Üye Girişi


MODERN ZAMANLARDA AŞK

/ Aziz Ansari
Kitap Adı : MODERN ZAMANLARDA AŞK  
Çevirmen : Elif Okan Gezmiş
Orjinal Adı : Modern Romance (İngilizce)
Yayın Tarihi : 29 Kasım 2016
ISBN : 9786052990292
Sayfa : 320
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Zamanımızın en keskin zekâlı komedyeninden, modern zamanlarda aşkın zevk ve tehlikelerine dair komik ve bir o kadar da derin bir inceleme…

Eskiden olsa, çoğu insan kendi köyünde ya da mahallesinde yaşayan düzgün birini bulur ve katil zanlısı olmadığına karar verdikten sonra onunla evlenip çoluk çocuğa karışırdı… hem de 22 yaşına basmadan.
Artık hayatlarımızı mükemmel ruh ikizimizi arayarak geçiriyoruz ve cep telefonları, sosyal medya ve çöpçatanlık uygulamaları sayesinde insanlık tarihinde hiç olmadığı kadar çok romantik seçenek parmaklarımızın ucunda. Öte yandan yeni ve garip ikilemlerle de karşı karşıya kalıyoruz: Mesela birisi mesajımıza cevap veremeyecek kadar meşgulken Instagram’a kahvaltıda yediklerinin fotoğrafını koymaya vakit bulduğunda ne düşünmemiz gerektiği gibi! Madem bu kadar çok seçeneğimiz var, neden insanlar daha mutlu değil?
Yıllar boyunca randevulaşma ve ilişkileri komedi malzemesi haline getiren Aziz Ansari, teknoloji çağında aşk araştırmaları yapmak için ödüllü sosyolog Eric Klinenberg’le gücünü Modern Zamanlarda Aşk’ta birleştiriyor. Dünyanın önde gelen sosyal bilimcilerine danışıyor, yüzlerce görüşme düzenliyor, davranışsal verileri analiz ediyor ve Tokyo’dan Buenos Aires’e, oradan da New York’a uzanan bir coğrafyada randevulaşma kültürlerini inceliyorlar. Ansari’nin incelikli esprileri ve sosyal bilimin bir araya gelmesiyle de modern zamanlarda aşka dair akıllara kazınacak bir portre ortaya çıkıyor...

“Gerçekler, gözlemler, tavsiyeler ve komedinin hayat dolu birleşimi.”
New York Times


“Çöpçatanlık uygulamalarından ciddi sosyal bilim araştırmalarına uzanan bu kitap size hem kahkaha attırıp hem de not tutturacak.”
USA Today

“Eğlenceli ve bilgilendirici.”
The Guardian

“Komik, eğitici ve şaşırtıcı derecede içten.”
The Daily Beast

“İlişki rehberlerinin adeta bir özeti niteliğindeki Modern Zamanlarda Aşk’ta araştırma ve komedi bir arada.”
The Atlantic

“Ansari’nin merak uyandıran kitabı sadece tarihi, değişimi ve randevu dünyasının tuzaklarını ortaya koymasıyla değil, günümüzün sürekli değişen aşk oyununu nasıl kazanabileceğimizi anlatmasıyla da başarı elde etmiş bir eser. Esprili, bilgi dolu ve gerçekten yararlı.”
Kirkus Reviews

“Edebi evrene ilk adımında Ansari kafasına koyduğunu başarmış. Modern Zamanlarda Aşk insanların aşkı bulmak için yaptıklarını gözler önüne seriyor. İnsanların öykülerini komedi unsurları ve kendi utanç verici hikâyeleriyle harmanlıyor. Ayrıca verdiği tavsiyelerin ardında bilim ve araştırma yatıyor. Romantizm rehberlerinin en iyisi... tabii yeni bir
telefon uygulaması gelinceye dek.”
VOX

“Aşk hayatlarımızı şekillendiren, kimi zaman şaşırtıcı kimi zaman da öfke uyandıran davranışlara dair ilginç bir bakış açısı.”
Refinery 29

“Teknoloji insan ilişkilerinin çehresini değiştirir ve randevulaşma her zamankinden de garip bir hal alırken Ansari’nin konu hakkındaki fikirlerini okumak için sabırsızlanıyorum.”
Natasha Gilmore, Publishers Weekly

“Bu, geleneksel bir komedi kitabı değil, Modern Zamanlarda Aşk’ta eşsiz bir şeyler var: Dijital çağda aşkı aramanın zorluklarını sosyolojik bir derinlikle inceliyor.”
Bustle

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler