Üye Girişi


BEN YALNIZ GEZERİM

/ Samuel Bjørk
Kitap Adı : BEN YALNIZ GEZERİM  
Çevirmen : Mine Atafırat
Orjinal Adı : I'm Travelling Alone (Türkçe)
Yayın Tarihi : 04 Ekim 2016
ISBN : 9786053439868
Sayfa : 528
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Bu ormanda geçit vermez bir karanlık, kulakları çınlatan bir sessizlik var. Ve bir de ağaca asılı bir melek… Onun ruhunu kim huzura kavuşturacak?
Küçük bir kızın cansız bedeni ormanda ağaca asılmış halde bulunur. Polisin elindeki tek ipucu ise kızın boynuna bağlanmış yazıdır: Ben Yalnız Gezerim.
Dedektif Holger Munch vakit kaybetmeden cinayet soruşturma ekibini bir araya toplar. Ekibin tek eksiği, dâhi denebilecek kadar zeki ancak özel hayatındaki problemlerle boğuşan Dedektif Mia Krüger’dir. Küçük kızın cinayeti ülkede büyük yankı uyandırırken Mia hayattan ümidini kesip bir adaya kapanır ve intihar planları yapar.
Sonunda Munch dava dosyasını, incelemesi için Mia’ya götürür ve genç kadının ekibe yardım etmesi için ısrarcı davranır. Kısa sürede Mia çekilen fotoğraflarda daha önce fark edilmeyen bir detay yakalar; öldürülen kızın tırnağına 1 yazılmıştır. Bunun üzerine kurbanların sayısının artacağı anlaşılır. Ve başka çocukların da aynı kaderi paylaşmaması için Mia bir süreliğine zihnindeki şeytanları kovalamayı seçip Dedektif Munch’le birlikte katili durdurmanın yollarını aramaya koyulur…

“Modern suç romanlarıyla ilgili ders olarak okutulabilecek bir şaheser!”
FOLKEBLADET

“Samuel Bjørk sayesinde modası geçmeyecek bir geleneğin üzerine yepyeni bir soluk geliyor, hazır olun.”
LITERARY REVIEW

“Karla kaplı bir ülke, gizemli ipuçları ve hayatı alt üst olmuş bir kahraman... Kuzey polisiyesinin zirve noktası!”
SARAH HILARY

“Eğer bu bir çıkış romanıysa aynı zamanda edebiyat dünyasında gerçek bir sansasyon yaratmayı da hak ediyor. Şimdiden ayrıcalıklı yazarlardan biri olmayı başarmış bir isimle karşı karşıyasınız.”
BERGENS TIDENDE

“İşte bir efsanenin daha tüm dünyada ses getirme vakti geldi...”
KEN BRUEN

“Daha ilk sayfadan ağına yakalandım ve kendimi Dedektif Holger Munch’ün ellerine teslim ettim. Elinizde tuttuğunuz roman size saatler sürecek, birinci sınıf bir polisiye deneyimi sunuyor. Samuel Bjørk imzalı daha çok kitap okumayı heyecanla bekliyorum!”
BOKKILDEN.NO

“Siz de İskandinav polisiyesine merak salan milyonlarca okuyucudan biriyseniz dişlerinizi bu lezzetli, iştah açan altın meyveye geçirmeye hazırlanın! Karşınızda inanılmaz bir roman duruyor. Kurgu çelik gibi sağlam ve romanın amansız avcıları tempoyu artırdıkça nabzınız da sınırları zorlayacak şekilde atmaya başlıyor.”
THE SUNDAY MIRROR

“Bjørk okuyucuyu nasıl mest edeceğini çok iyi biliyor!”
DAGENS NYHETER

“Gece boyunca sizi uykusuz bırakıp hipnotik bir etki altına alacaklar.”
LOVE READING

“Bu romanın her bir detayından dehşet fışkırıyor… Tahminler yürütmeden duramayacak, son sayfaya kadar heyecandan kesik kesik solumaya devam edeceksiniz.” THRILLER MAGAZINE

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler