Üye Girişi


Işığım Sensin

/ Jay Asher
Kitap Adı : Işığım Sensin  
Çevirmen : Sevinç Seyla Tezcan
Orjinal Adı : What Light (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ekim 2020
ISBN : 9786052999332
Sayfa : 272
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Herkes ikinci bir şansı hak eder…

Sierra, ailesinin Oregon’da işlettiği çiftlikte, Noel ağaçlarının arasında büyümüştür.

Her yıl olduğu gibi Noel ağacı bahçelerinde satış yapmak için Kaliforniya’ya geldiklerinde, bu kez sırılsıklam âşık olacağından bihaberdir. Uzak mesafe ilişkilerine sıcak bakmasa da gönlünü Caleb’a kaptıracaktır. Fakat Caleb’ın yıllardır vicdan azabı çekmesine neden olan bir sırrı vardır. Uzun zaman önce yaptığı büyük bir hata, kâbus gibi peşindedir.

Ancak Sierra’nın koşulsuz sevgisi, Caleb’ın yavaş yavaş kabuğundan çıkmasını ve kendisinin de herkes gibi sevilmeyi hak ettiğini anlamasını sağlayacaktır.

Onları ön yargılar, yanlış anlamalar, şüpheler ve Sierra’nın ailesinin bu ilişkiye karşı çıkması gibi çeşitli güçlükler beklemektedir. Caleb ve Sierra tüm bu zorluklara birlikte göğüs gerecek ve hepsini aşan yegâne şeyi keşfedeceklerdir: gerçek aşkı.

Işığım Sensin dokunaklı, hayat dolu ve kesinlikle unutulmaz bir aşk hikâyesi.


“Işığım Sensin ilk aşka ve bağışlayıcılığa dair, tatlı ve sancılı bir öykü. Herkesin ikinci bir şansı hak ettiği ve başkalarını gerçekten oldukları kişi şeklinde görmenin önemini vurguluyor. Kitap boyunca güldüm, neşelendim, ağladım, Sierra ve Caleb ile bu zarif ve güzel öyküye âşık oldum.”
Jennifer Niven, Hayatın Kıyısında’nın yazarı

“Aşka ve bağışlamaya dair, güzel bir öykü.”
Stephen Chbosky

“Işığım Sensin, ana karakterin ağzından anlatılması ve bağışlama, umut, gerçek aşkın gücü gibi klasik temaları içermesiyle gençlik romanlarının daha sade olduğu eski zamanlardan çıkıp gelmiş gibi… Bir romanın böyle eski usulle yazılması çok güzel, özellikle de sizi ağlatacak kadar duygusal olduğunda.”
The New York Times Book Review

“Asher’ın sarsıcı yazım yeteneği, Ölmek İçin On Üç Sebep’te açıkça görülmüştü. Yazar, hikâye anlatımını etkileyici bir tatlılık ve masumiyetle harmanlıyor; Işığım Sensin de yanıp sönen Noel ağacı ışıklarıyla dolu bir odadaymışızcasına, aynı sıcak parıltıyı içeriyor.”
Entertainment Weekly

“Dizisiyle geniş kitlelere ulaşan Ölmek İçin On Üç Sebep’in yazarının bu kitabını kaçırmamalısınız.”
Buzzfeed

“Işığım Sensin Noel şarkılarını erkenden çalmak istemenizi sağlayacak bir aşk hikâyesi.”
Bustle

“Asher, yeteneğini yine konuşturmuş. Bu kitabında arkadaşlık ya da aşk olsun, ilişkilerde neyin önemli olduğu konusunun kalbine iniyor. Ayrıca karakterleri gerçekçi ve iyi çizilmiş. Gençler bu karakterlerde kendilerini görecek ve onlarla bağ kuracaklar.”
Voice of Youth Advocates

“Romantik ve kendilerini iyi hissettirecek bir tatil kitabı arayan okurlar, bu kitabı çok beğenecek. Asher’ın çoksatan ilk kitabının ardından yazdığı Işığım Sensin’in büyük ilgi göreceği kesin.”
Booklist

“Bu tatlı, kolayca okunan roman, ideal bir tatil kitabı.”
School Library Journal

“Sierra ve Caleb’ın tomurcuklanan güzel ve tatlı ilişkisi, tatil dönemlerindeki baston şekerlerle zencefilli kurabiyeler kadar sıcak (ve tanıdık) bir kış romanı arayan okurlara hitap ediyor.”
Publishers Weekly

“Asher günlük olayları ve konuşmaları ustalıkla gözlemleyen bir yazar. Sierra ve arkadaşlarının atışıp şakalaşmalarını dengeli bir şekilde kaleme almış. Ayrıca Sierra’nın anne ve babasıyla yaptığı içten konuşmalarda, kuralları ebeveynleri koysa bile kendi fikrini söylemekten çekinmeyen, olgun, sevilen bir tek çocuğun üslubu göze çarpıyor.” Bulletin of the Center for Children's Books

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Jay Asher’ın ilk kitabı Ölmek İçin On Üç Sebep, gerek The New York Times gerekse uluslararası kitap listelerinin çoksatanı olmuş, yalnızca ABD’de 3 milyonu aşan bir satış rakamına ulaşmıştır. Kitaptan uyarlanan aynı adlı dizi, Netflix’te yayınlanmaktadır. Diğer kitapları arasında Carolyn Mackler ile yazdığı Dün Bugün Yarın ve Jessica Freeburg ile yazdığı, Jeff Stokely tarafından resimlenen çizgi roman Piper bulunmaktadır. Kitapları 37 dile çevrilmiş olan yazar, ailesiyle birlikte Kaliforniya’da yaşamaktadır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler