Üye Girişi


EZİK 2 - ORTADİREK

/ Andrew Smith
Kitap Adı : EZİK 2 - ORTADİREK  
Çevirmen : Gamze Bulut
Orjinal Adı : Stand Off (İngilizce)
Yayın Tarihi : 24 Şubat 2017
ISBN : 9786052991039
Sayfa : 400
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

LİSE SONUN KOLAY GEÇMESİ BEKLENİR AMA SÖZ KONUSU RYAN DEAN WEST OLUNCA BU İMKÂNSIZ

Pine Mountain’daki son senesinde geleceğe odaklanması gereken Ryan, geçmişe saplanıp kalmıştır. Koçu, ragbi takımının ortadireği ve yeni kaptanı olmasını, yani kaybettiği arkadaşı Joey’nin pozisyonunu doldurmasını ister. Dolap boyutlarındaki odasınıysa on iki yaşındaki bir birinci sınıf öğrencisiyle paylaşması gerekmektedir. Bu ufaklık çok iyi yemek yapar, klostrofobiyle boğuşur ve Ryan Dean’in kaybetmekten korktuğu sevgilisi Annie Altman’ın peşinde yavru köpek gibi dolanır.
Bütün bunlar yetmezmiş gibi Ryan’ın çizimleri de artık onu rahatlatmaktan uzaktır. NATE (Nefes Aldırmayan Tehditlerin Efendisi)’in her köşe başında pusuya yattığına inanır. Derken, kendisinden pek hoşlanmadığını düşündüğü Nico’yla, Joey’nin erkek kardeşiyle karşılaşır. Ryan Dean tüm bu sorunlarla baş etmeye çalışırken akıl sağlığını korumayı başarabilecek mi?


“Son derece içten bir roman… Tıpkı büyümenin kendisi gibi bu hikâye de eğlenceli, acıklı, tuhaf ve zihin açıcı. Mükemmel ve büyüleyici bir okuma deneyimi sunuyor.”
Publishers Weekly

“Zekice ve olağanüstü komik. Başarılı çizimleri ve espirili karikatürleriyle fevkalede bir anlatım. Smith’in muhteşem karakterleri, okurlarını hiç zorlamadan kendine âşık edecek cinsten. Yıkıcı ve unutulmaz bir deneyim.”
Kirkus Reviews

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Andrew Smith aralarında The Marbury Lens'in de bulunduğu, ödüllü gençlik romanlarının yazarıdır. Güney Kaliforniya'nın dağlık ve ücra kesiminde ailesi, iki atı, iki köpeği ve üç kedisiyle yaşamaktadır. Zamanını televizyon seyretmek yerine yazarak, doğada bir şeylere rastlayarak ve karlı patikalarda on beş kilometrelik koşular yaparak geçirmektedir. Tuhaf yazarlık hayatını ghostmedicine.blogspot.com sitesinde paylaşmaktadır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler