Üye Girişi


MOMO

/ Michael Ende
Kitap Adı : MOMO  
Çevirmen : Leman Çalışkan
Orjinal Adı : Momo (İngilizce)
Yayın Tarihi : 08 Eylül 2017
ISBN : 9786052993019
Sayfa : 304
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Zaman, yaşamın kendisidir. Ve yaşamın yeri yürektir.

Momo, büyük bir kentin tiyatro harabelerinde yaşayan küçük bir kızdır. Buldukları ya da kendisine hediye edilenler dışında hiçbir şeyi yoktur. Ancak olağanüstü bir yeteneği vardır: Momo, muhteşem bir dinleyicidir ve bunun için oldukça bol zamanı vardır.
Bir gün hayaletimsi topluluk “duman adamlar” ortaya çıkar. İnce hesaplı planlar kurup insanların zamanını çalarlar. Onları durduracak tek kişiyse Momo’dur.
Momo elinde bir çiçek, koltuğunun altında bir kaplumbağa ve gizemli Hora Usta’nın da yardımıyla koskoca duman adamlar ordusunun karşısında tek başına durur. Acaba Momo, zamanı çalan adamları tek başına alt edebilecek midir?
Toplumumuz ve günümüz insanının zaman algısı ve zamanı okuması üzerine bir masal olan Momo’yla Michael Ende, Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’ne layık görülmüştür. Pek çok kez sinemaya uyarlanan Momo, kırktan fazla dile çevrilmiş, tüm dünyada 7 milyonun üzerinde satılmıştır.


“Michael Ende’nin romanları uzun yıllardır ‘kült kitaplar’ arasında.”
Stuttgarter Zeitung

“Momo, hem çocuklar hem de yetişkinler için bir masal niteliğinde.”
Die Welt

“Michael Ende’nin hayal gücü ve fantazyalarla dolu bu masal-romanı dünya çapında bir başarıya ulaştı ve klasikleşti.”
Buch aktuell

Okur Yorumları

0 Nemat.mammadov 30 01 2018
.
0 busrapolatx 03 05 2018
Geçenlerde bir öğretmenimin okuduğunu gördüm, daha sonra da tüm internet sitelerinde karşıma çıkmayı başladı. Kesinlikle merak ediyorum, güzel olmalı...
0 hazalsariaydin 17 09 2020
Okumaya başladığınız andan itibaren çok farklı bir dünyaya giriş yapıyormuş ve olanları gözlemliyor gibi hissediyorsunuz yaşadığımız dünya ve kaybettiğimiz şeylerin farkına çok iyi varıyorsunuz Momo çok güzel ve akıcı bir kitap bir günde okuyarak bitirebilmeniz mümkün ancak hiç bitmesinide istemeyebilirsiniz.Akıcı olmasıda kitabı sevdiriyor hem gençler hem yetişkinler hemde çocuklar okumalı
0 BERFO 21 09 2020
MOM SİZİN SONU KADAR ANALTIĞINIZ HER ŞEYİ SIKILMAYARAK DİNLEYEN GÜZEL KAREKTER KİTABI OKUKEN YERİ GELDİĞİNDE MOM İLE ÇOK GÜZEL MACERALARA ATILICAKSINIZ YERİ GELDİĞİNDE ARKADŞLARINIZIN DERDİNİ DİNLEYİP ÖĞRENECEKSİNİZ.
Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler