Üye Girişi


PAPATYALAR FISILDARKEN

/ Kristina Ohlsson
Kitap Adı : PAPATYALAR FISILDARKEN  
Çevirmen : Nil Karaca
Orjinal Adı : Tusenskönor (İngilizce)
Yayın Tarihi : 14 Haziran 2017
ISBN : 978052992333
Sayfa : 384
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

15 yıl önce.
Sakin bir yaz gününde, genç bir kız kendi evinde korkunç bir saldırıya uğrar. Aile işlenen suçu polise bildirmez ve kurban sonsuza dek susmaya mecbur kalır.
Günümüz.
Stockholm’de dondurucu bir kış günü. Aynı gün, şehrin farklı köşelerinde, kimliği bilinmeyen bir adam ve saygın bir papaz ile karısı ölü bulunur. Diğer yandan iş seyahati için Bangkok’ta bulunan genç bir kadının uçak biletleri anlaşılmaz bir biçimde, tanımadığı kimseler tarafından iptal edilir ve sonrasında genç kadın pasaportu da dâhil olmak üzere her türlü belgenin ortadan kaldırıldığını ve kimlik bilgilerinin değiştirildiğini keşfeder. Artık kim olduğunu kanıtlamasının ve içine sıkıştığı bu kapandan kurtulup eve dönmesinin bir yolu yoktur.
Polis teşkilatının kıdemli dedektiflerinden Alex ve ekibi, birbiriyle bağlantısız gibi görünen bu vakaları ve gelişmeleri incelerken yıllar boyunca saklanmış, insanın kanını donduran bir sırrın farkına varırlar. Dava ilerledikçe yok edici bir kasırganın üzerlerine yaklaştığını hissetseler de bu felaketten kurtulmak imkânsızdır.

“Güçlü tutkular ve görülmemiş bir zalimlik… Papatyalar Fısıldarken, en iddialı polisiye tutkunlarını bile şaşırtacak virajlarla dolu.”
Sunday Times

“Kristina Ohlsson, okuyucusunu nasıl sayfalara bağımlı hale getireceğini çok iyi biliyor.”
Barry Forshaw

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

İsveç Ulusal Polis Kurulu’nun güvenlik politikaları analistidir. Daha önce Ortadoğu çatışmaları ve AB’nin dış politika uzmanı olarak Dışişleri Bakanlığı’nda ve İsveç Savunma Bakanlığı’nda çalıştı. 2009’da İsveç’te basılan ilk romanı Külkedisi Uyurken ile büyük övgüler alarak Gold Pocket Ödülü’nü kazandı. Ohlsson Stockholm’de yaşıyor. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler