Üye Girişi


KIRMIZI KRALLIK

/ Gin Phillips
Kitap Adı : KIRMIZI KRALLIK  
Çevirmen : İlker İyidoğan
Orjinal Adı : Fierce Kingdom (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ekim 2019
ISBN : 9786052997383
Sayfa : 288
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Bu acımasız dünyada güvenli tek yer onun yanı...

Geceden daha karanlık.
Yırtıcı bir hayvandan da vahşi.
Ve sana zannettiğinden de yakın.

Joan ve dört yaşındaki oğlu Lincoln keyifli bir günü hayvanat bahçesinde geçirmeye karar verirler. Ancak gün batmaya yakın, çıkışa doğru ilerlediklerinde Joan’ın kulağında silah sesleri çınlar. Önünde uzanan yolda yere yığılmış bedenlerin olduğunu gördüğünde ise kucağında oğluyla birlikte, geldiği yoldan geri koşmaya başlar. Polisin olaya müdahale edip etmediğini ya da saldırganın yakınlarda olup olmadığını bilmeyen Joan, Lincoln’ı güvende tutma düşüncesiyle kimsenin onları bulamayacağını düşündüğü kuytu bir yer bulur ve oraya saklanır. Bundan böyle kendisinin ve oğlunun hayatı yalnızca ve yalnızca onun alacağı doğru kararlara bağlıdır. Çıkardıkları her ses, yaptıkları her hareket ölümcül sonuçlara yol açabilir. Ve önlerinde uzanan saatlerde Joan ilkel hayatta kalma dürtüsü ve insani duyguları arasında acımasız, ruhunda kalıcı hasarlar bırakacak seçimler yapmak zorunda kalacaktır…


“Kırmızı Krallık gerilim ve heyecanla kaynıyor. Kendinize bir iyilik yapın ve filmi vizyona girmeden bu romanı okuyun.”
New York Journal of Books

“Kalp atışlarını hızlandıran bir roman… Gin Phillips’i okurken aslanlar tarafından kovalanan bir ceylanın üzerinizde yarattığı gerilimi yaşıyorsunuz ve bu kovalamacanın başından asla ayrılmak istemiyorsunuz.”
The New York Times Book Review

“Damarlarınıza doğrudan adrenalin aktarılmış gibi… Fakat okuyucuyu bu romana bağlayan tek şey heyecan değil. Kırmızı Krallık aynı zamanda düşündürücü, insanı derinden etkileyen bir kurguya sahip.”
Entertainment Weekly

“Gin Phillips’in bu sarsıcı romanı tüm okuyucuların, bir annenin çocuğunu korumak için ne kadar ileri gidebileceğini sorgulamasına yol açıyor.”
Real Simple

“Alışılmadık bir macera. Kalbinizin dayanabileceğini düşünüyorsanız Kırmızı Krallık’ı okuyun.”
HelloGiggles

“İnsan doğasına dair karmaşık sorular sorarken korku, empati ve cesaret gibi farklı kavramları birleştiren çok dengeli bir roman.”
Washington Independent Review of Books

“Hikâyenin başkarakteri, bu dünyada çocuğunu koruyan bir anneden daha yırtıcı bir canlının var olamayacağını kanıtlıyor.”
RedBook

“Düşüncelerinizi ateşleyen romanlar okumayı seviyorsanız Kırmızı Krallık kesinlikle size göre.”
Booklist

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler