Üye Girişi


KÜÇÜK ARKADAŞ

/ Donna Tartt
Kitap Adı : KÜÇÜK ARKADAŞ  
Çevirmen : Merve Sevtap Ilgın
Orjinal Adı : The Little Friend (İngilizce)
Yayın Tarihi : 3 Temmuz 2017
ISBN : 9786052992272
Sayfa : 672
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

İyilik ve kötülük, yin ve yang gibi aslında; kötülük olmasaydı masumları ayırt edemezdik, iyilik olmasaydı da şeytan nedir bilemezdik. Ve işte insan dediğin de ya birinden birine meyletmiş
ya da içindeki sonsuz dengeyi bulmuş bir varlık değil mi zaten?

On iki yaşındaki Harriet, ilaçlarla ayakta duran annesi ve kendi rüya âleminde yaşayan ablasıyla birlikte kalmaktadır. Başka bir şehre taşınan babasıyla ilişkisi ise yalnızca babasının onlara gönderdiği paradan ibarettir. Seneler önce, Harriet daha küçücük bir bebekken ağabeyi bir cinayete kurban gitmiş ve katili asla bulunamamıştır. O günden sonra da ailesi bir daha hiç eskisi gibi olamamıştır. Bu nedenle buhran dolu bir ailenin içinde hayatını sürdürmeye çalışan Harriet, bir şeylerin değişmesi için ağabeyi Robin’in katilini bulmaya karar verir. Fakat bir oyun olarak başlayan bu iş, küçük kızın kasabanın karanlık ve şeytani yüzüyle tanışacağı bir macera halini alacaktır.

“Birazcık anlayış ve hak ettiği intikamı arayan küçük bir kızın yüzünüze tokat gibi inecek öyküsü... Geçmişin bizi asla yalnız bırakmadığı karanlık bir yola doğru derin bir keşif.”
Esquire

“Harriet Cleve Dufresnes’a ilk görüşte âşık olmazsanız kalbinizin yerinde bir taş taşıyorsunuz demektir... Tartt kurguyu gerçekmiş gibi okumanızı sağlıyor. Anlatımı bir şarkı gibi, muazzam. Farkına bile varmadan zihninize işliyor.”
Financial Times

“Eski moda, cafcaflı bir gece elbisesine benziyor bu kitap... Anlatımı zengin, özenli ve son derece kontrollü.”
O, The Oprah Magazine

“Etkileyici bir hikâye... Daha o karanlık ve kışkırtıcı başlangıcından itibaren büyülenip kalıyorsunuz... Tartt hikâyeyi ustaca işliyor. Nefes kesici.”
Elle

“Zaman ve mekân detayları, cinayet konusunun zarafetle işlenmiş olması bu romanın yine bir Donna Tartt şaheseri olduğunu kanıtlıyor.”
New Books Magazine

“Bu kitabı bir günde okudum çünkü elimden bırakamadım... Tartt’ın sanatçılığı kusursuz.”
The Baltimore Sun

“Tartt bu romanıyla da ne kadar olağanüstü bir yazar olduğunu ortaya koyuyor. Etik ve ahlak kurallarına ve insan doğasına dair muhteşem gözlemleri, sahip olduğu yetenekle birleşince mükemmel bir harman ortaya çıkarıyor. Zevkle okuyacağınız bir roman.”
Publishers Weekly

“Kitabı bitirdiğinizde okuduklarınızdan büyülenmiş bir halde öylece kalacaksınız.”
Irish Independent

“Doğuştan hikâye anlatıcısı olan bir yazarın eseri... Müthiş tutkulu.”
The Boston Globe

“Tartt, güneyli olsun ya da olmasın, kendi jenerasyonundaki tüm gerçekçilerden çok daha güçlü, daha zengin ve daha derinlikli bir yazar.”
Chicago Tribune

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler