Üye Girişi


Halaskar

/ Ş. Yüksel Yılmaz
Kitap Adı : Halaskar  
Yayın Tarihi : Eylül 2020
ISBN : 9786052999592
Sayfa : 304
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Halaskâr. Adımız Bu.
İnsanlığın Son Umudu Ve Kurtarıcılarıyız.

İnsanoğlu korkunç hırslarının peşinde Dünya’nın tüm kaynaklarını tüketip kendi sonunu hazırlarken karşısına yeni bir fırsat çıkar: Semele. Solunabilir atmosferi, dönüşüne denge kazandıran uydusu ve okyanuslarıyla Dünya’nın el değmemiş bir kardeşi gibi görünen bu gezegen, insanlık için yepyeni bir umut olmuştur. Ve bu umut artık uğruna savaşılabilecek en değerli şeydir.

Uzayı bükerek kestirme yollar üreten insanlık, geleceğini Semele’de inşa etmeye karar verir. Ancak gönderilen keşif birlikleri Semele’de ilkel, zeki bir yaşam formuyla karşılaşır. İlkeller, iri kıyım, iletişime geçmeyen, sadece ufak tefek aletler kullanabilen ve şiddeti bir hayat tarzı olarak benimsemiş canlılardır.

İnsanlığa yeni bir ev inşa edecek askerler de Halaskâr ekibidir. Yapay zekâ ve son teknoloji zırhlarla donatılmış süper askerler… İnsanlar yerleşmeden önce gönderilen Halaskâr ekibi, Semele’yi evcilleştirmek, ilkelleri püskürtmek ve sivillere elverişli hale getirmekle görevlendirilmiştir.

Bilinmeyen bir gezegeni sahiplenebilmek ve insanlığa yeni bir ev bulabilmek için savaşan Serkan, bir gün acil koduyla bir mesaj alır. Halaskâr ekibinin bir üyesi nedeni bilinmeyen bir şekilde komuta kademesiyle iletişimi kesmiştir. Serkan’ın yeni görevi Süvari 548’in başına gelenleri öğrenmek ve zor durumdaki bir askeri kurtarmaktır. Ancak bu görevin sonuçlarının tüm Semele’yi etkileyeceğinden habersizdir.


“Gönül huzuruyla söyleyebilirim ki beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak, evrensel normlarda yazılmış bir eserle karşı karşıyasınız. İlk sayfasından son sayfasına dek uçarcasına okuyacaksınız.”
Aşkın Güngör

“Yüksel Yılmaz yeni romanı Halaskâr’la yerli bilimkurgu dünyasında kalıcı olduğunu ispatlıyor.”
M. İhsan Tatari

“Yüksel Yılmaz, romanını bir film ya da tiyatro izler gibi okumamızı istiyor.”
Rasyonalist

“Ş. Yüksel Yılmaz, karakter yaratmada usta biri. Türk edebiyatının Adam Fawer’ı olabilir.”
KayıpRıhtım

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Ş. Yüksel Yılmaz, 1982 tarihinde Erzurum’da doğdu. Kitaplar ve müzikle çok küçük yaşlarda tanıştı. Ege Üniversitesi Petrokimya Bölümü’nü bitirdikten sonra Berklee College of Music’in gitar atölyelerine katıldı. Birçok öykü seçkisi, fanzin ve dergilerde bilimkurgu ve bilim yazılarıyla yazma serüvenini devam ettirmektedir. M4Y4 ve M4Y4: Nesil isimli iki bilimkurgu kitabı bulunmaktadır. Halaskâr, yazarın üçüncü bilimkurgu romanıdır. 2006 yılından günümüze kadar teknoloji şirketlerinde kariyerini sürdüren Yüksel Yılmaz halen uluslararası bir teknoloji firmasında danışmanlık yapmakta. Eşi ve Maya adındaki kedisiyle birlikte İzmir’de yaşamaktadır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler