Üye Girişi


DOKTORSUZ: SAĞLIK SİSTEMİ SİZİ NEDEN YÜZÜSTÜ BIRAKTI VE NASIL DOKTORUNUZDAN DAHA

/ Dr. William Davis
Kitap Adı : DOKTORSUZ: SAĞLIK SİSTEMİ SİZİ NEDEN YÜZÜSTÜ BIRAKTI VE NASIL DOKTORUNUZDAN DAHA  
Çevirmen : Toprak Deniz Odabaşı
Orjinal Adı : Undoctored: Why Health Care Has Failed You and How You Can Become Smarter Than Your Doctor (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ekim 2019
ISBN : 9786052997840
Sayfa : 552
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Sağlığınızı Tekrar Kazanmanız İçin Altı Kolay Adım

GELENEKSEL TIP ARTIK SİZİN YARARINIZA İŞLEMİYOR. KARDİYOLOG DR. WILLIAM DAVIS BİR PARA TUZAĞINA DÖNÜŞEN SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN MASKESİNİ DÜŞÜRÜYOR, ONA KULAK VERİN.

Dünya çapında büyük ilgi gören Buğday Göbeği sayesinde Dr. Davis, milyonlarca kişiye tahıl ürünlerinden uzak durarak pek çok kronik sağlık sorunundan kurtulabileceklerini gösterdi. Ve şimdi Doktorsuz adlı eserinde tahılları beslenmenizden çıkarmanız gerektiği bilgisinin de ötesine geçerek insanları yok yere farklı ilaçları kullanmak durumunda bırakan ve yalnızca kârını katlamak için hastaları gereksiz operasyonlara ve işlemlere tabi tutan sağlık sisteminin, sağlığınızı tehlikeye atan işleyişini açığa çıkarıyor.

Doktorsuz sayesinde sağlığın şifresi çözülüyor ve Dr. Davis, yüzlerce sağlık sorununu ve hastalığı tedavi etmeniz ya da geriletmeniz için kapsamlı bir program oluşturmanıza yardım ediyor. Bir yandan kitaptaki basit stratejileri uygulayıp bir yandan da sağlık alanındaki yeni teknolojilerden faydalanarak, kâr etmeye sağlığınızdan daha büyük öncelik veren sağlık sektörüne bağımlı olmaktan kurtulacaksınız.

Doktoru değil bireyi merkezine koymayı hedeflemiş yeni bir akımın öncüsü olan Doktorsuz aşağıdaki özelliklere sahip:
• Reçeteli ilaçları hayatınızdan çıkarmanız için adım adım ilerleyeceğiniz bir plan
• Tıbbi açıdan iyi tavsiyeyi kötüsünden ayırmanızı sağlayacak ipuçları
• Devrim niteliğindeki 6 haftalık program boyunca deneyeceğiniz 42 yemek tarifi


“Sağlık sistemi kendine özgü sorunları da beraberinde getiriyor ve hastalar yalnızca birer müşteri ya da tüketici olarak görülürken doktorlara bağımlı olmadan sağlıklı kalmamız pek önemsenmiyor. Bu yüzden Dr. Davis okuyucusuna yol gösterip onu pasif bir seyirci olmaktan çıkararak sağlık endüstrisinin insafından kurtarıyor ve bireylerin tekrar sağlıklı olabilmesi için aktif bir katılımcı haline gelmesini sağlıyor.”
Dr. David Perlmutter, Tahıl Beyin’in yazarı

“Bazen bir kitap çıkar ve tartışmasız doğru kabul ettiğiniz, yerleşik kavramların foyasını ortaya çıkarır. Doktorsuz sağlık sisteminin çekirdeğindeki yanlışları bir bir açıklıyor ve bunun yerine basit, herkesin ulaşabileceği ancak çok etkili bir program sunuyor. Bu kitap geleneksel yöntemleri bugüne dek hiç sorgulamayanlar arasında büyük bir sansasyon yaratacak.”
Deepak Chopra, Süper Beyin ve Süper Genler’in yazarı

“Kendinizi ve ailenizi işe yaramayan, hatta kimi zaman faydadan çok zarar veren sağlık sisteminden korumak için ne yapabilirsiniz? Sürüye uyup toplumun geri kalanı gibi sağlığınızı riske atmaya devam mı edeceksiniz? Yoksa mantığın sesine kulak verip yeni gelişmelerden haberdar olmak ve eskide kalmış yanlış yöntemlerden kurtulmak için çabalayacak mısınız? Uzun yıllardır Dr. Davis’i merakla takip ediyorum, kendisi Doktorsuz kitabıyla aslında karmaşık olabilecek konuları yalın bir dille ve sağduyuyla tek tek açıklamış.”
Dr. Tom O’Bryan


DR. WILLIAM DAVIS Buğdayın beslenmeden tamamen çıkarılmasıyla kalp hastalıklarının önüne geçilebileceğini göstermiş uzman kardiyologdur. Buğday Göbeği kitabıyla tüm dünyada milyonlarca kopya satan ve insanların beslenme alışkanlıklarında köklü değişiklikler yapmasına yardımcı olan Dr. Davis birçok ulusal yayın ve internet sitesinde buğdaysız beslenmenin sağlıkla ilişkisi hakkında yazılar yazmış, programlara katılmış ve büyük bir akım başlatmıştır. Eşi ve üç çocuğuyla birlikte Wisconsin’de yaşayan Dr. Davis’in mutfağında buğday içeren besinler kesinlikle bulunmamaktadır.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler