Üye Girişi


BİR DAKİKA, BİR SABAH

/ Sarah Rayner
Kitap Adı : BİR DAKİKA, BİR SABAH  
Çevirmen : Mine Atafırat
Orjinal Adı : One Moment, One Morning (İngilizce)
Yayın Tarihi : 15 Mayıs 2017
ISBN : 9786052991930
Sayfa : 384
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Bazen sadece bir dakika bütün hayatı değiştirmeye yetebilir.

Brighton-Londra hattı. 07.44 treni. Vagonlar her gün aynı güzergâhı kullanan yolcularla dolu.
Bir kadın makyaj yapıyor. Diğeri etrafındakileri gözlemliyor. Bir karı koca birbirlerine sevgi gösterisinde bulunuyor. Başka bir vagondaysa bir kadın, elindeki magazin dergisinin ışıltılı sayfalarını karıştırıyor.
Sonra birden her şey değişiyor; bir adam kalp krizi geçiriyor ve kurtarılması mümkün değil. Tren duruyor, ambulans geliyor...
O sabah 07.44 trenindeki en az üç yolcu için hayat bir daha asla eskisi gibi olmayacak.
Lou bir adamın son dakikalarına tanıklık etti ve trenin uzun süre hareket edemeyeceğini öğrenince Anna’yla bir taksiyi paylaştı. Anna ise Karen’ın en yakın arkadaşı.
Peki ya Karen kim? Karen, ölen adamın karısı.
Bu kader yolculuğundan sonraki haftanın hikâyesini anlatan Bir Dakika, Bir Sabah, aşka, kaybın acısına, aileye ve her şeyden çok dostluğa dair çarpıcı bir roman. Hepimize şunu hatırlatıyor: Bazen dünya sadece bir dakikada değişir ama her şeye rağmen hayat devam eder.

“Bu kitabı bir nefeste içinize çekmek isteyeceksiniz.”
Easy Living

“Sizi ilk sayfadan içine çekip bırakmayan kitaplar vardır ya hani? İşte Bir Dakika, Bir Sabah da o kitaplardan. Etkisi geçmeyen, zihninizin arka planında asılı kalan bir hikâye. Dostluk, aşk, keder, kayıp ve yeni başlangıçlar… Sarah Rayner’ın bu müthiş romanında bunların hepsi var. Mendil almak için uzanırken bile kitabı elinizden bırakmanız çok zor.”
Sussex News

“Sizi hem güldürecek hem ağlatacak, yakınlarınıza onları ne kadar çok sevdiğinizi söylemek isteyeceksiniz, içinizden bu kitabı bütün arkadaşlarınıza hediye etmek gelecek.”
Tatiana de Rosnay

“Sürükleyiciliğiyle sizi içine çekerken duygularınızın tam kalbine hedef alacak bir hikâye. Kaybın ve yasın acısını, aile sırlarını ve trajik bir olayın insanın kendisine karşı dürüst olmasını nasıl sağladığını anlatıyor.”
Easy Living

“Bu hikâye ölümü ve kayıpları olduğu kadar ilişkileri, umudu ve ikinci baharları da yansıtıyor. Bize verdiği en değerli ders şu: Hepimizin tek bir hayatı var.”
Booklist

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler