Üye Girişi


ALZHEIMER’IN SONU: Demansın Neden Olduğu Bilişsel Gerilemeyi Önleyen ve Tersine

/ Dr. Dale E. Bredesen
Kitap Adı : ALZHEIMER’IN SONU: Demansın Neden Olduğu Bilişsel Gerilemeyi Önleyen ve Tersine  
Çevirmen : Enes Toplanır
Orjinal Adı : The End of Alzheimer’s (Türkçe)
Yayın Tarihi : Mayıs 2019
ISBN : 9786052996676
Sayfa : 336
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Dr. Dale Bredesen, bu paradigma değiştiren kitabında Alzheimer hastalığını engellemek veya geri çevirebilmek isteyen herkes için bir umut ışığı sunuyor. Alzheimer’ın şu anda tedavi edilmeye çalışıldığı gibi tek bir hastalık değil, üç farklı tipten oluştuğunu açıklıyor. Alzheimer’ın Sonu, beyinde bir “küçülmeye” gidilmesine sebep olabilecek, uyku, mikrobesinler, hormon seviyeleri gibi otuz altı metabolik faktörü anlatıyor. Uygulanan protokol, B12 almak, glütensiz yaşamak veya diş sağlığını geliştirmek gibi değişikliklerle bu faktörleri nasıl tekrar dengeleyebileceğimizi gösteriyor.
Sonuçlar çok etkileyici. Protokolü uygulayan ilk on hastadan dokuzu, üç ila altı ayda kayda değer gelişim gösterdi; sonrasında ise protokol başka yüzlerce hasta üzerinde benzer gelişmeler kaydetti. Artık Alzheimer’ın Sonu, birçok hasta, hasta yakını, doktor ile tedavi merkezine umut aşılıyor ve sadece Alzheimer’ı nasıl tedavi edeceğimizi değil, bu hastalığı nasıl ele alacağımızı bile değiştiriyor.


“Alzheimer’ın Sonu, bilimdeki son gelişmeleri Alzheimer’ı tersine çevirebilecek pratik bir planda birleştiriyor. Bir beyniniz varsa bu kitabı okumalısınız.”
DR. MARK HYMAN, Kan Şekeri Diyeti’nin Yazarı

“Alzheimer’ın Sonu muhteşem bir eser. Dr. Bredesen, insanı mahveden bu gizemli ve çözülemeyen hastalığı hem önlenebilir hem de iyileştirilebilir bir hale getiriyor. Hem doktorlar hem de hastaları için mucize bir ilaç hayalden ibaretti. Ancak şimdi, bu kapsamlı yaklaşım somut neticeler doğurarak birçoklarına umut ışığı oldu.”
DR. DAVID PERLMUTTER, Tahıl Beyin ile Beyin ve Bağırsak’ın Yazarı

“Dr. Dale Bredesen, bugüne kadar hiçbir tedavisi bulunamayan Alzheimer hastalığı için inanılmaz bir umut kaynağı oldu. Bredesen’ın ilk çalışmaları, bu yaklaşımın Alzheimer hastalığını durdurabileceğini, hatta geri çevirebileceğini gösteriyor.”
DR. LEROY HOOD, Ulusal Bilim Ödülü Sahibi ve Sistem Biyolojisi Enstitüsü’nün Kurucusu

“Beyinle ilgilenen her uzman ve sıradan vatandaş bu çığır açıcı kitabı okumak zorunda. Beyin sağlığı konusunda tam bir devrim yapılması için temel teşkil ediyor.”
DR. MICHAEL MERZENICH, Nörobilim Dalında Kavli Ödülü Sahibi

“Dr. Dale Bredesen, dünya çapında bir nörolog ve nörobilimcidir. Yenilikçi araştırmalarıyla Alzheimer’dan korunmak ve bu hastalığı geri çevirmek için güvenli ve etkili bir yol buldu.”
DR. JEFFREY BLAND, Fonksiyonel Tıp Merkezi Kurucusu

“Alzheimer’ın Sonu, tıp bilimine yeni bir başlangıç sunuyor. Odak noktasını sadece bir hastalıktan bedenin tamamına çeviriyor. Dr. Bredesen bilimin sunduklarını insanları iyileştirmek ve Alzheimer’a bir son vermek için kullanıyor!”
DR. PATRICK HANAWAY, Cleveland Kliniği, Fonksiyonel Tıp Merkezi Kurucu Direktörü ve Araştırma Başkanı

“Alzheimer, tedavisi olmayan bir hastalık. Dr. Bredesen’ın deneysel programı, beyinlerimizi koruyup Alzheimer’ı uzakta tutmak için elimizden bir şey gelebileceği ümidini veriyor.”
MARIA SHRIVER, Today Show

“Alzheimer’ın Sonu olağanüstü bir kitap. Dr. Dale Bredesen’ın araştırmaları yıllardır gördüğüm en heyecan verici çalışma ve çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri hakkında. Bu son derece yıkıcı ve karmaşık hastalığı anlamamızı sağlamakla kalmıyor, en başından onu engellemenin yöntemini de gösteriyor. Çağımızın en önemli hastalığı üzerine çalışarak kronik hastalıkları nasıl ele almamız gerektiğini de bize anlatıyor. Bu kitabı mutlaka okumalısınız.”
DR. RANGAN CHATTERJEE, Kraliyet Hekimler Üniversitesi Üyesi

“Alzheimer’ın Sonu, beyninizi kurtarmak için ustaca yazılmış, kapsamlı ve umut veren bir kitap. Alzheimer’dan korunmanıza ve hatta onu tersine çevirmenize yardım edebilir. Hastalarım her şeyden çok Alzheimer’dan korkar. Bu kitap korkularınızı eyleme dönüştürecek.”
DR. SARA GOTTFRIED

“Bu kitap, Alzheimer’a yönelik yaklaşımımızda büyük bir dönemeci işaret ediyor. Sadece genlerimizin sebep olduğu, gizemli ve tedavisiz bir hastalık olarak görmektense, çok katmanlı ve besin ile yaşama koşullarının değiştirilmesiyle önlenebilir bir durum olarak görebiliyoruz. Tarihte ilk kez, Alzheimer’dan etkilenen hastalar ile aileleri ve hatta risk grubunda bulunanlar, geleceğe umutla bakabilir.”
CHRIS KRESSER

“Yıllarca Dr. Bredesen’ın tavsiyelerini hastalarımda uyguladıktan sonra, gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki onun sözünü dinlemek sizi, sevdiklerinizi ve arkadaşlarınızı bu engellenebilir hastalıktan koruyacaktır.”
DR. STEVEN GUNDRY, Uluslararası Kalp ve Göğüs Enstitüsü Tıbbi Direktörü

“Bu okunaklı, içten ve öngörülü kitapla Dr. Bredesen, Alzheimer’ı tedavi etmek için yeni ve cesur bir yol öneriyor. Herkesin korktuğu bu amansız hastalığa karşı ne yapılabileceğini merak edenlerin okuması gereken bir kitap.”
PROF. DR. NATHAN PRICE, Sistem Biyolojisi Enstitüsü Müdür Yardımcısı


DR. DALE BREDESEN, Alzheimer gibi nörodejeneratif hastalıklar konusunda uluslararası üne sahip bir hekimdir. Caltech Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, Kuzey Carolina, Duke Üniversitesi Tıp Merkezi, Durham’da tıp eğitimi aldı. UCSF’te nöroloji bölüm başkanlığı yaptıktan sonra Nobel ödüllü Stanley Prusiner’ın laboratuvarında çalışmaya başladı. UCSF, UCLA ve UCSD’de öğretim üyesi olarak hizmet verdi. Dr. Bredesen, Burnham Enstitüsü’nde Yaşlanma Programı’nı yönettikten sonra 1998’de Buck Enstitüsü’nün kurucu başkanı oldu ve CEO’luğunu yaptı.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler