Üye Girişi


SON DİLEK - The Witcher 1

/ Andrzej Sapkowski
Kitap Adı : SON DİLEK - The Witcher 1  
Çevirmen : Regaip Minareci
Orjinal Adı : Ostatnie Zyczenie (Almanca)
Yayın Tarihi : 02 Şubat 2016
ISBN : 9786052990186
Sayfa : 400
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

İngiltere için Tolkien,
Amerika için George R. R. Martin neyse
Doğu Avrupa için Sapkowski odur.

Rivyalı Geralt bir Witcher’dır. Henüz küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar.
Onun dünyasında peri masalları hiç de saf değildir. Pamuk Prenses bir haydut çetesinin başındadır. Güzel ve Çirkin’deki roller çok farklıdır. Üç dilek hakkı sunan cinlerle karşılaşmak bile istemezsiniz.
Masumların savunucusu Geralt, kızları canavara dönüşmüş ensest krallarla, intikam hırsıyla yanan cinlerle, âşık vampirlerle ve daha nicesiyle karşılaşıyor. Hepsi çok tehlikeli ve hiçbiri göründüğü gibi değil.

“Mieville ve Neil Gaiman gibi Sapkowski de eskiyi alıp yeniliyor… Fantastik türde taze bir açılım.”
––Foundation

“Bu kitabi gerçekten, gerçekten çok beğendim... Sapkowski’nin dünyasındaki hiçbir karakter siyah-beyaz değil. Geralt ve canavarlar dâhil herkes grinin bir tonu.”
––The Deckled Edge

“Dünyadan bıkmışlığı ve sayısız savaşta geliştirilmiş güçleri, Geralt’i böylesine ilginç bir karakter yapıyor.”
––Edge

“Sapkowski’nin Witcher Evreni, modern fantastik edebiyat dünyasının en detaylılarından biridir ve birçok yenilikçi fikir sunar. Karmaşık karakter ilişkileri bu dünyayı daha da zenginleştirir… Fantastik edebiyat hayranlarının el üstünde tutacağı bir seri.”
—B&N

“Okuduğum en iyi ve en ilginç fantastik edebiyat serilerinden biri. Sapkowski hiç kimseye benzemeyen bir tasarımcı.”
—Nerds Of A Feather

“Sapkowski’nin romanı, karmaşık bir büyü gibi; fantastik malzemeler, entelektüel diskur ve ince bir mizahın karışımı.”
Time

“Artık eskimiş bir türde yeni bir soluk. Sakın kaçırmayın.”
Dreamwatch

“Sapkowski’nin müthiş üslubu, sansasyonel olaylar ve ilgi çekici bir atmosfer yaratmadaki bulunmaz yeteneği, gerilimi ve mizahi usta bir harmanda birleştirebilmesi onu eşsiz kılıyor.”
Polityka

“Sapkowski ilginç ve olağanüstü derinlikte karakterler yaratmakta usta. Son Dilek melankoli ve mizah dolu bir roman.”
The Wertzone

“Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin karakter bazlı muhteşem yazılmış eseri türünün en önde gelen romanlarından.”
The Specusphere

“Tanıdık hikâyelerin böyle farklı ele alınması çok sevindirici. Son Dilek’in çoğu bir peri masalı gibi.”
Sfx

“Doğu Avrupa Folkloru ve Efsaneleri ile Güzel Prensesler ve Huysuz Şeytanlar bir arada. Son Dilek’te hiçbir şey göründüğü gibi değil. başladığınız zaman bırakamayacaksınız.”
Waterstones

Okur Yorumları

0 luisliu 07 02 2017
İngilizce'ye çevrilmiş tüm kitaplarını okuduğum ve başyapıt olarak gördüğüm serinin dilimize çevrilmiş olmasına çok sevindim. Kitaplarını İngilizce okuduğum, son oyununu Fransızca oynadığım Witcher'ı bir de Türkçe okumak çok keyifli olacak. Not: Sanırım sayfa 8'de kimera tanımında hata var. Ama bu yaratık seri genelinde sadece isim olarak anıldığı ve öyküye katkısı olmadığı için çok önemli değil.
0 fortissimus 18 02 2017
Merhabalar; Bu inanılmaz güzel kitabı bu kadar güzel çevirdiğiniz ve yayınladığınız içi teşekkürler. Acaba Diğer kitaplarda yayınlanacak mı, yayınlanacaksa tahmini ne zaman yayınlanır? Bilgilendirebilirseniz teşekkürler.
0 Zerfal 05 03 2017
Bu serinin çevirisinin olacağını dahi bilmiyorken kitap karşıma çıktı ve çok mutlu oldum. Ellerinize sağlık. Devamının en kısa sürede gelmesi dileğiyle.
0 VictoRebelias 05 04 2017
Kitabın çevirisini yapan Regaip Bey'e bu güzel çevirisinden dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. Çeviri ve kurguyu çok güzel oturtmuşsunuz ve kurgu dünyanın yaşadığını çok net hissediyorsunuz. Heyecanla serinin diğer kitaplarını da bekliyoruz. Teşekkürler Pegasus.
0 Egemen 12 11 2020
Kitabı okurken kendinizi olayların içinde hissediyorsunuz, gözünüzde Witcher evreni canlanıyor. Adeta kendinizi Witcher evreninde hissediyorsunuz. Bu serinin dilimize çevrilmesinden çok mutlu oldum. Pegasus yayınlarına ve çevirmen Regaip Minareci'ye çok teşekkür ederim.
Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler