’inde ise Marcus’un âşık olduğu genç Phoebe Taylor, kendi ölümsüzlük macerasına atılmak üzeredir. Vampirlik ritüelinin modern versiyonu başta karmaşık gibi durmasa da vampir olmak isteyen bir insanı bekleyen zorlukların, on sekizinci yüzyıldakinden pek de farklı olmadığını keşfedecektir. Marcus’un yüzyıllar önce kaçtığına inandığı gölgeler ikisinin de yakasını sonsuza dek bırakmayacak gibi görünmektedir.


“Harkness tarihçi gözüyle Amerikan ve Fransız devrimlerini işleyerek iki dönem arasında paralellikler çizerken, sadece vampirlerin gözünden bakmıyor, Marki de Lafayette, Benjamin Franklin ve Thomas Paine gibi tarihi figürleri de işin içine katıyor.”
Los Angeles Times

“Deborah Harkness sonsuza dek yaşam, romantizm ve aile dramlarından muazzam bir hikâye örüyor ve tamamı, baştan sona keyifle okunuyor.”
Bustle

“Bu vampir romanı, genç Marcus MacNeil’ın püriten geleneklerden (sıkıcı!) kurtulup ölümsüz oluşuna (eğlenceli!) kadar uzanan hikâyesini Amerikan Devrimi’yle harmanlıyor.”
New York Post

“Gerçekten vampir olmak için nelere katlanmak gerektiğini hiç merak ettiniz mi? Deborah Harkness size son romanında bunu çok net bir şekilde anlatıyor… Tutkulu bir aşk hikâyesi.”
PopSugar

“Zamanda ve kıtalar arasında hiç zorlanmadan dolanıyorsunuz… Yazar, Matthew ve Diana’nın sürükleyici ilişkisini yeni bir aşk hikâyesiyle bir araya getirmiş.”
Booklist

“Elinizden bırakamayacağınız bu eser özellikle doğaüstü olaylar ve tarih severleri kendine bağlayacak.”
School Library Journal


Çok sevilen Ruhlar Üçlemesi’nin yazarı, annesi İngiliz, babası Amerikalı olan, 1965 doğumlu Deborah Harkness, Philadelphia yakınlarında büyümüştür. 1986’da Mount Holyoke Üniversitesi’nden mezun olmuş, 1990 yılında Northwestern Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlayıp California Üniversitesi’nde doktorasını yapmıştır. Aynı zamanda Oxford Üniversitesi’nden de eğitim almıştır. Harkness ünlü bir bilim ve tıp tarihçisidir, bununla birlikte simyacılık, büyü ve okültizm üzerine araştırmalar yapmıştır.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler