Üye Girişi


KIŞ BAHÇESİ

/ Kristin Hannah
Kitap Adı : KIŞ BAHÇESİ  
Çevirmen : Esra Kılıççı
Orjinal Adı : Winter Garden (İngilizce)
Yayın Tarihi : Nisan 2011
ISBN : 978-605-4456-30-7
Sayfa : 512
Ebat : 13,5x21
Fiyatı : 25.00 TL

Kitap Hakkında

KIŞ BAHÇESİ
Çok satan Ateşböceği Yolu kitabının yazarından, bir anne ile kızları arasındaki karmaşık bağlara ve geçmiş ile gelecek arasındaki yıkılmaz bağa dair sürükleyici, yürek sızlatacak kadar etkileyici ve güzel bir roman.
Bazen annenin geçmişine bir kapı araladığında, kendi geleceğini bulursun!
Meredith ve Nina Whitson birbirine taban tabana zıt karakterlerdeki kız kardeşlerdir. Biri evde kalıp çocuklarına bakmış ve aile işinin başına geçmiş, diğeriyse hayallerinin peşinden gidip dünyayı gezmiş ve ünlü bir foto muhabir olmuştur. Ancak sevgili babaları hastalandığında bu birbirine yabancı iki kadın, kendilerini yine bir arada, şimdi bile kızlarına herhangi bir avuntu vermeyen, aşırı mesafeli anneleri Anya?nın yanında bulacaktır. Anneleriyle aralarındaki tek bağ, onun, çocukluklarında bazı geceler kızlara anlattığı bir Rus masalıdır.
Ölüm döşeğindeki babalarınınsa, hayatındaki kadınlardan son bir arzusu vardır. Anya kızlarına bir masal anlatacaktır; yıllar önce başladığı ama hiç bitirmediği o masalı. Hem de bu kez sonuna kadar.
Bu masal daha önce duydukları hiçbir şeye benzememektedir; altmış yıldan uzun bir zamanı kapsayan, savaş mağduru Leningrad?da başlayıp günümüz Alaska?sına kadar uzanan, sürükleyici, gizemli bir aşk hikâyesi. Nina?nın gerçeği açığa çıkarma konusundaki saplantısı, onları annelerinin geçmişlerinde, ailelerini tümüyle sarsacak ve tamamen değiştirecek bir sır öğrenecekleri, beklenmedik bir yolculuğa sürükler.
İlk sayfasından son sayfasına kadar büyüleyen Kış Bahçesi, hem epik bir aşk hikâyesi hem de yaşamları kesişen kadınların detaylı bir portresi olması bakımından nadir bulunur bir eser. İlham verici şiirsel yazımıyla, son sayfa okunduktan uzun süre sonra bile okuyucunun aklından çıkmayacak.
?Okuyucular, anne ve kızlar yakınlaştıkça hem gülmekten hem de ağlamaktan kendilerini alamayacaklar.?
-Publishers Weekly

Okur Yorumları

0 Gülşah 25 01 2012
'Savaş'ın acımasızlığı karşısında nereye kadar direnebilirsiniz, ya kaybedecek hiçbir şeyiniz kalmadığında? Yeniden başlamak mümkün müdür; yeniden doğmuş gibi? Nereye giderseniz gidin anılar sizi bırakmaz ve bambaşka bir insana dönüştürebilir. Ve hayat sona geldiğinizi sandığınızda bile şaşırtıcı oyunlar oynamayı sever. Kristin Hannah’ın güçlü kaleminden çıkan bu eseri okumakta geç kalmamalısınız.
Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler