Üye Girişi


Hem Çok Yakın Hem Çok Uzak

/ Nina George
Kitap Adı : Hem Çok Yakın Hem Çok Uzak  
Çevirmen : Sümeyye Sönmezyurt
Orjinal Adı : Das Traumbuch (İngilizce)
Yayın Tarihi : Kasım 2020
ISBN : 9786052999684
Sayfa : 416
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Hayat, aldığımız anlık kararlardan oluşur.

Peki bunlardan hangileri mutluluğa, sevgiye, arkadaşlığa ulaşmayı sağlar? Ya da hangileri umutsuzluğa ve yalnızlığa sebep olur?Geçmişte savaş muhabirliği yapan Henri, bebekliğinden beri hiç görmediği oğluyla tanışmak üzere yola çıkar ve geçirdiği bir kaza sonucu hastaneye kaldırılır. Burada günlerini komada, geçmiş ile bugün, rüyalar ile gerçek dünya arasında gezinerek ve hayata dönmek için mücadele ederek geçirir.On üç yaşındaki oğlu Sam her gün babasının yatağının başında, bir mucize gerçekleşmesini ve nihayet onunla tanışmayı bekler. 144 IQ’ya sahip bir sinestezik olan Sam seslerin ve harflerin rengini görebilmesinin yanı sıra babasının duygularının ve düşüncelerinin renklerini de algılayabilmekte, bu sayede babasıyla iletişim kurabilmektedir, tabii bir trafik kazası sonucu tüm ailesini kaybeden ve komada yatan on bir yaşındaki Madelyn’le de.Henri’nin eski sevgilisi Eddie ise Henri’nin onu acil durumda aranacak ilk kişi olarak belirlediğini öğrenir ve o da her gün hastaneye gelmeye başlar. Fakat Henri’ye duyduğu hislerle yeniden yüzleşmek onun için hiç de kolay değildir.Sevgi, aile, dostluk ve sadakatin önemine değinen Hem Çok Yakın Hem Çok Uzak, yaşam ile ölüm arasındaki çizgi ve geleceğe yön vermek için geçmişle hesaplaşmak üzerine dokunaklı bir hikâye.

“Büyüleyici... Yarım kalan ilişkilerin irdelendiği bu roman aklınızdan çıkmayacak, zihninizde canlanmaya devam edecek. Kitap kulüpleri için incelemeye değer, mükemmel bir seçim.”

PUBLISHERS WEEKLY“Duyguların ve görselliğin muhteşem bir şekilde bir araya geldiği bu roman Altıncı His ve Derinlik Sarhoşluğu gibi kült filmleri anımsatıyor fakat kendi içinde çok farklı bir derinliğe sahip.”

BRIGITTE“Fiziksel sınırları aşan bağlantılara dair etkileyici bir keşif... Özlem, geçmiş ve kaçırılan fırsatların verdiği acıyla ilgili dokunaklı bir hikâye.”

KIRKUS REVIEWS“Nina George üç farklı kişinin anlatımlarını hayranlık uyandırıcı bir şekilde bir araya getiriyor. Kitaba başlayınca onları daha iyi tanımak için sabırsızlanacaksınız. Bunun diğer bir sebebi de kitabın muhteşem imgeler barındırması. Hem Çok Yakın Hem Çok Uzak, elinizden bırakamayacağınız bir roman.”

WDR 4“Beklenmedik bir kaza, keder ve geçmişe takılıp kalma bu romanın ana hatlarını oluşturuyor. Fakat bunu karanlık bir atmosfer değil, etkileyici bir berraklık ve aydınlık izliyor. Nina George gerçek ile rüya, cennet ile dünya arasındaki sınırları inceliyor.”

FRAU TV

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler