Üye Girişi


BEYAZ KUŞ: BİR MUCİZE HİKAYESİ (Ciltli)

/ R.J Palacio
Kitap Adı : BEYAZ KUŞ: BİR MUCİZE HİKAYESİ (Ciltli)  
Çevirmen : Sevinç Seyla Tezcan
Orjinal Adı : White Bird: A Wonder Story (Türkçe)
Yayın Tarihi : Mart 2020
ISBN : 9786052998335
Sayfa : 224
Ebat : 17,8 x 25,4

Kitap Hakkında

MUCİZE’yle hepimizin gönlüne taht kuran R. J. Palacio,
bu kez savaş zamanında iyiliğin gücüne ve cesarete dair unutulmaz bir çizgi romanla kalplerimize dokunuyor.

R. J. Palacio’nun Mucize’sine âşık olan milyonlarca okuyucu, Julian’ı Auggie Pullman’ın zorba sınıf arkadaşı olarak hatırlayacaktır. Beyaz Kuş’ta Julian’ın dünyasının farklı bir yönünü görüyoruz. Bu kez Julian, İkinci Dünya Savaşı sırasında işgal altındaki Fransa’da küçük bir kızken Nazilerden saklanmak zorunda kalan Yahudi büyükannesinin dokunaklı ve güçlü hikâyesini keşfediyor. Büyükannesi, Julian’a şöyle diyor: “İyi bir insan olmak her zaman cesaret gerektirir ama o günlerde iyilik, insanın her şeyine mal olabilirdi.”

Beyaz Kuş, direnmeye, cesarete, iyiliğin kalpleri değiştirme, köprüler kurma ve hatta hayat kurtarma gücüne dair çok sürükleyici, dokunaklı bir hikâye.

– Adım Julien. Julien Beaumier…
– Julien.

Ve o gün bugündür dünyadaki bütün isimler arasında kalbime en yakın tuttuğum isim bu oldu. Babana verdiğim isim.
Babanın sana verdiği isim. Julian.

Time – Tüm Zamanların En İyi 100 Genç Yetişkin Romanı
New York Halk Kütüphanesi – Yılın En İyi Kitabı
#1 New York Times çoksatanı
USA Today çoksatanı

“Beyaz Kuş beni kendine tutsak etti. En zor gerçekleri dürüst ve sakin bir dille anlatıyor ki gençler de duyabilsin. R. J. Palacio, kahramanlığın doğasını ve bugün karşı karşıya olduğumuz gerçek riskleri gözler önüne seriyor.”
Meg Medina, Newbery ödüllü yazar

“İkinci Dünya Savaşı’nın kırlarda geçen, peri masalı gibi bir çocukluk üzerindeki etkisini ve faşizmin yükselişini gösteren bir hikâye. Beyaz Kuş o dönemi günümüzde dünyada yaşananlara bağlarken sözünü asla esirgemiyor.”
The Hollywood Reporter

“Olağanüstü güçlü... Beyaz Kuş, Nazi işgalinin dehşet ve şiddetini genç okuyuculara anlatmaktan kaçınmıyor, genç okuyucuların zor konularla başa çıkabilme becerisine saygı duyuyor.”
Forbes

“Müthiş bir zalimliğin hüküm sürdüğü bir sahnede iyiliğin ışığı hâlâ göz alıyor. Nadir, harikulade, çok yerinde ve zamansız.”
Mark Siegel, yazar

“Bir direniş, cesaret ve yaşam savaşı hikâyesi… Çizgi roman olarak sunulması bu etkileyici hikâyeyi daha da güzel kılmış.”
Booklist

“Hem insanın içini sızlatan hem de umutla dolduran, mutlaka okunması gereken çok güzel bir çizgi roman.”
Kirkus Reviews

“Beyaz Kuş’un, Mucize hayranları ve geçmişi günümüze bağlamak isteyen eğitimciler arasında çok popüler olacağına şüphe yok.” School Library Journal

“Palacio bu mucize çıkışıyla da desteklemekten kendinizi alamayacağınız karakterlerle dolu, çok güzel ve sürükleyici bir hikâye ortaya koymuş.”
Entertainment Weekly

“Sessiz değişimin güzel, eğlenceli ve okuyucuyu yer yer gözyaşlarına boğan hikâyesi.”
The Wall Street Journal

“İnsana dair çok sürükleyici bir hikâye.”
Publishers Weekly

“Zengin ve unutulmaz bir öykü.”
The New York Times


R. J. Palacio, New York City’de kocası, iki oğlu ve iki köpeğiyle birlikte yaşıyor. Yirmi yıldan uzun bir süre sanat direktörü ve grafik tasarımcı olarak çalıştı ve kendi romanını yazmaya başlamak için en doğru zamanı beklerken başkaları için kapaklar tasarladı. Birkaç yıl önce bir dondurmacının önünde sıra dışı bir çocukla karşılaşması, Palacio’nun en doğru zamanın geldiğini fark etmesini sağladı. Mucize, yazarın ilk romanıdır. Kapağını kendisi tasarlamamış olsa da çok sevdiğinden emin olabilirsiniz. Yazarın diğer kitapları arasında Mucize ve Ben, Hepimiz Mucizeyiz, Mucize – Günlük ve 365 Gün Mucize bulunmaktadır.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Gündüzleri grafik tasarım, geceleri yazarlık yapan Palacio, kocası, iki oğlu ve köpeği Ayı'yla New York'ta yaşıyor. Tüm dünyada iki milyondan fazla satan Mucize yazarın ilk romanıdır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler