Üye Girişi


ARAF

/ Sofi Oksanen
Kitap Adı : ARAF  
Çevirmen : Ali Arda
Orjinal Adı : Puhdistus (Fince)
Yayın Tarihi : KASIM 2011
ISBN : 978-605-5360-28-3
Sayfa : 384
Ebat : 13,5 x 21
Fiyatı : 20.00 TL
Kitabı İncele

Kitap Hakkında

ARAF
GERÇEK BİR BAŞYAPIT, BİR MUCİZE
Aliiede Truu, bahçesinde yaralı bir kız bulur. Kızla ilgili şüpheleri olsa da bunları görmezden gelir ve onu evine alır. Zara kendisini seks köleliğine zorlayan kişilerden kaçan genç bir kızdır, ama yanında taşıdığı gizemli bir fotoğraf onun Aliiede’nin evine tesadüfen sığınmadığını göstermektedir. İkisi de hayatta kalmak için büyük savaşlar vermiş olan bu kadınlar, kendilerini şüphe ve itiraflardan örülü karmaşık bir denklemin içinde bulurlar. Onları birleştirense, kıskançlık, şehvet ve acı dolu bir aile dramıdır.
Sofi Oksanen’in bütün dünyada büyük bir başarı elde eden, ödüllü romanı Araf, utanç dolu hayatları ve onları birbirine bağlayan karanlık ve gizemli bir geçmişleri olan iki kadının merak uyandıran, nefes kesen dramatik öyküsü…

“Nobel ödülü için bir öneri... Oksanen muhteşem bir yazar. Araf, dili, tekniği, olay örgüsü ve mesajıyla heyecan uyandırıcı.Oksanen birkaç yıl içinde Nobel ödülünü kazanacaktır.”
— Maria Schottenius
“Benden Araf’ın bana ait kopyasını size ödünç vermemi istemeyin. Ondan ayrılamam. İki kere okudum. İlkinde kendimi o kadar kaptırmıştım ki kızım bana şarkı söylerken bile elimden bırakamadım. İkinci kez okumaya karar verdim. Okurları Stieg Larsson’un kitapları gibi ele geçirecektir.”
— Megan De Vorsey
“Tam bir başyapıt. Olağanüstü bir şey. Umarım dünyada okuma yazma bilen herkes Araf’ı okur.”
— Nancy Huston
“Karar: Tolstoy ve Pasternak gibi klasik Rus yazarlarını sevenlere ve modern bir şehvet ve ihanet öyküsünden keyif alacak herkese hararetle tavsiye edilir.”
— Library Journal Review
“Eğer bu yıl başka bir kitap okumayacaksanız, Araf’ı okuyun. — Elle

Okur Yorumları

0 rümüş 25 02 2012
güzel bir kitaba benziyor hemen alıp okuyacağım
Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Sofi Oksanen 1977 Finlandiya doğumludur. Yayınlanan kitaplarıyla bir çok ödül alan Oksanen Fin Edebiyatının güçlü kalemlerindendir. Araf kitabı dünyada 38 dile çevirilmiştir. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler