Üye Girişi


YETENEK

/ Kristin Cashore
Kitap Adı : YETENEK  
Çevirmen : İlker Şahin
Orjinal Adı : GRACELING (İngilizce)
Yayın Tarihi : AGUSTOS 2011
ISBN : 978-605-4456-81-9
Sayfa : 472
Ebat : 13,5X21
Fiyatı : 20.00 TL
Kitabı İncele

Kitap Hakkında

YEDİ KRALLIK ÜÇLEMESİ 1.KİTAP

Katsa sadece ellerini kullanarak bir insanı öldürebilme becerisine sahiptir. Olağanüstü bir hünerle doğan, nadir insanlardan birisi, bir Yetenekli?dir. Kralın yeğeni olduğu için ayrıcalıklı bir hayat yaşaması gerekirken, Öldürme Yeteneği sebebiyle kralın hizmetindeki bir kiralık katil olmak zorunda kalmıştır. Katsa, Savaşma Yeteneği olan Prens Po?yla tanışınca hayatının değişeceğinin henüz farkında değildir. Po?yla dost olacaklarını hayal etmemiştir. Kendi Yeteneği ile ilgili yeni bir gerçeğin açığa çıkacağını ve çok uzaklarda, dehşet verici bir tehlikenin kol gezdiğini ise aklından dahi geçirmemiştir.

?Yetenek, insanın içini titretecek bir romantizme sahip.?
-LA Times

?İşte muhteşem bir kitap! Yarı vahşi Katsa?nın askerlerle, fırtınalarla ve kendi doğasıyla verdiği mücadele sırasında insanlığı öğrenmesi? Büyük bir hevesle okudum!?
-Tamora Pierce

?Bu sürükleyici kitapla Cashore, çıtayı inanılmaz derecede yükseltmiş.?
-Publishers Weekly

?İnce bir tutku ve yabani bir zarafet, gerçekçi kahramanlıklar ve sade bir güzellikle dolu bu öyküde hiçbir yenilgi kesin değil ve tüm
zaferlerin bir bedeli var. Her anlamda Yetenek dolu.?
-Kirkus Reviews

?Etkileyici bir roman. Okurlar, bu incelikle yazılmış,muhteşem fantastik romanı okumaya doyamayacaklar.?
-Booklist

??Olağanüstü bir hikâye, heyecan verici, vurucu ve rahat okunuyor. Hem fantastik hem de romans okurları bu kitaba bayılacaklar.?
-SLJ

Okur Yorumları

0 yemre 29 10 2012
inanılmaz sürükleyici bir fantastik romans.eşimle beraber okuduk ve serinin 2. kitabı için sabırsızlanıyoruz. 2. kitapta kate ve po yu görebilecekmiyiz? yazar ilk kitabı için bence çok yetenekli:)))))
Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Kristin Cashore, Kuzeydoğu Pennsylvania kırsalında dört kız kardeşin ikincisi olarak büyüdü. Williams College’dan mezun olduktan sonra Simmons College Çocuk Edebiyatı Çalışmaları Merkezi’nde yüksek lisansını tamamladı. Köpek bakıcısı, şeker fabrikasında ambalajcı, editör asistanı, avukat yardımcısı ve serbest yazar olarak çalıştı. Pek çok yerde yaşadı (bunların arasında Sydney, New York, Londra, Austin ile Florida da var) ve şu anda Boston’da oturmakta. İlk kitabı olan ‘Yetenek’ ALA En İyi Genç Yetişkin Romanı seçildi. ‘Ateş’ ikinci romanıdır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler