Üye Girişi


EJDERHA KATİLİ - DEDEKTİF BÄCKSTRÖM SERİSİ 2

/ Leif G. W. Persson
Kitap Adı : EJDERHA KATİLİ - DEDEKTİF BÄCKSTRÖM SERİSİ 2  
Çevirmen : Nil Karaca
Orjinal Adı : Den som dödar draken (İngilizce)
Yayın Tarihi : 06 Temmuz 2018
ISBN : 9786052995020
Sayfa : 432
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Sıradan bir sarhoş cinayeti mi?
Yoksa siyasi bir hesaplaşma mı?

Stockholm’de 68 yaşındaki bir adam içki şişelerinin arasında ölü bulunur. Cesedi bulup polisi arayan kişi gazete dağıtıcısı bir gençtir. Buna rağmen cinayetten şüpheli konumuna düşer ama kısa süre sonra suçsuz olduğu anlaşılır.
Linda cinayetini yanlış soruşturmasından ötürü kayıp eşyalar bürosuna sürgün edilen Bäckström’e bir şans daha verilir ve bu davanın başına getirilir. Soruşturma ilerlerken gazete dağıtıcısı gencin ölüm haberi gelince Bäckström’ün içine kurt düşer. Aynı günlerde para taşıyan bir güvenlik minibüsüne soygun düzenlenir ve olayda iki kişi hayatını kaybeder.
Soygun sonrası yapılan incelemeler mafyayı işaret etmekte ve hatta bu olayın da ilk cinayetle bağlantısı olduğu düşünülmektedir. Göreve yeni getirilmiş olan polis şefi Anna Holt, bu kadar olayın aynı anda meydana gelmesini “teşkilata pençelerini geçirmiş bir ejderha” olarak tanımlar. Ve bu ejderhayı onun için öldürecek bir şövalyeye ihtiyacı olduğunu düşünür.
Her zamankinden daha öfkeli, kaba, umursamaz ve gerçek yüzünü hep gizleyen Dedektif Bäckström, bu iş için doğru kişi olabilecek midir?


“Banka soyguncuları ve mafya üyeleri bir cinayet soruşturmasına dâhil olur. Fakat olayın çözümlenmesi, her iyi polisiye romanda olması gerektiği gibi beklenmedik bir şekilde gerçekleşiyor. Okuması oldukça eğlenceli.”
Västerviks-Tidningen

“Kısa, şişko serseri Bäckström’ün sizi güldürmesine engel olamıyorsunuz.
Yine olağanüstülüğüyle her durumdan paçayı kurtarıyor.”
Information

“Bäckström geri döndü ve her zamankinden daha da formda! Persson çarpık espri yeteneğini kullanarak yaptığı eleştirilerle İsveç polisine ağır bir yumruk indiriyor. Bäckström, toplumda birçoğumuzun yakınlık dahi kurmak istemeyeceği bir karakter ama onu okumak çok eğlenceli.”
Nerikes Allehanda

“Persson İskandinav cinayet romanı sahnesine hem renkli hem de koyu tonlar barındıran, farklı bir eser sunuyor.”
De Pers

“Ejderha Katili oldukça esprili bir dille yazılmış ve tüm bu polisiye karmaşanın içinde epey eğlendirici olmayı başarıyor.”
Fyens Stiftstidende

“Bäckström nefret etmeye bayılacağınız bir karakter.”
Veronica Magazine

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler