Üye Girişi


GÖRÜNMEZ

/ David Levithan
Kitap Adı : GÖRÜNMEZ  
Çevirmen : Gizem Yeşildal
Orjinal Adı : Invisibility (Türkçe)
Yayın Tarihi : 04 Nisan 2016
ISBN : 978-605-343-795-6
Sayfa : 368
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

GÖRÜNMEZLİK LANETİ TAŞIYAN BİR ÇOCUK: STEPHEN
Stephen görünmez olarak yaşamaya alışkındır. O böyle doğmuştur: Görünmez. Lanetli.

VE TÜM DÜNYADA ONU GÖREBİLEN TEK KİŞİ: ELIZABETH
Elizabeth bazen görünmez olabilmeyi dilemekte, görünmediği takdirde onu kimsenin incitmeyeceğini düşünmektedir.
Elizabeth ailesiyle taşındığı New York’taki yeni evinde Stephen’la karşılaştığında, genç kızın onu görebildiğini anlayan Stephen şaşkına döner. Elizabeth ise Stephen’ın onu görebilmesini, her haliyle görebilmesini istemesine şaşırır. Ancak iki genç yakınlaştıkça, görünmeyen bir dünya yollarına çıkar; uğursuzluklar, büyüler ve lanetlerle dolu bir dünya. Ve bir kez bu evrene adım attıklarında Elizabeth ile Stephen daha ne kadar derine gideceklerine karar vermek zorunda kalırlar çünkü sorularına bulacakları yanıt, aşk ile ölüm arasındaki farkı belirleyecektir…

“Günümüz dünyasında geçen, fantazya ve romantizmin gizemli bir karışımı; Levithan ve Cremer’ın ortak çalışmasından kusursuz bir anlatım ortaya çıkmış.”
Booklist

“Levithan ile Cremer bir kez daha ustalıklarını kanıtlıyorlar; her okur kendini Stephen’ın görünmezliğiyle özdeşleştirecek.”
Publishers Weekly

“Dinamik Cremer ve Levithan ikilisi, önceki kitaplarında yer alan tüm güzellikleri bir araya getirerek sihirli bir New York aşk hikâyesi yazmış. Görünmez, maceradan ve beklenmedik olay döngülerinden beslenen, dürüstlüğün ve bir başka kişiye gerçekten görünür olabilmenin mutluluğunu her okura yaşatan bir hikâye.”
Justine Magazine

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Wide Awake ve The Lover's Dictionary'nin yanı sıra John Green'le birlikte Tek İsim, Tek Kader ve Rachel Cohn'la birlikte Dash and Lily's Book of Dares gibi kitapların yazarı olan David Levithan'ın eserleri New York Times çoksatanları arasına girmiş ve yazara çeşitli ödüller kazandırmıştır. Scholastic Yayınları'nın bünyesinde gençlik edebiyatı yayımlayan PUSH Yayınları'nın kurucu editörlerindendir. New Jersey'de yaşayan ancak günlerini New York'ta başka yazarların kitaplarına editörlük yaparak geçiren Levithan, boş vakitlerinde deli gibi fotoğraf çekmektedir. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler