Üye Girişi


GECE NÖBETİ

/ Sergey Lukyanenko
Kitap Adı : GECE NÖBETİ  
Çevirmen : Ferda Yaraş
Orjinal Adı : Nochnoy Dozor (İngilizce)
Yayın Tarihi : 02 Eylül 2013
ISBN : 978-605-343-121-3
Sayfa : 528
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Karanlık’ı Aydınlık’tan ayıran tek şey: Gece Nöbeti…

Büyüleyici bir fantastik serinin ilk kitabı olan Gece Nöbeti, Rusya’da Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter’dan daha başarılı olmuş bir kült roman: Sergey Lukyanenko’nun Gece Nöbeti Aydınlık ile Karanlık güçler arasındaki sonsuz mücadeleyi korku ve kurgunun eşsiz bir karışımıyla anlatıyor.

Çok eski zamanlardan beri “Diğerleri” denen yaratıklar var aramızda: vampirler, şekil değiştirenler, cadılar, ak ve kara büyücüler... Doğaüstü güçleriyle tebdil-i kıyafet aramızda yaşıyor, içinde yaşadığımız dünyaya paralel bir gerçekliğe, gölgeler içindeki Alacakaranlık’a girip çıkabiliyor ve böylece Karanlık ile Aydınlık arasındaki dengeyi korumak için sürekli tetikte bekliyorlar. Gece ve Gündüz’ün sadık nöbetçilerinin görevi bin yıllık ateşkesi korumak ve dengeyi bozacak her türlü ihlali cezalandırmak... Ancak bir kehanete göre “Diğerleri”nin arasından iyi ve kötü arasındaki bu dengeyi sonsuza kadar değiştirecek kadar güçlü biri ortaya çıkacak ve eğer bu kişi kötülerin yanında yer alırsa, dünya bütünüyle kaosa sürüklenecek.
Rusya’da fenomen olan kitap bir milyon kopyanın üzerinde sattı. Gece Nöbeti, Sovyet sonrası Moskova’da geçen, keyifle okunan bir fantastik roman serisinin ilk kitabı.

“Gece Nöbeti, sıra dışı gücün destanı.” —Quentin Tarantino

“Bram Stoker’ın Drakula’sından sonra okunabilecek en ustaca kurgulanmış ve büyüleyici kitap. —Süddeutsche Zeitung

“Eşsiz! Dostoyevski ve Ölülerin Şafağı’nın olağanüstü karışımı!” —New Statesman

“Sergey Lukyanenko’yu tanımıyorsanız, hemen tanımaya başlamalısınız! Günümüz Rusyası’nın en popüler yazarlarından. Ve en iyilerinden!” —New York Times

“Gece Nöbeti, özgün ve alaycı. Zengin ve yenilikçi anlatımıyla okuyucuyu şaşırtıyor.” —The Independent

“Gorki Park’ta geçen bir Harry Potter için kendinizi hazırlayın… Romanda, büyüleyici sahnelere ve olağanüstü, özenli her tür detaya yer verilmiş. Vampirlerin ergen bir çocuğu baştan çıkarması tüyler ürpertici; Lukyanenko, Alacakaranlık’tan her bahsettiğinde içine doğru çekildiğimi hissettim. Anton ve arkadaşlarının sahip olduğu fantastikgüçler dehşete düşürecek kadar güzel.” —Ron Charles, The Washington Post Book World

“Rusya’nın soğuğundan çıkma tüyler ürperten bir gerilim romanı...” —Sunday Sport

“J.K. Rowling’in Rus versiyonu…Muhteşem bir kitap… Şaşırtıyor, bağımlısı oluyorsunuz… Şiddet yerine gerilim, psikolojik dram vebir doz da espri var.”
—Daily Telegraph

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler