Üye Girişi


REPLİKA13 (Ciltli)

/ Jay Kristoff
Kitap Adı : REPLİKA13 (Ciltli)  
Çevirmen : Sevinç Seyla Tezcan
Orjinal Adı : Lifel1K3 (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ekim 2019
ISBN : 9786052997536
Sayfa : 416
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Bedenin sana ait değil
Aklın sana ait değil
Hayatın sana ait değil

Ailesi iki yıl önce öldürülen Eve kıl payı kurtulmuştur ve hem görme yeteneğine hem de hafızasına yeniden kavuşmak için sibernetik implantlara ihtiyacı vardır. Hasta büyükbabasına yardım etmek için, harabeye dönen Kaliforniya’da, yıkıntıların içinde gladyatör robotlar arenasında dövüşmektedir, ta ki işler iyice sarpa sarana kadar: Zihin gücüyle teknolojik cihazlara zarar verdiği anlaşılmış, “gerçek bir insana benzeyen” bir robot olan Ezekiel’ı kaza yapan bir keşif gemisinin enkazından kurtarmış ve civardaki çeteleri, kızın ölümünü isteyecek kadar kızdırmıştır. En yakın arkadaşı Limon, robot yoldaşı Çekirge ve Ezekiel’la birlikte yola çıkan Eve, mahşer yerine dönen ölümcül bir dünyada kendi geçmişine dair sırların peşine düşünce biyomühendislik sonucu amansız bir ölüm makinesine dönüşen bir canavarla karşılaşır. Her adımda bambaşka şeyler öğrenen Eve, bildiği her şeyin bir yalandan ibaret olduğunu, gerçeğin ise ailesinin başına gelenlerde saklı olabileceğini anlar.


“Okurun nefesini kesen, heyecanlı ve capcanlı bir macera.”
School Library Journal

“Ayrıntılı ve kışkırtıcı bir bilimkurgu.”
VOYA

“Kurgusu sağlam, sürükleyici bir eser.”
Publishers Weekly

“Sonunu kestiremeyeceğiniz özgün bir roman.”
Kirkus Reviews

“Mad Max ve Tank Girl filmlerinden fırlamış bir kızın aksiyon yüklü macerası gibi.”
Booklist

“Kristoff’un capcanlı, sağlam metal ve teknoloji dünyası, insanın bütün duyularını ve karakterlerinin bütün duygularını harekete geçiriyor. İnsan olmanın gerçekten ne anlama geldiğine dair nefes kesici, fena halde sürükleyici bir roman.”
Marie Lu

“Hey, sen. Evet, sen. Şu pis, güzel, kahredici, göz alıcı, insanı kıvrandıran, yollara düşen-savaşçı hatun-kayıp prenses-teknoloji manyağı gülüşünü yüzüne yerleştir ve hemen okumaya başla. Bu kız çok çetin ceviz.”
Laini Taylor

“Gözü kara dostluklar, derin üzüntüler ve muazzam, bir o kadar korkunç bir post-apokaliptik dünyada bizi biz yapan her şeyiyle REPLİKA13 en sevdiğiniz kitap olacak. İnanın.”
Kiersten White

“Beni öldürmeyeceğini bilsem, REPLİKA13’ün son derece gerçekçi ve soğuk dünyasında yaşamayı çok isterdim. Jay Kristoff, bu eşsiz ve son derece zekice kurgulanmış romanında yine insanı yara bere içinde bırakan ama daha fazlasını istemesini sağlayan imzasını atıveriyor.”
Beth Revis

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Jay Kristoff, The New York Times uluslararası çoksatanı Illuminae ve Lotus War serilerinin yazarıdır. Aurealis Ödülü’nün yanı sıra David Gemmel Morningstar ve Legend ödüllerine de aday gösterilmiş; Kirkus Reviews ve Amazon En İyi Gençlik Kitapları listesine girmiş, çoğuna hiç gitmediği otuzdan fazla ülkede kitapları basılmıştır. Yazar iki metre boyundadır ve önünde yaşayacağı daha 13.030 günü vardır. Kung-fucu, suikastçı gizli ajan karısı ve dünyanın en hımbıl köpeğiyle Melbourne’de yaşamaktadır. Mutlu sonlara inanmaz. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler