Üye Girişi


ÇÖP ADAM

/ C. J. Tudor
Kitap Adı : ÇÖP ADAM  
Çevirmen : Merve Sevtap Ilgın
Orjinal Adı : The Chalk Man (İngilizce)
Yayın Tarihi : 01 Mart 2018
ISBN : 9786052993934
Sayfa : 352
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Hepimizin zihninde, kaçtığımız karanlık sokaklar vardır.
Ama eninde sonunda o sokaklara yolumuz düşer.
Bilirsiniz, bazı oyunların tek bir çıkış yolu vardır…


1986 yılında, on iki yaşındaki Eddie vaktini arkadaşlarıyla bisiklete binerek ve küçük çetesiyle kendine maceralar yaratıp eğlenerek geçirir. Haberleşmek için kullandıkları gizli şifreleri vardır; birbirlerine küçük çöp adam figürleri çizerek mesajlar gönderirler. Fakat bir gün, kim tarafından çizildiğini anlayamadıkları çöp adam figürleri, onları parçalanmış bir cesede götürdüğünde her şey tepetaklak olur.

2016 yılında, yaşanan gizemli olaylar kasabalının zihninden silinmişken çöp adam figürleri yeniden ortaya çıkar. Eski çete üyeleri tekrar benzer bir mesaj alır ve ilk önce bunun kötü bir şaka olduğunu düşünürler. Ancak aralarından birinin ölüm haberi geldiğinde Eddie, otuz yıl önce yaşananların ardındaki hakikati ortaya çıkarmaktan başka çare olmadığını anlar…

“Uzun zamandır bir kitap yüzünden geceleri uykusuz kalmamıştım.
Bunu başaran Çöp Adam oldu.”
Fiona Barton

“Hipnotize ediyor… Çöp Adam rüya gibi, daha doğrusu kâbus gibi bir roman. Lanetli ve kötücül, hem gölgenin hem de ışığın arasında yazılmış bu öykü nabzınızı hızlandırıyor. Evet, kara bir yıldız doğdu.”
A. J. Finn

“İlk ağızdan anlatılan bu güçlü hikâye geçmiş ve gelecek arasında gidip gelirken bölüm sonlarındaki gerilim doruk noktalara çıkıyor. Küçük bir kasabanın kasvetli ve meşum atmosferini çok iyi yakalayan zekice, hızlı okunan bir çıkış romanı. 1980’lerde çocuk olanlar özellikle bayılacak.”
Kirkus

“En acımasız öyküler kadar kaçınılmaz, kâbus kadar ürkütücü bir sona sahip nefes kesen bir roman.”
Publishers Weekly

“C. J. Tudor son derece orijinal bir gerilim romanına imza atmış. Bu kitabın heyecanı yalnızca olaylardan değil, tüm gizemlerin ve korkuların kaynağı olan insan zihnindeki o karanlık yerden geliyor.
Çöp Adam sizi son sayfaya kadar
avucunun içinde tutacak.”
Joyce Maynard

“Ne müthiş kitap ama! Dönemeçlerle dolu ve tüyler ürperten bir sonu var. Beş yıldız!”
Sarah Pinborough

“İki büyülü dünya arasında gidip gelen bu yaratıcı kitap fırtına gibi bir sahneyle açılıyor. Gerilimle dolup taşan Çöp Adam, derinliği ve etkileyici atmosferiyle size harika saatler yaşatacak.”
Steve Berry

“C. J. Tudor hepimizin içinde yaşayan on iki yaşındaki çocuğu çok iyi tanıyor olmalı. Çöp Adam geçmiş ve günümüz arasındaki lanetli köprüyü adımlıyor ve çocukluk korkularını, cinayetleri ustalıkla işliyor. Bu romanın soğuk elini ensemde her saniye hissettim.”
Tim Johnston

“Akıllıca tasarlanmış, sırların, yalanların ve gizli kalmış tutkuların olduğu sanatsal bir öykü… Problemli bir başkahramana sahip bu romanda hiç de göründüğü gibi olmayan bir cinayet işleniyor ve kurgunun tam kalbinde bir canavar yatıyor.”
John Verdon

“C. J. Tudor’ın çarpıcı çıkış romanı Çöp Adam geçmişin pençelerini ve çocuklukta kurulan arkadaşlıkların güçlü bağlarını anlatıyor. Bomba etkisi yaratan bu romanın sonu, soğuk duş etkisi yaratacak.”
David Bell

“Çöp Adam, sayfalara hak ettiği dikkati veren her okuyucuyu ödüllendiren incelikli ve şaşırtıcı bir kitap.”
Thomas Perry

“Dopdolu, usta elinden çıkma bir hikâye anlatıcılığına sahip…”
Ali Land

“Beni sabah beşe kadar uyutmadı. Muhteşem bir yetenek, bayıldım!”
Kimberley Chambers

“Çok uzun zamandır bu kadar etkileyici bir çıkış romanı okumamıştım. Tam kararında bir tempo, çok iyi çizilmiş karakterler ve daha en baştan başlayan o ürkütücü huzursuzluk hissi… Ve o son yok mu! Bu kitap zihinleri tazeliyor ve büyük bir başarıyı hak ediyor.”
James Oswald

“Müthiş bir çıkış romanı, harika, orijinal bir fikir! Daha ilk sayfadan kapılıp gittim. 1986 ve günümüz arasında geçen hikâye birbirine çok güzel bağlanmış ve hepsi unutulmaz, beklenmedik bir sonla bütünleşmiş. Çok güçlü, gerilim dolu ve kesinlikle tüyleri diken diken ediyor. Bu kitap rüyalarınıza girecek!”
Claire Douglas

“Elinizden bırakmanız imkânsız. Zekice örülmüş bir hikâye, inanılmaz bir son.”
Ragnar Jonasson

“Ne kitap ama! Her dakikasından keyif aldım. Havai fişek gibi!”
Amy Lloyd

“Geçmişin, günümüz üzerindeki izleri kendini sinsice, ölümcül yollardan belli ediyor. Çöp Adam son dakikaya kadar sonu tahmin etmeye çalışmanıza neden oluyor.”
Fiona Neil

“Tam anlamıyla kusursuz. Evin tüm ışıkları açık okuyabileceğim bir korku romanı istiyordum ama bu kitap bundan da ötesini sunuyor. Zekice, sezgisel, düşündürücü, gizemli, nostaljik ve kesinlikle çok şaşırtıcı. Yayıncılar sık sık ‘heyecan veren yeni bir ses’ten bahsederler ve sanırım C. J. Tudor bu ihtiyacı karşılıyor. Her bir sayfa bu romanın çok satacağının ipuçlarını veriyor. Bu romanın bir numaraya yerleşeceğinden adım gibi eminim.”
C. L. Taylor

“Çöp Adam’a bayıldım… Bu karanlık, büyüleyici gerilim romanının sonu tüyleri diken diken ediyor.”
Nuala Elwood

Okur Yorumları

0 esratonka 14 09 2018
tek kelimeyle harika
Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler