Üye Girişi


YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN FARKINDALIK (Meditasyon CD'li)

/ Jon Kabat-Zinn
Kitap Adı : YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN FARKINDALIK (Meditasyon CD'li)  
Çevirmen : Sevinç Seyla Tezcan
Orjinal Adı : Mindfulness for Beginners (Türkçe)
Yayın Tarihi : Haziran 2019
ISBN : 9786052996867
Sayfa : 184
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Yaşadığınız Andan ibaret Olan Hayatınızın Değerini Bilin

“Her şey bize tamamen anın içinde olma olasılığını anımsatarak o anın öğretmenine dönüşebilir: havanın tenimizi usulca okşayışı, ışık oyunları, birinin yüzündeki ifade, vücuttan gelip geçen bir kasılma, aklımıza gelen bir düşünce. Herhangi bir şey. Her şey. Tabii eğer farkındalıkla karşılanırsa.”
JON KABAT-ZINN


HAYATINIZA FARKINDALIK KATMAYA DAVETLİSİNİZ

Jon Kabat-Zinn, “Bütünlük özlemi çekiyor olabiliriz,” diyor ama aslında zaten bütünlük vardır ve bizimdir. Farkındalık uygulaması sadece geçici bir hoşnutluk hissi olasılığını değil, hayatlarımızı sarmalayan ve içine işleyen daha derin bir birliğin gerçek kucaklamasını barındırır. Yeni Başlayanlar İçin Farkındalık’la sizi düşünme, hissetme, sevme, çalışma ve eğlenme biçiminizi değiştirmeyi, bu sayede gerçek benliğinize uyanmayı ve bir bütün olarak gerçek benliğinizi yaşamayı öğrenmeye davet ediyoruz.
Modern Batı tıbbı açısından farkındalığın faydalarını ortaya koyan ilk öğretmen, bilim insanı ve doktor olan Jon Kabat-Zinn, size üç farklı şekilde faydalanabileceğiniz bir kitap sunuyor: rastgele açılıp keşfedilecek bir düşünce ve uygulama koleksiyonu, başından sonuna kadar aydınlatıcı ve sürükleyici bir okuma deneyimi ve farkındalık uygulaması üzerine “her güne bir ders” niteliğinde bir temel ilkeler rehberi.
Hem yeni başlayanlar hem de uzun süredir meditasyon yapanlar bu eserde Jon Kabat-Zinn’in öğrencileri için en faydalı bulduğu tutumların ve temel uygulamaların özetini bulacaklar:
• Açık kalpliliğin gerçek farkındalıkla eş anlamlı olmasının nedeni
• Bedenlerimize ve duyularımıza tekrar tekrar geri dönmenin değeri
• Farkındalıkla dokunulduğunda düşüncelerimizin “kendilerini özgürleştirme” yolu
• Kişisel “anlatı”mızı aşıp doğrudan deneyime geçebilmek
• Gündelik aktiviteler arasında dikkat ve varlığımızda denge sağlamak
• Izdıraba neden olan üç zehir ve onların panzehri
• Farkındalığın şifa gücü
• Bütünlüğümüzü geri kazanmak ve çok daha fazlası
Hayatı daha fazla farkındalıkla yaşama reçetesi aslında yeterince basit görünür: olup bitenlere dikkatinizi tekrar tekrar vermek. Ama daha önce denediyseniz, bütün soru ve zorlukların tam da bu noktada başladığını biliyorsunuzdur. Yeni Başlayanlar İçin Farkındalık, kendimizle ve dünyayla daha geniş çaplı, net, güvenilir ve sevgi dolu bir bağ kurma sürecimizde bize anbean yardımcı olacak cevaplar, içgörüler ve bilgiler sunuyor.


“Jon Kabat-Zinn bulabileceğiniz en iyi farkındalık öğretmenlerinden biridir.”
JACK KORNFIELD

“Jon Kabat-Zinn hem yeni başlayanlar hem de uygulamalarını derinleştirmek isteyenler için meditasyonun ve uygulamalarının özünü izah ediyor.”
DR. DEAN ORNISH


Yeni Başlayanlar İçin Farkındalık, bu kitaba ilham veren işitsel programdan seçilen, Jon Kabat-Zinn’in yönlendirmeli beş meditasyonundan oluşan bir CD de içermektedir.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler